• 2293

Dernek ödeme sistemi

Dernekler üyelerden oluşur. Açılma amaçları bir hedefin yerine getirilmesidir. Üyelerden aylık olarak belirli bir aidat toplanır. Toplanan aidatlar ile derneğin daha sağlıklı bir şekilde vizyonunun ilerlemesi sağlanır. Ancak aidat toplama işi tahsilat zamanlarında büyük işkencelere dönüşebilmektedir. 15-20 üyeli bir dernekte aidat toplamak kolay olabiliyorken bu sayı 100'ün üzerine çıktığı zaman hem aşırı zaman kaybı yaşanır, hem aşırı iş gücü harcanır hem de çok sayıda hata ile karşılaşılır.

Dernekler üyelerden oluşur. Açılma amaçları bir hedefin yerine getirilmesidir. Üyelerden aylık olarak belirli bir aidat toplanır. Toplanan aidatlar ile derneğin daha sağlıklı bir şekilde vizyonunun ilerlemesi sağlanır. Ancak aidat toplama işi tahsilat zamanlarında büyük işkencelere dönüşebilmektedir. 15-20 üyeli bir dernekte aidat toplamak kolay olabiliyorken bu sayı 100’ün üzerine çıktığı zaman hem aşırı zaman kaybı yaşanır, hem aşırı iş gücü harcanır hem de çok sayıda hata ile karşılaşılır.

Aidat toplarken yaşanan sıkıntılar

Teker teker bütün üyelere hatırlatma yapmak, aynı gün içerisinde onların hepsini derneğe getirmek ya da yapılan ödemelerin anı gün içerisinde takibini yapmak neredeyse imkansızdır. Aidat gününü unutanlar olmakta, yanlış hesaplara paralar yatırılmaktadır. Üyelerin yanı sıra bankalara sürekli girişlerin yapılması, herhangi bir hata da saatlerce bankalar ile konuşulması gerekebilmektedir. Genel olarak bu büyük işkenceyi bütün dernek yöneticileri çekmektedirler. Peki yok mudur bu aidat toplama sorunlarının bir çözümü ? Elbetteki bulunmakta. Şu anda bu makaleyi okuyorsanız büyük ihtimal bir dernek yöneticisi ya da başkanısınız. Bu düşünce ile direk olarak sizler için hazırlanmış olan makalemize devam ediyoruz. Yazının sonunda aradığınız çözümü bulacaksınız.

Dernek ödeme sistemi

Dernek ödeme sistemi ile sadece saatler içerisinde hiç bir uğraş göstermeden aidatlarınızı toplayabilirsiniz. Dilerseniz 100, dilerseniz 1000 dilerseniz de on binlerce üyeniz olsun online bir şekilde hiç bir telefon görüşmesi ya da banka görüşmesi yapmanıza gerek kalmadan hem de üyelerinize aidatlarını hatırlatarak ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı ?

Dernek ödeme sistemi ile size online bir ödeme sitesi açılır. Bu online ödeme sitesi üyelerinizin giriş yaparak ödeme yapacakları sayfadır. Yönetimi tamamen size aittir. Sizler bütün ödemelerin takibini sizin için açılmış olan yönetici paneli aracılığı ile yapabilirsiniz. Aynı zamanda yanlış yapılan bütün ödemeleri online iptal ya da iade edebilirsiniz. Şimdi gelelim sistemin nasıl işlediğine, yani internette nasıl bir şekilde online tahsilat yapacağınıza.

Dernek Ödeme Sistemleri

Dernek ödeme sisteminin kurulduğu tahsilat siteniz

Tahsilat yapacağınız sitenizin içerisinde dernek ödeme sisteminin kurulumu yapılmaktadır. Bu kurulumun ardından derneğiniz adına bankalardan alacağınız sanal pos kurulumu yapılmaktadır. Sanal posu almanızdaki amaç üyelerinizden online bir şekilde kredi kartı ile tahsilat yapabilmeniz içindir. Sanal pos başvurusu kabul edildikten sonra online aidat toplama sitenize sanal pos kurulumu yapılır. Artık siteniz online bir şekilde üyelerinizden aidat toplamaya hazır hale getirilmiştir.

Üyeler ödemelerini nasıl yaparlar

Derneğe ödeme yapmak isteyen kullanıcı, derneğin ödeme sitesine giriş yapar. İster üye olarak girişini tamamlar isterseniz de sizler onlara üyelik tanımlayabilirsiniz. Ya da hiç üye olmadan üyeliklerini tamamlayabilmektedirler. Burası tamamen size kalmıştır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra sizin (yöneticinin) istemiş olduğu bilgiler ve ardından kredi kart bilgileri ile birlikte yapılması gereken ödeme miktarının girişi yapılır. Ödeme yap butonuna basıldığı anda bankanızın sanal pos hesabına ilgili ücret yatırılmış olur. Ve sıkı durun. Sürekli bu işlemi yapmak istemeyen müşterileriniz var ise tekrarlı ödeme özelliği sayesinde üyeleriniz sadece bir giriş ile her ay ödemelerini otomatik olarak yapabilirler.

Dilerseniz bu sistemi ücretsiz olarak test edin

Dernek ödeme sistemleri hakkında ne kadar fazla yazı yazarsak yazalım mutlaka aklınızda soru işaretleri kalabilir. Bu sebeple ücretsiz bir şekilde sistemin nasıl çalıştığını inceleyebileceğiniz özel bir demo hazırlanmıştır. Bu demoyu nceleyerek dernek ödeme sistemlerinin nasıl çalıştığını daha sağlıklı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Dilerseniz 0 212 256 60 00‘ı arayarak da aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Demo talebi göndermek için https://www.e-tahsilat.com.tr/demo-talebi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.