• 1539

Başarılı firmaların finans müdürleri ne kullanıyor

Bir firmanın başarıya ulaşabilmesi için en çok önem vermesi gereken yer finans departmanları. Muhasebe departmanınında için de yer aldığı finans departmanlarında yapılmakta olan işlemlerin hatasız bir şekilde yürütülmesi direk olarak firma cirolarını etkilemekte. Özellikle yapılan tahsilatların sorunsuz olması gerekmekte. Ancak bazı firmalarda yüzlerce hatta binlerce farklı yerden ödeme alınması gerekiyor. Durum böyle olunca ister istemez tahsilatlar yapılama biliyor, yapılsa bile ödemelerde yanlışlıklar çıkıyor.

Bir firmanın başarıya ulaşabilmesi için en çok önem vermesi gereken yer finans departmanları. Muhasebe departmanınında için de yer aldığı finans departmanlarında yapılmakta olan işlemlerin hatasız bir şekilde yürütülmesi direk olarak firma cirolarını etkilemekte. Özellikle yapılan tahsilatların sorunsuz olması gerekmekte. Ancak bazı firmalarda yüzlerce hatta binlerce farklı yerden ödeme alınması gerekiyor. Durum böyle olunca ister istemez tahsilatlar yapılama biliyor, yapılsa bile ödemelerde yanlışlıklar çıkıyor.

Yapılan her hata ve alınamayan her ödeme aşırı iş gücü ve zamanın harcanmasına sebep veriyor. Zaman kaybı kimi hatalarda, firmaların haftalarını ve hatta aylarını dahi alabiliyor. Özellikle ödemelerin çok farklı sistemler kullanılarak gönderilmesi sonucu oluşan bu hataların kesinlikle minimuma indirilmesi hatta sıfır hata ile yapılması gerekiyor. Peki başarılı firmaların finans müdürleri hangi ödeme sistemlerini kullanıyor. Finans departmanlarında nasıl başarıya ulaşıyor ?

Başarılı firmaların finans müdürleri e-tahsilat sistemlerini kullanıyor

Şu ana kadar 500’ün üzerinde finans ve muhasebe departmanı yetkilileri e-tahsilat sistemleri ile tanıştı. Bu sistemler internet üzerinden online kredi kartlarından ödeme almanızı sağlıyor. Kurumsal bir şekilde firmaya özgü bir ödeme sayfası açılıyor. Ödeme sayfaları firmaların kurumsal kimliğini yansıtmak ile beraber, kendi logo ve renklerine göre dizayn edilebiliyor. Bankalardan alınan sanal poslar bu online ödeme yazılımlarına entegre ediliyor. Ardından alacaklılardan yapılacak olan bütün ödemeler bu sistem sayesinde tahsil edilebiliyor. Firmanın ödeme sitesine giriş yapılıyor. İstenen bilgiler dolduruluyor ve ardından kredi kart bilgileri ve ilgili ücret girişi yapılarak dakikalar içerisinde ödemeler tamamlanıyor.

online ödeme nedir

Muhasebe programı entegrasyonu yapılabiliyor

E-tahsilat online ödeme sistemlerinin direk olarak muhasebe programları ile cari ve ekstre entegrasyonu yapılabiliyor. Bununla birlikte, yanlış yapılmış olan bir ödeme var ise finans müdürü tarafından sadece saniyeler içerisinde iptal , istenirse de iade edilebiliyor.

Online ödeme sistemlerinin özellikleri

Online ödeme sistemlerine sınırsız sayıda bankanın sanal posu rahat ve kolay bir şekilde entegre edilebiliyor. Bayi ve alt bay sistemi oluşturularak bayilerinde müşterilerinden direk bu ödeme sayfası sayesinde tahsilat yapmaları sağlanabiliyor. Eğer sürekli ödeme alınması gereken yerler var ise periyodik ödeme tanımlanabiliyor. İstenirse sisteme üye olunması istenerek , istenirse de üye olunmadan tahsilat yapılabiliyor.

Yönetici panelleri

Finans müdürlerinin bir yönetici paneli oluyor. Bütün takip bu yönetici paneli üzerinden gerçekleştiriliyor. Dilenirse alt yöneticiler oluşturularak sistemi takip etmeleri sağlanabiliyor. Alt yöneticilere verilen yetkilendirmeler kısıtlanabiliyor. Yönetici paneli kaliteli bir tasarım ve rahat anlaşılır şekilde dizayn edilmiş durumda. Ödeme sitesi üzerinden yapılan bütün tahsilatların takibi buradan takip ediliyor. İşle raporları çıkartıla bildiği gibi online fatura oluşturulabiliyor. Ödemeleri hatırlatmak için kullanıcılara e-posta ya da sms yolu ile bilgilendirme mesajları gönderilebiliyor.

Sistemin en cezbedici özellikleri

E-tahsilat sistemleri internete bağlanabilen bütün cep telefonları ile kullanılabiliyor. Yani ödeme yapmak isteyenler cep telefonları üzerinden sizlere ilgili ücreti yatırabiliyor. Aynı zamanda sizlerde yapılan ödemeleri cep telefonunuz üzerinden takip edebiliyorsunuz. Cepten tahsilat özelliği sayesinde tahsilatçılarınızın fiziksel pos taşımasına gerek kalmıyor. E-tahsilat sistemlerini kullananlar, bankalarla yapılmış anlaşmalar sayesinde ücretsiz Garanti Bankası, Türkiye Finans Bank ve Finansbank sanal posunu kullanabiliyor.

e-tahsilat-online-tahsilat

E-tahsilat sistemleri sadece iki iş gücü içerisinde online ödeme alınabilecek hale getirilebiliyor. Sizlere sistemi daha yakından tanıyabilmeniz için ise ücretsiz test alanları oluşturulmuş durumda. Ücretsiz demo talebi göndererek e-tahsilat sistemlerini inceleyebiliyorsunuz. Ücretsiz demo talebi göndermek  için buraya tıklamanız ve istenen bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca daha detaylı bilgi için 0 212 256 60 00’ı arayabilirsiniz.

Not: E-tahsilat sistemleri son derece ileri teknolojilerde güvenlik sistemleri kurularak koruma altın alınmaktadırlar. E-tahsilat sistemlerinde kullanılan güvenlik önlemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için hemen üst menüde bulunan güvenlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu sistemi kullanan firmaların ödeme sayfalarını ziyaret etmek isterseniz yine üst menüde bulunan “Referanslarımız” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.