• 1518

Bayi Tahsilat Sistemi Ödeme Al Ödeme Yap

Türk Dil Kurumunun‘da yazdığı gibi tahsilat alacakların toplanması veya süresi içinde ödenmeyenlerin yasal yollarla alınmasıdır. Yani size borçlu olan kişiden ya da sizden ürün alan kişiden paranızın alınması eylemine tahsilat denmektedir. Günümüzde tahsilat yapmak için bir çok yol kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları; Tahsilatçı tutarak ödemeyi yerinde almak Hesap numarası vererek havale yaptırmak Kargo ve benzeri posta

Türk Dil Kurumunun‘da yazdığı gibi tahsilat alacakların toplanması veya süresi içinde ödenmeyenlerin yasal yollarla alınmasıdır. Yani size borçlu olan kişiden ya da sizden ürün alan kişiden paranızın alınması eylemine tahsilat denmektedir.

Günümüzde tahsilat yapmak için bir çok yol kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Tahsilatçı tutarak ödemeyi yerinde almak
 • Hesap numarası vererek havale yaptırmak
 • Kargo ve benzeri posta yöntemleri
 • İlgili yere pos götürmek

Ancak yukarıdaki yöntemlerle ve diğer yöntemlerle yapılan tahsilatlar oldukça zorluk çıkarmaktadır. Örneğin tahsilatçı ödeme alacağa yere gider ancak yetkili kişiyi bulamaz. Boşuna harcanmış iş gücü ve zaman. Havale yapıldığı söylenebilir ancak havale yapılmadı ise yada yanlış hesaba havale yapıldıysa onu düzeltmek için saatler harcanabilir. Kargo ya da posta ile göndermek güvenli değildir. Tahsilat yapılacak yere pos götürmek zahmetlidir.

Bütün bu zorlukların yanında bir de yapılan tahsilatların işlem raporları tutulması gerekmektedir. Eğer birden fazla yerden, birden fazla yöntemle ödeme alıyorsanız bu raporların tutulması muhasebecinizi yada finans müdürünüzü oldukça yoracaktır. Yorulmanın yanı sıra boşuna vakit kaybı ve iş gücü harcamanız gerekmektedir. Ayrıca yapılan bir hata ya da alınamayan bir ödeme sizin cironuzun düşmesinde başrol oynayacaktır

Buraya kadar tahsilatın zorluklarından bahsettik. Tahsilat yapmak zor olduğu kadar da önemlidir. Şirketler, firmalar, kurumlar, kuruluşlar, holdingler tahsilat problemlerinin bir türlü önüne geçememişlerdir. Bütün bu zorlukları, yapılan hataları, harcanan boşuna zaman ve iş gücünü ortadan kaldırabilmek için Eçözüm bayi tahsilat sistemi ile yeni yazılımını ortaya çıkarmıştır.

bayi tahsilat sistemi

Bayi Tahsilat Sistemi

Bayi tahsilat sistemi sayesinde internet üzerinden kredi kartı ile müşterilerinizden, tahsilat yapmak istediğiniz kişilerden ödeme alabiliyorsunuz. Adından da anlaşılabileceği gibi firma iseniz bayilerinizden tahsilat yapabiliyor, bayileriniz ise müşterilerinden kredi kartı ile internet üzerinden ödeme alabiliyor.

Bayi Tahsilat Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Bu sistemi kurabilmek için bir internet siteniz olması gerekiyor. Eğer siteniz varsa sitenizin alt domainine bu sistem entegre edilebiliyor. Ancak siteniz yoksa bizler sizler için özel bir tahsilat sitesi açıyoruz. Size özel bir kullanıcı ismi ve şifresi veriliyor. Size açılmış panelden her şeyi kontrol edebiliyorsunuz. Ödeme alabiliyor, ödeme yapabiliyorsunuz. Alınan ödemeleri taksitlendirebiliyor yada komisyon oranları belirlliyebiliyorsunuz.

Bayi Tahsilat Sistemi Avantajları Neler?

 • SANAL POSUNUZ OLMADAN NETAHSİLAT’IN SİZE SUNMUŞ OLDUĞU 7 ADET SANAL POS İLE İŞLEM YAPABİLİRSİNİZ.
 • SANAL POSUNUZ VARSA DİREK OLARAK SİSTEME ENTEGRE EDİLİR VE ÖDEME ALMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ.
 • BAYİ BAYİ MÜŞTERİ MÜŞTERİ BÜTÜN ÖDEMELERİ KONTROL EDEBİLİRSİNİZ.
 • YAPILAN ÖDEMELERİN İŞLEM RAPORLARINI ALABİLİR, DİLEDİĞİNİZDE YAZDIRABİLİRSİNİZ.
 • EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİNDEN BİRİ İSE ONLİNE BİR ŞEKİLDE ÖDEME İPTALİ YAPABİLİRSİNİZ.
 • ÖDEMELERİ GRAFİKSEL OLARAK GÖSTEREBİLİRSİNİZ.
 • OTOMATİK ÖDEME YADA MANUEL ÖDEME GÖNDEREBİLİR YADA ALABİLİRSİNİZ.
 • CEP TELEFONLARINIZDAN GİREREK CEPTEN TAHSİLAT YAPABİLİRSİNİZ.

Aynı zamanda bayi tahsilat sistemini muhasebe programına entegre edebilir ve yapılan ödemelerin raporlarını daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Artık ne zaman kaybı, ne ödeme alma derdi ne de vadesi geçmiş ödemlerden ciro kaybı derdiniz olacak. Sitenize üye yaptığınız ya da üye olan bayi ve müşterileriniz online bir şekilde kredi kartları ile sizlere ödeme yapabilecekler. İşte ödeme yapmak ödeme almak online bir şekilde internet üzerinden kerdi kartı ile bu kadar basit…

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.