• 1577

Büyük Firmalar Ödemelerini Nasıl Topluyorlar

Büyük firmaların ödemelerini nasıl topladığını merak mı ediyorsunuz ? Sizce onlarca banka hesaplarına giriş yaparak ve günlerini harcayarak tahsilatlarını mı kontrol ediyorlar ? Ödeme yapmayan bayilerinin ya da müşterilerinin muhasebesini nasıl tutuyorlar ? Ne kadar muhasebeci ve finans müdürü çalıştırıyorlar ? Harcanılan emek gücünün maliyeti çok mu fazla ? Firmalar Tahsilatlarını Nasıl Gerçekleştiriyor ? Yukarıdaki

Büyük firmaların ödemelerini nasıl topladığını merak mı ediyorsunuz ? Sizce onlarca banka hesaplarına giriş yaparak ve günlerini harcayarak tahsilatlarını mı kontrol ediyorlar ? Ödeme yapmayan bayilerinin ya da müşterilerinin muhasebesini nasıl tutuyorlar ? Ne kadar muhasebeci ve finans müdürü çalıştırıyorlar ? Harcanılan emek gücünün maliyeti çok mu fazla ?

Firmalar Tahsilatlarını Nasıl Gerçekleştiriyor ?

Yukarıdaki soruların tamamının cevabı hayır. Büyük firmalar, kobiler, dernekler, kurumlar ve diğer kuruluşlar e-tahsilat sistemlerini kullanarak ödemelerini online kredi kartları ile topluyorlar. E-tahsilat sistemleri ile kendilerine ilk olarak tahsilat yapacakları bir online e-tahsilat sitesi açlıyor. Daha sonra alacaklılarını bu adrese yönlendiriyorlar. Ödeme yapacak olan bayi, müşteri veya şahıslar bu siteden kredi kartları ile saniyeler içerisinde ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar.

bayi firma tahsilatı

Online E-tahsilat Sitesi Nasıl Kullanılıyor ?

Firma sahibi ne kadar ödeme seçeneği sunarsa müşterileri ya da bayileri de onlardan o kadar faydalanabiliyor. Firma yetkilisi açılan e-tahsilat sitesinin yönetici panelini kullanarak ister taksitli, ister tek çekim isterse de dövizli tahsilat yapabiliyor. Dilerse yapacağı taksitli ya da diğer ödeme seçeneklerinde dilediği gibi komisyon oranları belirleyebiliyor. Örneğin 2 bayiden ödeme alınıyor. Her ikisinden de 1000 TL tahsilat yapılması gerekiyor. Ancak ilk bayi tek çekim olarak ikinci bayi ise 12 taksitle ödeme yapmak istiyor. Firma yetkilisi dilerse ilk bayisine komisyon oranı yansıtmıyor. İkinci bayisine de taksit seçeneği sunduğu için belirlediği yüzdeler de komisyonlu tahsilat yapabiliyor.

Bir Örnek İle Sistemin Kullanım Şekli

Bir işletme olduğunuzu ve sürekli tahsilat yapmak zorunda olduğunuzu düşünelim. E-tahsilat sistemi ile daha önce tanışmamış isenbiz mutlaka ödeme alırken büyük zorluklar çekiyorsunuz demektir. E-tahsilat programını kullanmak istediğiniz de yaşanılan her türlü problemin önüne geçmiş olursunuz. Bu program sayesinde işletmenizin logosu ve işletmenize yakışacak bir tasarımda sizlere e-tahsilat sitesi açılır. Bankalardan almış olduğunuz sanal posun bu siteye güvenli bir şekilde entegrasyon sağlanır.

Bu tahsilat sitesinin anasayfasının kullanıcı girişi bulunmaktadır. Size ödeme yapmak isteyen kişiler ya da kurumlar sitenize üye olurlar. İsterseniz üyelik zorunluluğu getirmeyebilirsiniz. Daha sonra kolay bir şekilde ödeme sayfasına yönlendirilirler. Sizler yönetici sayfasından ödeme sayfasından size ödeme yapacak olan kişilerden hangi bilgileri girmelerini istiyorsanız o bilgilerin yazılacağı alanları tayin edersiniz. Örnek olarak ödemeyi yapan ad soyad, tel no, bayi no olsun. Bayiniz ya da müşteriniz ödeme sayfasında ilk olarak ödeme yapacağı miktarı ekrana girer. Ardından sizin istemiş olduğunuz bilgiler gilir. Son olarak kredi kart bilgileri girilip ödeme yap butonuna basılır. Ve anında ödeme tutarı kadar para müşteri ve bayinizin kredi kartından tahsil edilerek sizin sanal pos hesabınıza geçer.

e-tahsilat yazılımı

E-tahsilat Sisteminin Avantajları

Bu sistemin onlarca avantajı vardır. Muhasebe programları ile entegre olabilme özelliği sayesinde yapılan tahsilatlarda muhasebe departmanınızda hiç bir yanlışlık ya da hata ile karşılaşmazsınız. Aşırı harcanan zaman ve iş gücü de ortadan kalkmış olur. Size yapılan ödemeler düzenli bir hale gelir. Müşteri ya da bayilerinizin bankalara gitmeden ya da firmanıza gelmelerine gerek yapmadan ister cep telefonları ile isterlerse de internete bağlanabilen herhangi bir cihazdan ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Yapılan ödemelerde bir aksilik mi yaşandı. Ya da yapılan ödemenin geri iade edilmesi mi istendi. Hemen anında e-tahsilat yönetici panelinize giriş yaparak bu ödemelerin iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey ödemeyi bulmak. Onu da otomatik arama özelliği sayesinde dakikalar içerisinde bulabilmektesiniz. Ardından ise ödeme iptal ya da ödeme iade butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bayileriniz Müşterilerinden Online kredi Kartı İle Ödeme Alsın

Genel olarak büyük bayilerin pos ya da sanal pos almaları kolaydır. Ancak küçük bayileriniz ya da pos kullanmak istemeyen bayileriniz çıkabilmektedir. Onlara kendi sanal posunuz üzerinden sattıkları ürünlerin ödemelerini online kredi kartı ile almaları avantajını sunabilirsiniz. Bu sayede pos kullanmayan bayilerinizin kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen müşterilerini kaybetmemiş olursunuz.

Sistemi Denemek İster misiniz ?

Her alınacak üründe olduğu gibi e-tahsilat sistemlerinin de denenmeden alınmaması gerekir. Sizler kendinize en uygun olacak olan programı seçtiğiniz taktirde başarıya ulaşabilirsiniz. Bu sebeple e-tahsilat sistemlerini deneyebileceğiniz demo siteleri geliştirdik. Bu sistemi online incelemek, hangi özelliklere sahip olduğunu öğrenmek ve yönetici panelinde ne gibi değişikler yapılabileceğini öğrenebilmek için ücretsiz demo talebinde bulunmanız yeterlidir. Ücretsiz demo talebi için aşağıdaki butona tıklayarak sizden istenn kısa bilgileri saniyeler içerisinde doldurabilirsiniz. En kısa sürede destek ekibimiz, online test yapabileceğiniz e-tahsilat sitelerinin demo bilgilerini sizlere göndereceklerdir.

online-tahsilat-demo

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.