• 1881

128bit SSL Kredi Kartı Şifreleme Sistemleri (Secure Socket Layer)

İnternet üzerinden yapılan bilgi alışverişleri istenildiği taktirde ele geçirilebilmektedir. Özellikle maddi değeri yüksek olan ve kullanılabilecek olan bilgilerin ele geçirilmesi ise ciddi sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Son yıllarda ise bahsetmiş olduğumuz bu ciddi sıkıntılar oldukça fazla sayıda baş göstermiştir. İşte bunun önüne geçebilmek için uluslar arası geçerliliği olan şifreleme sistemleri yapılmıştır. ŞİFRELEME SİSTEMLERİNİN ÖZELLİKLERİ Bu şifreleme

İnternet üzerinden yapılan bilgi alışverişleri istenildiği taktirde ele geçirilebilmektedir. Özellikle maddi değeri yüksek olan ve kullanılabilecek olan bilgilerin ele geçirilmesi ise ciddi sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Son yıllarda ise bahsetmiş olduğumuz bu ciddi sıkıntılar oldukça fazla sayıda baş göstermiştir. İşte bunun önüne geçebilmek için uluslar arası geçerliliği olan şifreleme sistemleri yapılmıştır.

ŞİFRELEME SİSTEMLERİNİN ÖZELLİKLERİ

Bu şifreleme sistemleri 128bit SSL ve 256 bit SSL yani Secure Socket Layer olarak bilinmektedirler. 256bit SSL‘in 128bit SSL‘den farkı daha zor çözülebilir olmasıdır. Ancak şunu da bilmek gerekir. 128bit SSL şifreleme sistemini çözebilmek için şu anki teknoloji ile 1 milyon dolardan fazla bütçe ayrılarak yaklaşık 80 sene çalışma yapılması gerekmektedir.

256bit SSL şifreleme

128bit SSL ŞİFRELEME

Genel olarak önemli bilgilerin transferlerinin gerçekleştirildiği sitelerde kullanılmaktadır. En çok kullanıldığı alan ise e-ticaret ya da e-tahsilat sitelerinin ödeme sayfalarıdır. Çünkü bu ödeme sayfalarında bankaya müşterilerin kredi kartı bilgileri transfer edilmektedir. Kullanıcı ilgili sayfada kredi kartı bilgisini yazarken sistem onu şifreleyerek okumakta ve bankaya bu şifreli halinde göndermektedir. Banka da bu şifreleme sistemini okuyarak çekimin yapılmasını sağlamaktadır.

128bit SSL NASIL ANLAŞILIR

Bir sitede 128bit SSL kullanılıp kullanılmadığı oldukça kolay bir şekilde anlaşılmaktadır. SSL kullanılan sayfaya giriş yaptığınızda hemen sol üst kısımda adres yazdığınız alanın başı HTTP‘den ayrılarak HTTPS olmaktadır. HTTPS‘nin anlamı Güvenli İnternet Ağ Protokolü’dür. Bu alanı gördüğünüz sitelerden tereddütsüz alışveriş yapabilirsiniz.

Eğer bir e-ticaret ya da e-tahsilat siteniz var ise bu sistemi kesinlikle kullanmanız, hem kendi hemde müşterilerinizin ya da size tahsilat yapacak olan kişilerin güvenliğini sağlamanız gerekmektedir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.