• 1817

Bayi Ödeme Ağı Nasıl Oluşturulur

Bayisi olan firmalar, Netahsilat bayi ödeme sistemi sayesinde kendi bayi ağını oluşturabilirler. Netahsilat online tahsilat sistemleri sayesinde bütün ödemeler tek bir çatı altında toplanabilir. Bayi ödeme ağı kurmak isteyen firma için özel bir ödeme sayfası oluşturulmaktadır. Bu ödeme sayfasına bankalardan alınan sanal posların güvenli bir şekilde entegrasyonu yapılır. Tüm bayiler firmaya özel olarak açılan bu bayi ödeme sistemine giriş yaparak kredi kartları ile birlikte ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Bayisi olan firmalar, Netahsilat bayi ödeme sistemi sayesinde kendi bayi ağını oluşturabilirler. Netahsilat online tahsilat sistemleri sayesinde bütün ödemeler tek bir çatı altında toplanabilir. Bayi ödeme ağı kurmak isteyen firma için özel bir ödeme sayfası oluşturulmaktadır. Bu ödeme sayfasına bankalardan alınan sanal posların güvenli bir şekilde entegrasyonu yapılır. Tüm bayiler firmaya özel olarak açılan bu bayi ödeme sistemine giriş yaparak kredi kartları ile birlikte ödemelerini gerçekleştirebilirler.

bayi-odeme-agiNetahsilat bayi ödeme sistemi ile birlikte, bayileriniz de satış tahsilatlarını ana firmanın bayi ödeme sistemi üzerinden yapabilirler. Netahsilat sistemi sayesinde bayilere özel ödeme seçenekleri sunulabildiği gibi sağlanan satış avantajları sayesinde nakit akışı düzene sokulabilir. Örnek olarak 200 bayisi olan bir firma olduğunuzu düşünelim. Bayilerinize sürekli olarak ürün gönderimi yapıyorsunuz ya da hizmet veriyorsunuz ancak tahsilatlarınızı hala klasik ödeme yöntemleri ile yapıyorsunuz. örnek olarak banka havalesi, EFT, kapıda ödeme, tahsildarcı gönderme, çek, senet gibi. Netahsilat ödeme sistemi ile ise sadece kendinize özel sahip olduğunuz ödeme sisteminiz üzerinden tahsilatlarınızı yaparsınız. Her bayi için özel bir kullanıcı adı ve şifre belirler, ve bayilerin tahsilat sayfanıza girerek ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Bayi Ödeme Ağı Sistemi

Sahip olacağınız online tahsilat sistemi özel alınmış bir alan adına ya da sahip olduğunuz alan adının bir alt alan adına kurulabilmektedir. Örnek olarak referanslarımız arasında yer alan https://www.aristonsanalpos.com/ ve https://odeme.izocam24.com/ sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. İlk verilen referansımız özel bir alan adı almış, ikinci verilen referansımız ise sahip olduğu alan adının alt alan adına Netahsilat ödeme sistemini kurdurmuştur. Ana firma bayileri için özel olarak kullanıcı adı ve şifreler belirlemektedir. Bayiler bu kullanıcı adı ve şifreler ile sisteme giriş yapmakta ve ardından saniyeler içerisinde kredi kart bilgileri ve ödeme tutarlarını yazarak ödeme yapabilmektedirler. Aynı zamanda bayiler, kendi mağazalarına gelen ya da uzakta olan müşterilerinden online tahsilat yapabilmekte ve alınan tahsilatın direk olarak ana firma kasasına girmesini sağlayabilmektedir. Yani bayi ve alt bayi zincir tahsilatı oluşturularak nakit akışı hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir.

Sistemin bir diğer özelliği ise yetki verdiğiniz taktirde bayilerinizin de kendi alt bayilerini tanımlayarak ödeme almalarını sağlayabilmenizdir. Yani bayi ve alt bayi olarak bir çalışma sisteminiz var ise sizin bayileriniz de ana firma gibi alt bayilerinden sizin kasanıza tahsilat yapabilmektedirler.

bayi-odeme-sistemiBayi Ödeme Sisteminin Size Sunduğu Ayrıcalıklar

Bayi ödeme ağı sistemi geliştirilmeden önce klasik tahsilat yöntemleri ile ödeme alınmaktadydı. Klasik tahsilat yöntemlerinde yaşanan en büyük sorunların başında aşırı iş gücü, zaman kayıpları, alınamayan tahsilatlar ve tahsilatlarda yaşanan sorunlar gelmektedir. Örnek vermek gerekirse alınan çekler karşılıksız çıkabilmekte, bayi bankalardan çek alamamakta, tahsilat yapılabilmesi için defalarca görüşmeler yapılmakta, yanlış alınan bir ödemenin düzeltilememesi, muhasebe progtamlarına yanlış işlenen tahsilatlar, cari açıklar ve daha fazlası verilebilir. Ancak Netahsilat bayi ödeme ağı ile birlikte bütün bu sorunların önüne geçilmiştir. Kullanılan ileri teknolojilerin yanı sıra 7 yılın vermiş olduğu tecrübe ile birlikte firmaların kolay ve rahat bir şekilde tahsilat yapılabilmesi için bütün geliştirmeler yapılmıştır.

✓ Sahip olunan yönetim paneli sayesinde alınan bütün ödemelerin anlık takibi yapılabilmektedir. İstenilen bir tarihe ait yapılmış olan herhangi bir ödemenin bilgilerine anında ulaşılabilmektedir.

✓ Yönetim panelinde bulunan özel grafiksel raporlar sayesinde bankasal, bayisel ve zamansal grafikler çıkartılabilmekte ve takip edilebilmektedir.

✓ ERP/Muhasebe programı entegrasyonu sayesinde otomatik bir şekilde alınan her ödeme muhasebe programlarına işlenebilmektedir.

✓ Bayiler cep telefonları, tablet bilgisayarları ve internete bağlanılabilen herhangi bir cihaz üzerinden ödeme yapabilmektedirler. Örnek vermek gerekirse bayiniz pazartesi sizlerden ürün istemekte olsun. Pazar akşamından ya da pazartesi günü, nerede olursa olsun cep telefonu ile sisteme giriş yaparak size ödemesini gerçekleştirebilir.

✓ Alınan ödemelerde herhangi bir hata ya da yanlışlıkla karşılaşıldığında sadece tek bir tuşa basarak iptal ya da iade etme imkanınız bulunmaktadır.

✓ Kredi kartlarından tek çekim, taksitli, tekrarlı, üyeliksiz ya da dövizli tahsilat yapılabilir.

✓ İstenilen bayiye istenilen komisyon oranları sistem üzerinden kolaylıkla sağlanabilmektedir.

✓ B2B ve B2C programları ile tam entegre bir şekilde çalışabilmektedir.

Bayi Ödeme Ağı Güvenliği

Netahsilat bayi tahsilat sistemi ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Ödeme sayfaları 256bit SSL şifreleme sistemleri ile koruma altına alınmaktadır. Aynı zamanda sitelerin barındırıldığı sunucularda Firewall, IPS, IDS, RAID5  güvenlik sistemleri kullanılır. 3D Secure sanal pos kurulum desteği bulunmaktadır. Kullanılan bir diğer teknoloji ise PCI DSS’dir. PCI DSS ‘in açık anlamı “Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı” dır. PCI DSS ‘in amacı kredi kartı ödeme sistemlerinde kart bilgisi güvenliğini sağlamaktır. Bu sistem uluslararası kredi kartı sağlayıcıları olan Visa, Mastercard, American Express, Discover Financial Services ve JCB International gibi kurumlar tarafından oluşturulmuş olan PCI Komitesi tarafından geliştirilmiştir. PCI DSS, kredi kartı ile ödeme alan kurumların kart bilgisi güvenliğini sağlamak için uymaları gereken kriter ve gereksinimleri oluşturmaktadır.

Detaylı Bilgi ve Aynı Zamanda Demo Talebi

Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilmiş olan Netahsilat bayi ödeme ağı hakkında daha detayşı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ve e-tahsilat uzmanlarımızdan dilediğiniz bilgiyi alabilirsiniz. Aynı zamanda sayfanın sağ kısmında bulunan detaylı bilgi talebi butonuna tıklayıp sizden istenen bilgileri doldurarak e-tahsilat uzmanlarımızın sizlerle temasa geçmelerini sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.