Bayi Tahsilat Sistemi İle Sanal Pos Kredi Kartı Ödemesi

Bayi tahsilat sistemi bayilerinizden ya da alt bayilerinizden online bir şekilde tahsilat yapmanızı sağlayan e-tahsilat yazılım sistemleridir. Bayi tahsilat paketi ile size ait olacak olan bir interet web sitesi sayesinde bütün kredi kartlarından tahsilatlarınızı toplayabilirsiniz.

Bilişim Ürünleri Satan Firmalar İçin

Bu sistemi kullanmak için ise bankaya başvuru da bulunmanız gerek bulunmamaktadır. Sanal pos için artı bir ücret ödemezsiniz. Sanal pos alma zorunluğunuz da yoktur. Paynet’in size sağlayacağı 7 adet bankanın sanal posu ile bütün tahsilatlarınızı online bir şekilde kredi kartlarından yapabilirsiniz. Bir bilişim firması olduğunuzu düşünerek yazımıza devam ediyoruz. Bayileriniz ve onların alt bayileri var. Hepsinden ve onların müşterilerin zamanı geldiğinde tahsilat yapmanız gerekiyor. Ancak onlarca ödeme seçeneklerinden hepsi kullanıyor ve tahsilatlarda sıkıntı yaşıyorsunuz. Bunun yerine tek bir çatı altında tek bir ödeme sistemi ile (kredi kartı ile ödeme) tahsilatlarınızı toplayabiliyorsunuz. Online tahsilat sistemi hayatınızı kolaylaştırıyor.

 

internetten online tahsilat
 

Paynet sisteminde bulunan sanal posların bir çoğunun komisyon oranları ise %0 ile %1 arasında değişmektedir. Bu kadar az komisyon oranları ile müşterilerinizden taksitli çekimler de yapabileceksiniz. Kendi siteniz üzerinden, hiç bir karışıklık yaşamadan ödeme alabileceksiniz. Bu sisteme sahip olabilmeniz için ise;

Öncelikle size bir e-tahsilat sitesi açılmaktadır. Bu tahsilat sitesi sizin belirlemiş olduğunuz bir alan adına sahip olabilir. Eğer internet siteniz var ise dilerseniz tahsilat.abc.com şeklinde bir alt domaininize de sistem kurulabilir. Sahip olduğunuz bu E-tahsilat sitenize Paynet sisteminde bulunan 7 adet sanal pos entegre edilir. Bayilerinizden yaptığınız tahsilatlar ya da müşterilerin yaptığı ödemeler paynet’in bağlı bulunduğu Arena’daki cari hesabınıza geçer. Dilerseniz hafatlık olarak bu hesaptan paranızı ufak komisyon oranları ile çekebilir dilerseniz de cari hesabınızdaki miktar kadar Arena’dan ürün satın alabilirsiniz.

Sistemin sahip olduğu özelliklere gelince. Ödeme tercihlerini siz belirleyebiliyorsunuz. Dilerseniz taksitli çekim, dilerseniz komisyonlu tahsilat, dilerseniz de dövizli tahsilatlar yapabiliyorsunuz. Mesela bir bayinize 12 taksite %4 komisyon oranı uygularken diğer bayinize 12 taksite %12 komisyon uygulayabiliyorsunuz. Değerler tamamen örnektir. İsterseniz komisyon oranını sıfır da yapabilirsiniz.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Bayileriniz ya da müşterileriniz sahip olduğunuz e-tahsilat sitenize giriş yapıyor. Sizin belirlemelerinize göre üyeliksiz ya da üye olarak sisteme giriş yapıyor. Ardından online ödeme sayfasına tıklıyor. 100 TL mi ödeme yapacak? Tutar kısmına 100 TL yazıyor. Kendi istediği taksitli veya tek çekim tercihlerinden birini seçiyor. Ardından ödeme bilgileri ile beraber kredi kartı bilgilerini giriyor ve ödemesini tamamlıyor.

Güvenlik Nasıl Sağlanıyor?

Bütün e-tahsilat sitelerinde 3D secure ve 128 Bit SSl şifreleme sitemi kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra kullanılan uluslar arası güvenlik sistemleri ile bayileriniz ya da müşterilerniz daha sağlıklı ve güvenilir bir şekilde ödemelerini tamamlıyorlar. Ödeme yapıldığı anda size bir mail geliyor. Ve ödeme bilgilerini detaylı bir şekilde görebiliyorsunuz.

Sanal Posa Sahip Olan Firmalar İçin

Eğer sanal posunuz varsa siteniz direk açılıyor ve sanal posunuz bu sisteme entegre ediliyor. Bu işlemi yapmak ise sadece bir kaç günü alıyor. Size yapılan tahsilatlara evinizden cep telefonu ile bile bakabiliyorsunuz. Cepten mobil tahsilat özelliği sayesinde internete bağlanabilen telefonlarınız sayesinde sisteme giriş yapabiliyor ve yönetici panelinizi kontrol edebiliyrosunuz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.