• 1643

E-fatura Elektronik Fatura Nedir ?

E-fatura elektronik bir belgedir. Elektronik faturalar kağıda basılmış olan faturalara kaşsılık gelen belgeleri içermektedir. Farklı bir formatı vardır ancak değiştirilemez bir şekilde mühürlenerek kağıt fatura ile aynı hukuksal özelliklere sahiptir. Neden E-faturaya Geçildi ? E-fatura geçilmesinde belli başlı 3 amaç bulunmaktadır. Bunlardan ilki fazla kağıt kullanımı ortadan kaldırarak doğaya katkı sağlamaktır. İkincisi ise elektronik faturaya

E-fatura elektronik bir belgedir. Elektronik faturalar kağıda basılmış olan faturalara kaşsılık gelen belgeleri içermektedir. Farklı bir formatı vardır ancak değiştirilemez bir şekilde mühürlenerek kağıt fatura ile aynı hukuksal özelliklere sahiptir.

Neden E-faturaya Geçildi ?

E-fatura geçilmesinde belli başlı 3 amaç bulunmaktadır. Bunlardan ilki fazla kağıt kullanımı ortadan kaldırarak doğaya katkı sağlamaktır. İkincisi ise elektronik faturaya geçişle birlikte sağlanacak olan iş istihdamıdır. Aynı zamanda posta maliyetlerinin ortadan kaldırılması da sağlanacaktır.

e-fatura elektronik fatura sistemleri

E-fatura Yönetmeliği 

e-fatura yönetmeliği

E-fatura sisteminin kullanıldığı muhasebe programı

Eta muhasebe programına e-defter ve e-fatura uygulamaları eklenmiştir. Yani eta muhasebe programı kullanan herkes e-fatura ve e-defter özelliklerini de kullanabileceklerdir. Bu sayede internette fatura kesme özelliğine geçebileceklerdir.

Eta muhasebe programı nasıl alınır

Papinet Bilgisayar İstanbul’da ETA muhasebe programının yetkili bayisidir. Bu programı kullanmak isteyenler 0212 238 67 67 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi sahibi olabilmektedirler.

TEKNOLOJİK E-TAHSİLAT SİSTEMLERİNİ TANIMAK İSTER MİSİNİZ ?

E-tahsilat sistemleri internetten online kredi kartı tahsilatı yapabileceğiniz yazılımlardır. Bu yazılımlar sayesinde size ödeme yapması gereken bütün mecralardan ve bireyler kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz. Yapılan tahsilatlar muhasebe programına entegre edilebilmektedir.

E-tahsilat online tahsilat sistemleri ile bir internet sitesi (ödeme sayfasının bulunduğu) bir de yönetici paneline sahip olursunuz. Yönetici paneliniz aracılığı ile yapılan bütün tahsilatları takip edebilirsiniz. Aynı zamanda yetkili belirleyerek bayilerinizin de siteye giriş yaparak bu sistemi kullanmasını sağlayabilirsiniz.

E-tahsilat Sisteminin Kullanılabilmesi İçin Gerekenler

Online tahsilat sistemlerini kullanabilmeniz için şirket sahibi olmanız ve sanal pos almanız yeterlidir. Sanal posunuzun kurulacağı özel yazılım internet siteniz aracılığı ile internetten kredi kartı ile ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Bu Sistemlerin Özellikleri

– Kredi kartı tek çekim tahsilat, taksitli tahsilat, dövizli tahsilat

– Bayi alt bayi zincir tahsilatı, çoklu ekran girişi

– İnternete bağlanabilen mobil telefonlar aracılığı ile sisteme giriş

– 3D Secure, online ödeme iptali ve iadesi

– Periyodik ödeme, ödeme kalemi belirleyebilme

– Yapılan ödemelerin an ve an kontrolü ve grafiksel raporlar

Online tahsilat sistemlerinin diğer özellikleri hakkında bilgi almak isterseniz 0 212 256 60 00‘ arayarak bizlere ulaşabilir, ürünlerimiz sayfasını ziyaret edebilir ya da online ücretsiz demo talebinde bulunarak sistemi inceleyebilirsiniz.

demo talep resimleri

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.