E-ödeme Alabilmek İçin Kurulan Sistem

İnternette kredi kartı ile online tahsilat yapılabilmesi için kullanılması gereken sistem E-tahsilat sanal e-ödeme yazılımıdır. E-tahsilat Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal pos kurulumlarının yapılabildiği ve yine bütün kredi kartlarından online ödeme alınabilmesini sağlayan bir sistemdir. Bayisi olan firmalar, KOBİ’ler, dernekler, site yönetimleri kısacası tahsilat yapan bütün kurum ve kuruluşlar e-tahsilat sistemini kullanabilmektedir.

E-ödeme Alabilmek İçin Neler Gereklidir

Sanal ortamda kredi kartı ile tahsilat yapılabilmesi için bir web sayfasına sahip olunması gerekir. Web sitesi açılabilmesi için ise bir alan adı ve bu alan adının bağlı bulunduğu bir sunucu da barındırılması gerekmektedir. Alan adı ve hosting işlemleri tamamlandıktan sonra e-ödeme sistemi siteye kurulur. Eğer kendi onlien sitenize mevcut ise e-ödeme sistemi mevcut olan sitenizin alt alan adına da kurulabilmektedir. Kısaca örneklemek gerekirse aaaaa adına bir firmanız olsun. Ödeme sitenizi isterseniz odeme.aaaaa.com, isterseniz de aaaaaodeme.com olarak açma şansınız bulunmaktadır. Ödeme kelimesi yerine kendinize en uygun göreceğiniz tahsil, payment gibi kelimelerde kullanabilirsiniz.

Örnek İki Site

E-ödeme alan iki referans siteyi karşılaştırmak gerekirse http://www.tdmtahsilat.com/ ve http://odeme.bilgitas.com.tr/ adreslerine giriş yapabilirsiniz. Her iki firmanında kendi logoları, kendi renkleri ve kendi görselleri ile sistemi kullanmakta olduğunu görebilirsiniz. İlk site özel olarak açılmış olan bir alan adına ikinci site ise ana alan adı olan bilgitas.com.tr’nin alt alan adına kurulmuştur.

online ödeme yöntemleri

E-tahsilat Online Ödeme Yöntemleri ile Tahsilatlarınızı Sorunsuz Bir Şekilde Yapın

E-ödeme Sistemi Nasıl Kurulur

Online tahsilat yapılacak olan site açıldıktan sonra e-ödeme sistemi e-tahsilat yazılım uzmanları tarafından ileri derece güvenlik önlemleri aşınarak açılmış olan sitenize kurulur. Bu kurulum da bir yönetim paneline bir de biraz önce incelemiş olduğunuz ödeme giriş sayfasına sahip olursunuz. Ödeme sisteminiz kurulduktan sonra son bir işlem yapılması gerekmektedir.

Banka Sanal Poslarının Entegrasyonu

E-ödeme sisteminiz sitenize entegre edildikten sonra sahip olduğunuz ya da başvuru yaparak bankalardan alacağınız sanal pos kurulumunuz sitenize yapılır. 3D secure ve bütün ileri teknoloji yazılımlar kullanılarak gerçekleştirilen kurulumlar sayesinde kendi sisteminiz üzerinden ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Müşterileriniz Ödemelerini Nasıl Yaparlar

E-ödeme sisteminiz sayesinde bayileriniz, onların müşterileri, kendi müşterileriniz kısacası ödeme alacağınız her yerden online kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz. Ödeme yapacak olan kullanıcının kayıt olarak ya da sizin göndermiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile ödeme sayfanıza girmesi yeterlidir. Ardından tek yapması gereken şey ödeyeceği tutarı yazmak, sizin istemiş olduğunuz form alanları doldurmak ve son olarak ödeme yap butonuna basmaktır. Ödeme yap butonuna basıldığı anda bankanızın sanal pos hesabına yapılan ödeme geçer ve aynı anda hem size hem de ödeme yapan kullanıcı adresine bilgilendirme mailleri gönderilmektedir.

online-kredi-karti-tahsilati

E-Ödeme Sistemi Hangi Özelliklere Sahiptir ? 

E-ödeme sistemlerini daha iyi inceleme şansına sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi talebinde bulunarak sizlerde sistemin genel olarak nasıl işlediğini hem yönetim panelleri hem de ödeme sayfası üzerinden anlık olarak test edebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.