Bayi Tahsilat Sistemi

Bayi Tahsilat Sistemi

Türkiye’nin Bayi Tahsilat Sistemi E-tahsilat; toptancı, tedarikçi ve distribütör firmaların, bayilerinden, alt bayilerinden ya da kurumsal müşterilerinden online kredi kartı tahsilatı yapabilmelerini sağlayan ileri teknoloji bir yazılım paketidir. Bayi tahsilat sistemi sayesinde, bayileriniz, satış tahsilatlarını sizlerin online ödeme sistemi üzerinden yaparlar. Bu sayede hem bayilerinize çeşitli ödeme seçenekleri sunabilir hem de kendi nakit akışınızı düzene sokabilirsiniz.

Bayi tahsilat sistemi ile birlikte açılan online ödeme sistemine istenildiği kadar bayi tanımlanabilmekte ve bayiler kendi müşterilerine yaptıkları satışların tahsilatlarını kredi kartı ile yapabilmektelerdir. Yapılan tahsilat bayinin cari hesabına kaydedilmektedir. Eğer yetki verilirse bayiler de kendi müşterilerini tanımlayabilmekte ve onlarda müşterilerinden ödeme alabilmektedirler.

Bayi Tahsilat Sistemi

bayi tahsilat sistemiBayi tahsilat sistemi ile birlikte ödeme alacak olan toptancı, distribütör ya da tederikçiye özel olarak bir ödeme sayfası açılır. Bu sayfa uluslararası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınır. Bankalardan alınacak olan ya da sahip olunan sanal posların entegrasyonu yapılır. Sisteme ana firma tarafından bayi ve alt bayilerin tanımlama işlemleri gerçekleştirilir. Bayiler alt bayilerinden ya da kurumsal müşterilerinden, alt bayiler ise son kullanıcılardan bayi tahsilat sistemi sayesinde online kredi kartı tahsilatı yapabilmektedirler. Alınan bütün ödemeler ana firmanın hesabına geçmektedir. Bu sayede hem nakit akışı düzene sokulmakta hem de aşırı iş gücünün önüne geçilerek bayilere özel ödeme seçenekleri sunulabilmektedir.

Bayi Tahsilat Sistemini Kullanan Firmalar

Kredi kartı ile internetten güvenli ve hızlı bir şekilde tahsilat yapmak isteyen firma ya da kurumlara özel bir ödeme sayfası açılır. Açılan ödeme sayfası uluslar arası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınır. Firmanın sahip olduğu ya da bankalardan alacakları sanal posların entegrasyonu yapılır. Artık firma internette bayilerinden, müşterilerinden, alt bayilerinden ya da son kullanıcılardan online kredi kartı tahsilatı yapabilmektedir.

Türkiye’de 700’ün üzerinde kurumsal firma, işletme E-tahsilat bayi tahsilat sistemini aktif bir şekilde kullanmaktadırlar.

Bayi Tahsilat Sistemi Nasıl Kurulur

Size özel olarak bir bayi tahsilat sitesi açıyoruz. (Örn: https://sanalpos.goodyear.comhttps://bosch-tahsilat.com) Bu site size ait bir domainde, sizin logonuzla ve sizin e-tahsilat siteniz olarak çalışır. Bayi tahsilat sitenize sahip olunan ya da alınacak olan bütün sanal posların kurulumu yapılır. Buradan yaptığınız tahsilatlar, bayi – alt bayi tahsilatları ya da müşterilerinizin yaptığı ödemeler direk olarak banka sanal pos hesabınıza aktarılır. Sahip olunan yönetici paneli sayesinde alınan bütün ödemelerin takibi yapılabilmekte, online işlem raporları çıkartılabilmekte ve kullanılan muhasebe / ERP programı ile tam entegrasyon yapılabilmektedir.

Bayi Tahsilat Sistemi Fonksiyonları

E-tahsilat bayi tahsilat sistemi fonksiyonları ve özellikleri sayesinde özellikle muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan aşırı iş gücü, zaman kayıpları ve hataların önüne geçilmektedir. Bununla birlikte prestijli bir ödeme sistemine sahip olan firma alınacak olan bütün ödemeleri tek bir noktada toplayarak nakit akışlarını düzene sokmaktadır. Özellikle EFT, havale, çek, senet ve benzeri klasik yöntemler ile alınamayan tahsilatlar, bayi tahsilat sistemi sayesinde hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde toplanabilmektedirler.

Bayi tahsilat sistemi E-tahsilat sahip olduğu tek çekim tahsilat, taksitli tahsilat, komisyonlu tahsilat, komisyonsuz tahsilat, online iptal, 3D secure ve sunduğu raporlar ile tahsilat süreçlerinizi kolaylaştırıp nakit akışınızın daha düzenli olmasını sağlayacaktır.

Bayi tahsilat sistemi E-tahsilat sahip olduğu tek çekim tahsilat, taksitli tahsilat, komisyonlu tahsilat, komisyonsuz tahsilat, online iptal, 3D secure ve sunduğu raporlar ile tahsilat süreçlerinizi kolaylaştırıp nakit akışınızın daha düzenli olmasını sağlayacaktır.

Mobil uyumluluk yani responsive tasarım sayesinde ödeme yapacak olanlar, internete bağlanabilen bütün cihazlar aracılığı ile bu işlemlerini yerine getirebilirler. Yani isterlerse cep telefonları üzerinden, isterlerse tablet bilgisayarlarını kullanarak da ödeme yapabilmek mümkündür.

Herhangi bir yanlış ödeme yapıldığında online iade ve iptal işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Banka, müşteri, telefon ve faks trafiğine gerek yoktur.

Bütün ödemeler uluslar arası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınmaktadır. 3D Scure, 256bit SSL şifreleme, PCI DSS standartları altında bayi tahsilat sistemi geliştirilmektedir.

SMS ya da Email gönderimi yapılarak otomatik bir şekilde bayi tahsilatı yapılabilir.

Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmekte ve 3D sanal pos kurulumu yapılabilmektedir.

Profesyonel yönetim paneli sayesinde yapılan her ödeme grafiksel ve istatistiksel raporlar ile birlikte takip edilebilmektedir.

Bayi Tahsilat Sistemi Ayrıcalıklar

İnternetten online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesi için geliştirilmiş olan E-tahsilat sistemleri sunmuş olduğu bir çok ayrıcalık ve özellikle ile sorunsuz, hızlı ve kolay bir şekilde online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesini sağlamaktadır.

Netahsilat sistemi ile bayi ve müşterilerinizden kredi kartları ile tek çekim tahsilat yapabilirsiniz. Tüm Visa, Master ve Amex kartların geçtiği tek çekim işleminde tek bir bankadan sanal pos almak yeterlidir.

E-tahsilat ile kredi kartlarından taksitli tahsilat ta yapılabilmektedir. Yasal mevzuat çerçevesinde Türkiye ‘de hizmet veren tüm bankaların kredi kartlarına 9 taksitli işlem yapılabilmektedir. +Taksit, taksit erteleme kampanyaları vb. uygulamalar E-tahsilat sisteminde kullanılabilmektedir. Taksitli işlemlerde bankaların uyguladığı komisyonlar dinamik olarak yönetilebilmektedir. Komisyonlar bayi ya da müşteri bazında değiştirilebilmektedir. Taksitli tahsilat için ilgili bankaların sanal poslarından birer adet almak gerekmektedir.

Yeni nesil Responsive teknolojisi sayesinde sistem mobil cihazlarda çalışmaktadır. Responsive teknolojisi tarayıcılarda çalışmakta ve herhangi bir uygulama indirmeden direkt akıllı cihazlar ile ödeme/tahsilat yapılabilmektedir. Responsive mobilite ile ödeme ekranı kullanılan cihazın ekran çözünürlüğüne göre boyutlanabilmektedir.

Kullanıcılara özel olarak tanımladığınız ya da kendilerinin belirledikleri kullanıcı adı ve şifre ile ödeme yapabilirler.

Sistemde bayi, alt-bayi ve müşterilerden ödeme alınabileceği gibi “üyeliksiz” tahsilat ta yapılabilmektedir. Yani müşterilerin kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalarına gerek olmadan ödeme alınabilmektedir.

E-tahsilat ile bayi ve müşterilere SMS göndererek tahsilat yapılabilir. SMS gönderimi tek tek yapılabileceği gibi topluca gönderim de yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.

E-tahsilat ile bayi ve müşterilere e-mail göndererek tahsilat yapılabilir. E-mail gönderimi tek tek yapılabileceği gibi topluca gönderim de yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.

E-tahsilat‘ta bayi ve müşterilere farklı ödeme koşulları sunulabilmektedir. Bir grup müşteriye 9 taksit yapıyor iken başka bir gruba 6 taksit uygulanabilir. Bir gruba banka komisyonları ekleniyor iken başka bir gruba komisyon eklenmeyebilir veya daha az ya da çok komisyon eklenebilir. Bazı müşterilere taksit yapıyor iken bazılarına sadece tek çekim açılabilir. Bu şekilde sınırsız adette ödeme şablonu oluşturularak müşterilere farklı uygulama yapılabilir.

E-tahsilat sistemleri 3D secure uyumludur. 3D secure fonksiyonu ile ödeme yapan kişinin cep telefonuna banka tarafından tek kullanımlık onay kodu gönderilir. Müşteri kodu ekrana girerek ödemeyi tamamlar. Böylelikle kart sahibinin haricindeki kişilerin işlem yapmasının önüne geçilerek itiraz ve iade riskleri ortadan kaldırılmış olur.

Netahsilat

Bayi tahsilat sistemi Netahsilat hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için hemen sayfamızın üst kısmından bulunan demo talebi alanından ücretsiz bilgi talebinde bulunabilir ya da 0 212 256 60 00 numaralı telefonumuz üzerinden E-tahsilat uzmanlarımız ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

10 Yorum

 • Kemal Şimşek
  27 Ekim 2016, 16:52 CEVAPLA

  Bayi tahsilat sistemi kurulumunu kaç günde gerçekleştiriyorsunuz ve garanti bankası, akbank, iş bankası bu üç bankanın sanal pos altyapısı hali hazırda mevcut mu ?

  • E-tahsilat@Kemal Şimşek
   24 Ocak 2017, 13:29 CEVAPLA

   Kemal Bey merhaba;
   Bayi tahsilat sistemi 1 (bir) iş günü içerisinde kurulmaktadır. Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal poslarını bayi tahsilat sisteminiz ile birlikte kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Erkmen Erdinç
  4 Ekim 2016, 13:53 CEVAPLA

  Bayilerin alacağı kredi kartları ödemelerini direk bizim carimizden düşebiliyor mu bu sistem. Yani para direk firmamıza geçsin ama aynı zamanda onların bize olan borçlarından düşsün.

  • E-tahsilat@Erkmen Erdinç
   4 Ekim 2016, 14:15 CEVAPLA

   Erkmen Bey merhaba;
   Tabi, Muhasebe Cari Entegrasyon fonksiyonu sayesinde bayileriniz müşterilerinden aldıkları kredi kartı ödemelerini sizlerin hesabına süpürebilir ve cari hesaplarından ilgili tutarların otomatik olarak düşürülmesini sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Umut
  30 Eylül 2016, 09:07 CEVAPLA

  Firmamızın 50 üzerinde bayisi bulunmakta. Hepsinden sürekli ödeme almaktayız. Ancak bir çok zorluk ile karşı karşıyayız. Bayi tahsilat sisteminizi kurmak istiyoruz nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  • E-tahsilat@Umut
   30 Eylül 2016, 09:11 CEVAPLA

   Umut Bey merhaba;
   Mail adresinize bayi tahsilat sistemi sunumumuz detaylı bir şekilde gönderilmiştir. Bununla birlikte firmamızı arayarak E-tahsilat uzmanlarımız ile iletişime geçebilir ve sizlere detaylı bilgilendirme yapmalarını sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Ahmet Uslu
  29 Ağustos 2016, 11:22 CEVAPLA

  İyi günler. Bayi tahsilat sistemini kullanmak istiyoruz. Şu anda firmamızın 4 adet sanal posu bulunmakta. Bu sistemi kullanmak istediğimizde kaç gün içerisinde açılır ödeme sistemimiz ve sanal pos kurulumları ne kadar sürede yapılır. en vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

  • E-tahsilat@Ahmet Uslu
   29 Ağustos 2016, 11:46 CEVAPLA

   Ahmet Bey merhaba;
   1 (bir) iş günü içerisinde bayi tahsilat sisteminiz kurulmaktadır. Aynı iş günü içerisinde de sanal poslarınızın entegrasyonu yapılır.
   Selamlar.

 • Onur Bozman
  12 Temmuz 2016, 15:52 CEVAPLA

  Merhabalar. Firmamızın bilişim departmanından sorumluyum. Bayi tahsilat sisteminizi kullanmak istiyoruz. Görüşme talep etmekteyiz bizlere nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

  • E-tahsilat@Onur Bozman
   12 Temmuz 2016, 15:58 CEVAPLA

   Onur Bey merhaba;
   https://www.e-tahsilat.com.tr/demo-talebi sayfamız üzerinden demo talebinde bulunursanız eğer E-tahsilat uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçerek randevu vereceklerdir. Dilerseniz de 0 212 256 60 00’ı arayabilir ve direk olarak E-tahsilat uzmanlarımız ile iletişime geçerek demo talebinde bulunabilirsiniz.
   Selamlar.


© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.