• 1484

Kurumsal İşletmelerin Bayilerinden E-tahsilat Yapması

Kurumsal işletme iseniz ve çok sayıda bayiniz varsa ise büyük bir sıkıntı içerisindesiniz demektir. Bu sıkıntınızın en büyük sebebi bayilerinizden tahsil edemediğiniz ödemelerdir.  Tahsilatta Yaşanan Sıkıntılar Nelerdir? Bayi sayısı arttıkça tahsilat yapma zorluğu da doğru orantılı bir şekilde artmaktadır. Çünkü onlarca ödeme yönteminden bayilerinizin hangisini seçeceğini bilemezsiniz. Kimisi havale yaparak, kimisi elden sıcak para ile

Kurumsal işletme iseniz ve çok sayıda bayiniz varsa ise büyük bir sıkıntı içerisindesiniz demektir. Bu sıkıntınızın en büyük sebebi bayilerinizden tahsil edemediğiniz ödemelerdir. 

Tahsilatta Yaşanan Sıkıntılar Nelerdir?

Bayi sayısı arttıkça tahsilat yapma zorluğu da doğru orantılı bir şekilde artmaktadır. Çünkü onlarca ödeme yönteminden bayilerinizin hangisini seçeceğini bilemezsiniz. Kimisi havale yaparak, kimisi elden sıcak para ile vererek kimisi de farklı ödeme yöntemleri ile size ödemelerini yaparlar. Peki sıkıntıyı nerede yaşarsınız? En büyük sıkıntınız bu ödemelerin ödenmesi gereken zamanda yapılmamasıdır. Ya ödemelerin vadesi geçer, ya size ödeme yapacak bayinize ulaşamazsınız, ya da yanlış hesaplara havaleler yapılır. Artı olarak farklı yollardan yapılan bütün bu ödemelerin kayıtlarının doğru bir şekilde tutulması gerekir. Eğer bayi sayınız fazla ise muhasebe ya da finans müdürünüzün kayıtlarda yapacağı hatalarda fazla olur.

Tahsilat Yaparken Hangi Yanlışlar Yapılmaktadır ?

Yukarıda anlatılan sıkıntıların yanı sıra size ne zaman nereden ne kadar ödeme yapılmış görmek istersiniz. Bu sizin için en önemli konulardan bir tanesidir. Ancak bunu öğrenebilmek için muhasebecinizin kontrolünde olan bilgisayarı mesai saatleri içerisinde incelemeniz gerekmektedir. Belki havale ile yapılan ödemelerde internet bankacılığı kullanıyorsanız internnet yapılan ödemelerin zamanına biraz ulaşarak ulaşabilirsiniz. Unutmadan şunu eklemek istiyoruz. Eğer yapacağınız tahsilat yanlış hesaba yapıldıysa artık saatlerce banka ve bayiniz ya da müşterilerinizle uğraşmanız gerekmektedir.

Yeni Nesil E-tahsilat Sistemleri

Bir sistem olsa ve sizin adınıza yukarıdaki her şeyi yapsa bu sistemi kullanmak ister miydiniz? Bir çok büyük kurumsal firmanın istediği gibi büyük olasılık ile sizde bu sisteme geçmek isterdiniz. teknoloji çok ilerledi ve teknolojiyi çok yakından takip eden Eçözüm bu sıkıntıları yaşayan kurumsal işletmeler için tahsilat sorununu ortadan kaldırdı. Nasıl mı yaptı?

Bilgisayar tabanlı programlar kullanmak yerine bunu internet tabanlı programlara taşıdı. Bu programa ise kullandığınız sanal posları entegre edebilmeniz için yeni yazılımlar ekledi. Siz kesinlikle tahsilatçı gönderme sıkıntınız olmadan, bankaları teker teker kontrol etme ihtiyacı duymadan, bayileri teker teker arayıp mail atmadan, ödeme iptalleri için saatlerce uğraşmadan tahsilatlarınızı online bir şekilde bütün kredi kartlarından yapabilirsiniz.

tahsilat programı fotoğrafı

E-tahsilat Sistemlerinin Özellikleri

1- Size özel bir internet sitesi açılır.

2- Bu internet sitesine sanal poslarınız entegre edilir.

3- Bayiniz bu siteye giriş yaparak kredi kartı ile ödemesini yapar.

4- Ödeme yapıldığı anda size mail gelir.

5- Tahsilatınız anında hesabınıza aktarılır.

6- Sahip olduğunuz yönetim panelinden bütün ödemeleri kontrol edebilirsiniz.

7- Online ödeme iptali yapabilirsiniz.

8- İşlem raporları sizler için tutulur.

9- Bayileriniz için özel taksitli, komisyonlu tek çekim ödeme kriterleri belirleyebilirsiniz.

10- Bayileriniz müşterilerinden bu sistem ile ödeme alabilirler.

11- E-tahsilat programı muhasebe programları ile entegre edilebilir.

12- İnternetin olduğu her yerden bu sisteme giriş yapabilirsiniz.

13- Cepten mobil tahsilat yapabilirsiniz. Tabletlerle de uyumlu bir sistemdir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.