• 1569

Bayilerden Kredi Kartlarıyla Ödeme Alma

Firmalar büyümeye başladıklarında eni bayiler açmaya başlarlar. Bu büyüme devam ettiğinde ise özel olarak bayilikler verilmektedir. Verilen bayiliklerden ise aylık olarak ya da belirli zaman aralıklarında tahsilat yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda bayilerde mağazalarına gelen müşterilerine kredi kartı ile ödeme seçeneğini sunması gerekir. ONLİNE ÖDEME SİSTEMİ Kısacası firma, bayi, alt bayi ve müşteriler arasında ödeme akışını

Firmalar büyümeye başladıklarında eni bayiler açmaya başlarlar. Bu büyüme devam ettiğinde ise özel olarak bayilikler verilmektedir. Verilen bayiliklerden ise aylık olarak ya da belirli zaman aralıklarında tahsilat yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda bayilerde mağazalarına gelen müşterilerine kredi kartı ile ödeme seçeneğini sunması gerekir.

ONLİNE ÖDEME SİSTEMİ

Kısacası firma, bayi, alt bayi ve müşteriler arasında ödeme akışını sağlayan bir sistemin olması tahsilat ve ödeme işlemlerini oldukça kolaylaştıracaktır. E-tahsilat olarak bu sistem yıllar önce geliştirildi. Ve her sene yeni versiyonları ile geliştirilmeye devam ediyor. Sistem ne mi sağlıyor  ? Bayi firma arasında, bayi alt bayi arasında ve alt bayi müşteri arasında kredi kartları ile online ödeme ya da tahsilat yapmayı sağlıyor. Bu sayede en çok korkulan bu alanda hiç bir karışıklık yaşanmadan zincirleme tahsilat yapılıyor.

bayi zincir tahsilat

Normal olarak bu zincirleme tahsilat bankalardan yapılan havaleler, verilen çekler, kredi kartı ile ödemeler, elden verme gibi işlemlerle de yapılabilmektedir. Ama onlarca ödeme sisteminin kullanılması ve bunların tamamının kayıtlarının tutulamaması karışıklıklara sebebiyet vermektedir. Basit olarak vadesi geçen ödemelerde firma zarar uğramaktadır.

E-TAHSİLAT SİSTEMİNİN FARKI ve ÖZELLİKLERİ

İşletme, mağaza ya da bayiye gitmeden ödeme yapmak isteyen müşteriler bu sistem sayesinde kredi kartlarını kullanarak ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar.

Bayilere gelen müşterilerin büyük bir çoğunluğu kredi kart ile alışveriş yapmak istiyor. Ancak bayinin posu olmadığı için bu gerçekleştirilemiyor. E-tahsilat sistemi ile bu işlem online olarak yapılabiliyor.

Bayi ya da firma ürün teslim edeceği yerlere pos taşımak zorunda kalmıyor. Mobil tahsilat özelliğini kullanarak internete bağlanabilen bir site üzerinden tahsilatını online olarak gerçekleştirebiliyor.

Firma tek çekim ya da taksitli çekim seçeneklerini sisteme ekleyebiliyor. Aynı zamanda dövizli çekim ya da komisyon oranlarını değiştirerek çekimler yapılabiliyor.

Firmaya kaliteli bir e-tahsilat sitesi açılıyor. Bütün tahsilatlar bu sistem üzerinden gerçekleşiyor. Yönetici sistem üzerinden gerçekleştirilmiş olan bütün ödemelere istediği yerden ulaşabiliyor. Ayrıca dilediği zamana göre ödeme aratması yapabiliyor, aralıklar belirleyerek ne kadar tahsilat yapılmış görebiliyor.

BAYİLERDEN KREDİ KARTLARI İLE ZİNCİR TAHSİLAT

Bayilerinizden, onların müşterilerinden, alt bayilerinden zincirleme tahsilat yaparak hemde bu tahsilatların her an raporlarına ulaşarak hem muhasebenizi, hem finans müdürünüzü hemde firmanızı rahatlatabilirsiniz. Her ne kadar yazı ile bu sistemi anlatmaya çalışsak da mutlaka anlatamadığımız kısımlar olmuş olabilir.

Sistemin demosunu kullanabilmek için tıklayınız.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.