Alt Bayilerinizden Bayi Tahsilat Sistemi ile Ödeme Alma

Her geçen yıl Türkiye’de kredi kartı kullanım sayısı artmakta. İnsanlar nakit para ve nakit ödeme yerine kredi kartı ile ödeme devrine doğruna yönelmekteler.

Alışveriş merkezlerinde, marketlerde hep dikkatinizi çekmiştir. 10 kişiden belki 6-7 si kredi kartı ile işlem yapmakta. Durum böyle olunca kredi kartı ile alınacak tahsilatın ne kadar önemli bir yere sahip olduğu aşikar. Artık sıcak para dediğimiz olay ortadan kalmak üzere.


alısveris-yapma

Yukarıdaki bilgileri vermemizin sebebi kredi kartı ile yapılan ödemelerin yoğunluğunu ve önemini anlatmaktı. Şimdi ise sizlere anlatmak istediğimiz şey bayi tahsilat sistemi. Yani tahsilatın online olarak internet üzerinden kredi kartı ile yapılabileceği bir sistem.

Bayi Tahsilat Sistemi

Sanal poslarınız var ise: Eğer sanal posunuz var ise ve onları internet üzerinden sağlıklı bir şekilde kullanamıyorsanız bayi tahsilat sistemi araya giriyor. Size özel bir site açılıyor, sanal poslarınız bu sisteme entegre ediliyor, internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde tahsilat yapabiliyorsunuz.

Büyük bir firmasınız, bayileriniz ve alt bayileriniz var. Onlardan tahsilat yapmak bu sistem ile artık çok kolay. Bayi ya da alt bayiniz size açılan siteye giriş yapıyor. Ödeme sayfasına tıklıyor. Kredi kartı bilgilerini yazıyor ve anında size ödeme yapıyor. Aynı zamanda alt bayilerinizin müşterileri de onlara kredi kartları ile ödeme yapabiliyorlar. Bu sistemi bir örnek vererek açıklayalım ki daha anlaşılır olsun.

Diyelim ki elektronik ürünler satan bir firmasınız. Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, elektrikli ev aletleri gibi bütün ürünleriniz bulunmakta. 81 ilde 81 tane bayiniz ve 81 ilde 500 tane alt bayiniz var. Bütün bu bayilerden tahsilat yapmak zorundasınız. Ayrıca en alt bayileriniz de kredi kartı kullanan müşterilerinden ödeme almak zorunda.

Siz onca 581 bayinizden hiç sıkıntı yaşamadan nasıl tahsilat yapacaksınız? Ya da binlerce müşteriden? Bunun cevabı çok kolay. Size bir e-tahsilat sitesi açılacak. Örnek olarak http://odeme.fakirevaletleri.com.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Siz firma sahibisiniz ve bu sitenin ana kullanıcısı olacaksınız. Sizin altınızda bulunan bayileriniz, onlara açmış olduğunuz kullanıcı adları ve şifre sayesinde bu sisteme giriş yapacak ve kredi kartları ile size anında ödeme yapabilecek. Aynı zamanda bayilerinize gelen müşterilerde bu sistem sayesinde kredi kartı ile ödeme yapabilecekler. 

telefon bilgisayar

Bu sistemin avantajlarını şöyle düşünmek lazım. Sizin firma sahibi olarak pos yada sanal pos alma şansınız çok yüksek. Ancak alt bayileriniz pos almak için başvuruda bulunduğunda bankadan sorun çıkabilir. Ayrıca pos alıp ödeme alsa bile size ödeme yapacağı zaman çekeceğiniz zorlukları düşünebilirsiniz. 581 ayrı yerden sizlere ödeme gelecek ve hepsinin kaydının tutulması gerekecek. Finans müdürünüz veya muhasebecileriniz bunları yaparken oldukça fazla zorluk çekecek. Zorlukların yapıldığı yerlerde ise tabi ki hatalar kaçınılmaz olacak. Hata yapıldıkça da cirolarda tabi ki düşüşler yaşanacak.

Anlattığımız bayi tahsilat sistemini ise internetin olduğu her yerde kullanabilirsiniz. İpad, cep telefonu, iphone farketmez. Bayi tahsilat sistemini yazarak sizlere anlatmaya çalıştık. Ancak telefonda yapılacak olan bir konuşma daima daha sağlıklı olacaktır. Bizlere aşağıdaki iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

e-tahsilat iletişim

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.