• 1733

Banka Sanal Pos Ödeme Sistemi Altyapısı

Müşterilerinizden online kredi kartı ödemesi alabilmeniz için bankalardan sanal pos almanız, sanal pos alarak kurulum yapabilmeniz için ise güvenlik önlemleri ile donatılmış yazılım altyapısı kullanmanız gerekmektedir. Firma ve şirket sahipleri bankalara başvurarak sanal pos alabilmektedirler ancak burada önemli olan konu, aldığınız sanal posunuzu kullandığınız yazılım altyapısında kullanılacak olan uluslar arası güvenlik önlemleridir.

Müşterilerinizden online kredi kartı ödemesi alabilmeniz için bankalardan sanal pos almanız, sanal pos alarak kurulum yapabilmeniz için ise güvenlik önlemleri ile donatılmış yazılım altyapısı kullanmanız gerekmektedir. Firma ve şirket sahipleri bankalara başvurarak sanal pos alabilmektedirler ancak burada önemli olan konu, aldığınız sanal posunuzu kullandığınız yazılım altyapısında kullanılacak olan uluslar arası güvenlik önlemleridir.

Sanal pos ödeme sistemi altyapınızın sağlam olması gerekir. Yoksa;

Sanal pos ödeme sisteminde ileri teknoloji ve uluslar arası güvenlik önlemleri kullanılmadığı taktirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. Örnek vermek gerekirse dışarıdan üçüncü bir şahıs tarafından sistem saldırıya uğrayabilir, ödeme esnasında yaşanan sorunlardan dolayı iki kez üst üste çekim yapılabilir ya da yanlış yapılan ödemelerin iptali ya da iadesi için bankalar ile saatleri bulan görüşmeler yapılabilmektedir.

kredi-karti-odeme-sistemi-e-ticaret

E-tahsilat Online Tahsilat Sistemi

E-tahsilat online tahsilat sistemi 1000’in üzerinde firma tarafından kullanılmakta olan ve internet üzerinden kredi kartı ile güvenli bir şekilde ödeme almanızı sağlayan bir yazılım paketidir. Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilmiş ve İTÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde ar-ge çalışmaları yapılmaktadır. Güvenli bir sanal pos ödeme altyapı sistemi olmasının yanı sıra bir çok kolaylığı da bu yazılımı kullanan firmalara sunmaktadır. KOBİ’ler, kurumsal firmalar, ticaret odaları, dernekler, aidat toplaması gereken kurumlar başta olmak üzere online ödeme almak isteyen firma, kurum ve kuruluşlara özel olarak geliştirilebilmektedir.

E-tahsilat Banka Sanal Pos Ödeme Sistemi Altyapısının Özellikleri

Müşterilerinizden online kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz.
İster tek çekim, ister taksitli, isterseniz de dövizli tahsilat seçeneklerini kullanabilirsiniz.
Aidat toplamak isteyenler tekrarlı çekim yapabilirsiniz.
Üyelikli ya da üye olunmadan ödeme yapılmasını sağlayabilirsiniz.
Farklı ödeme setleri tanımlayabilirsiniz.
Müşterilerinize sms ve mail atarak isterlerse cep telefonları üzerinden isterlerse de bilgisayar aracılığı ile ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.
Yapılan işlemleri online bir şekilde iptal ya da iade edebilirsiniz.
3D Secure sanal pos kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları ile sorunsuz bir şekilde çalışan bir sisteme sahip olabilirsiniz.
Muhasebe programları ile cari ya da ekstre entegrasyonu yaparak muhasebe departmanınızın yükünü ciddi bir şekilde azaltabilirsiniz.

Yukarıda anlatılan özellikler e-tahsilat online kredi kartı tahsilat sisteminin sadece temel özellikleriydi. Üst kısımda bulunan ÜRÜNLERİMİZ alanı ile firmanızın ölçeğine göre kullanacağınız sistemin hangi özelliklere sahip olacağını görebilirsiniz.

online-odeme-sistemi-guvenli

Online Ödeme Sisteminin Fonksiyonu

E-tahsilat sistemi web tabanlı çalışan bir yazılımdır. Yani sizlere özel olarak bir ödeme sitesi açılır. Yapılacak bütün tahsilatların ödemeleri bu siteye giriş yapılarak gerçekleştirilmektedir. Örnek olarak alacaklı olduğunuz kişi ya da kurum sizin ödeme sayfanıza üye olarak ya da üyeliksiz ödeme seçeneği sundu iseniz üye olmadan sisteme giriş yapmaktadırlar. Sizin ödeme kalemlerinizden birini seçerler ya da bu işlem direk olarak ödeme yapılması gereken tutar girilerek de gerçekleştirilir. Ardından kredi kart bilgilerini ve imkan verdiyseniz taksit seçeneklerini seçerler. Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra istemiş olduğunuz bilgiler( telefon, mail vb..) de varsa girilir. Son olarak yapılması gereken ödeme yap butonuna basılmasıdır. Ödeme yapıldığı anda ödeme yapan kişiye ve sizlere ödeme bilgileri ile birlikte mail gönderilmektedir. Sistemin özü kısaca bu şekilde anlatılabilir ancak istenilen bütün özelliklere göre geliştirilebilmektedir. Örnek olarak sanal posunuz mevcut değil ancak diğer alternatif ödeme sistemlerini kullanmak istiyorsanız (Payu, Paypal, İpara, Paynet vb..) bu sistemlerinde entegrasyonları gerçekleştirilebilmektedir.

E-tahsilat Sisteminin Ayrıcalığı Nedir ?

E-tahsilat sisteminin en önemli ayrıcalığı uluslar arası güvenlik önlemleri ile donatılmış olmasıdır. Bu sayede ilk başta anlatılan sorunların önüne geçilmiş olunur. Bununla birlikte aktif olarak kullanmakta olduğunuz ancak online tahsilatta sorun yaşadığınız sistemlerde de kullanılabilme özelliği bulunmaktadır. Cepten tahsilat yapılabilmekte, online iptal ve iade işlemleri sayesinde zamandan tasarruf sağlanmaktadır. Yönetim paneliniz sayesinde yapılan bütün ödemelerin kontrolü online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Müşterileriniz ödeme yaptıklarında esktrelerini online olarak indirebilir ve ödeme bilgilerini takip edebilmektedirler.

Bayi Tahsilat Sistemi

E-tahsilat online ödeme sisteminizi aynı zamanda bayilerinizin de kullanmasını sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse 100 adet bayiniz olsun. Ve sizler bütün bayilerinizin kredi kartları ile alacakları tek bir çatı altında toplamak istiyorsunuz. E-tahsilat sistemi sayesinde bayilerinize özel yetkilendirmeler vererek bayi girişi yapmalarını ve online kredi kartlarından ödeme almalarını sağlayabilirsiniz. Her bayinize farklı komisyon oranı belirleyebilirsiniz. Bu sayede hem kredi kartı ile ödeme alamayan (fiziksel pos kullanamayan) bayilerinizin kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen müşterilerini geri çevirmeleri önlemiş olur hem de her bayiniz için ayrı ayrı fiziksel pos almasına gerek kalmadan bütün ödemelerini online tahsilat sisteminizden toplayabilirsiniz.

Dernek, Vakıf, Spor Kulübü Aidat Ödemeleri

E-tahsilat sistemleri dernekler, ticaret odaları, spor kulüpleri kısacası aidat toplamak zorunda olan bütün firma, kurum ve kuruluşlar tarafından da kullanılabilmektedir. Örnek olarak dernek olduğunuzu ve 1000 kişiden aidat toplamak zorunda olduğunuzu düşünelim. Aidat toplama zamanı geldiğinde bir çok üye ödeme yapması gerektiğini unutmakta, aynı anda herkese ulaşılamamakta, ve yüzlerce telefon görüşmesi yapılması gerekmektedir. Aidatların aynı hafta hatta aynı ay içerisinde dahi toplanması imkansızlaşmaktadır. Ancak e-tahsilat online aidat ödeme sistemi sayesinde, üyelerinizin sadece sisteme giriş yaparak kredi kartlarından bir kez ödeme yapmaları yeterli olmaktadır. İstekleri doğrultusunda her ay düzenli olarak tekrarlı çekim gerçekleştirilebilir.

dernek-odeme-online-sistemi

Aidat ödeme zamanında bütün üyelerinize toplu bir şekilde sms ya da mail gönderimi yaparak, yapmaları gereken aidat ödemelerini hatırlatabilirsiniz. Cep telefonlarına ya da maillerine gelen mesaj linklerine tıklayan üyeleriniz direk olarak sisteme giriş yapmakta ve online bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler. Dilerlerse otomatik ödeme talimatında bulunarak her ay bir daha sisteme giriş yapmadan ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler.

Detaylı Bilgi Talebi

E-tahsilat sistemleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz hemen sağ kısımda bulunan Detaylı Bilgi Talebi butonuna tıklayabilir ve sizlerden istenen kısa bilgileri doldurabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız en kısa sürede sizlerle iletişime geçerek hem size en uygun online tahsilat sistemini önermekte hem de aklınıza takılan bütün sorulara çözüm olmaya çalışmaktadırlar.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.