• 2778

Apartman Aidatları Nasıl Toplanır E-tahsilat

Apartman aidatları apartman yöneticisi tarafından toplanmaktadır. Yönetici bankadan aidat toplayabilmek için bir hesap açar ve bu hesapta aidatları toplar. Ya da elden makbuz vererek apartman sakinlerinden vermeleri gereken aylık aidatları toplar. Toplanacak olan aidat miktarı, apartmana yapılacak olan işlerin giderleri, yeni çalışmalar, gelir gider tablosu gibi konular yazılı bir şekilde apartmanda bulunan bütün ev sahiplerine

Apartman aidatları apartman yöneticisi tarafından toplanmaktadır. Yönetici bankadan aidat toplayabilmek için bir hesap açar ve bu hesapta aidatları toplar. Ya da elden makbuz vererek apartman sakinlerinden vermeleri gereken aylık aidatları toplar.

Toplanacak olan aidat miktarı, apartmana yapılacak olan işlerin giderleri, yeni çalışmalar, gelir gider tablosu gibi konular yazılı bir şekilde apartmanda bulunan bütün ev sahiplerine ya da kiracılara bildirilir. Bu bildiri elden A4 kağıdı ile ya da e-mail gönderilerek yapılabilmektedir. Her apartman sakinin alınan kararlar altında imzasının olması gerekmektedir.

apartman aidatları

Apartman yöneticisi gelir ve giderleri, yapılan harcamaları, ve diğer bütün işlemleri not almak zorundadır ve periyodik olarak apartman girişine asmalıdır. Aksi taktirde eğer yazılı kurallarda bulunuyorsa apartman sakinlerinin dava açma hakkı bulunmaktadır.

Yönetici Nasıl Seçilir

Apartman yöneticisi bütün ev sahipleri ve kiracıların yaptığı oylama ile seçilmektedir. Herkesin apartman yöneticiliğine aday olma hakkı bulunmaktadır. En çok oyu alan kişi yönetici konumuna getirilir. Artık bütün idare onun üzerindedir ve ilgili yerin düzenini sağlamak ile yükümlüdür. Apartman yöneticileri bu işlemleri yaparken ortak alınan kararlar ile kendisine de bir bütçe ayırabilmekte ve bundan bütün apartmanın haberi olmaktadır.

Aidat Ödemeyen Apartman Sakinleri

Yapılacak olan aidat sözleşmesine imza atan her apartman sakini ödemesini eksiksiz ve zamanında yapmak zorundadır. Aksi taktirde yönetici ve diğer ev sahipleri ya da kiracılar tarafından kendisine dava açılabilmektedir.

Apartman Aidatları Toplama Sistemleri

Eğer büyük bir sitede yönetici iseniz ve oldukça fazla ev sahibinin aidatını toplamak zorunda iseniz bir çok sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için online kredi kartı ile tahsilat sistemi olan e-tahsilat sistemlerini kullanabilirsiniz. Yönetici için özel olarak açılan e-tahsilat sitesi üzerinden yönetici hesabınıza aidatların ödenmesini sağlayabilirsiniz.

E-tahsilat Sistemi Nedir ? 

E-tahsilat sistemi açılacak olan bir tahsilat sitesi üzerinden aidatlarınızı toplamanızı sağlayan bir sitedir. Tamamen güvenilirdir ve güvenlik önlemleri alınmıştır. Apartman sakinleri bu siteye giriş yapar ardından kredi kartı bilgilerini ve ilgili notlarını yazarak sadece bir kaç dakika içerisinde ödemelerini gerçekleştirirler. Ödeme yapıldığı anda yönetici hesabına bri mail gider. Ve yönetici yapılan ödemeyi yönetici panelinden online olarak görebilir. Aynı zamanda sistem bütün ödemelerin de kaydını tutmaktadır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

1 Yorum

  • hüseyin demir
    17 Ağustos 2015, 17:27 CEVAPLA

    Apartmanımızda asansörümüzün eksikleri var bunun için aidatımíza ek bir üçret ekleme kararı alındí çoğunluk veriyor yalnızca bir kişi bu para ödemesini yapmıyor ben yönetici olarak ne yapmalıyım

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.