• 1625

E-tahsilat ın Avantajları Nelerdir?

Öncelikle tahsilat yapan yerlerden bahsetmek istiyoruz. Günümüzde büyüğünden küçüğüne firmaların, şirketlerin, holdinglerin, fabrikaların, kobilerin, kurum ve kuruluşların mutlaka tahsilat yapmaları gerekmektedir. Tahsilat onlar için her şeydir denebilir. Çünkü üretilecek ürün ya da hizmet bu ürünü alacak ya da satacak olan kişilere gönderilmektedir. Bunun karşılığında ise para tahsilatı yapılması gerekir. Peki para tahsilatı nasıl yapılmaktadır? En

Öncelikle tahsilat yapan yerlerden bahsetmek istiyoruz. Günümüzde büyüğünden küçüğüne firmaların, şirketlerin, holdinglerin, fabrikaların, kobilerin, kurum ve kuruluşların mutlaka tahsilat yapmaları gerekmektedir. Tahsilat onlar için her şeydir denebilir. Çünkü üretilecek ürün ya da hizmet bu ürünü alacak ya da satacak olan kişilere gönderilmektedir. Bunun karşılığında ise para tahsilatı yapılması gerekir.

Peki para tahsilatı nasıl yapılmaktadır? En iyi ve en çok kullanışlı yöntemlerden bir tanesi banka havalesi olarak tahsilatı yapmaktır. İkinci yöntem ise tahsilatı elden yapmaktır. Ancak bu iki yöntemde de sorunlar çıkabilmektedir. Bu sorunların başında havalelerin yanlış hesaba yapılması, alacaklı olduğunuz kişinin yerinde olmaması ve tahsilatçınızın geri dönmek zorunda kalması, vadesi geçen ödemeler ve bunun sonucu cirolardan zarar etmek gibi.

Bütün bu sorunların yanı sıra bazı sıkıntılar da eklenmektedir tahsilat sırasında. Sonuçta muhasebeciler ya da finans müdürleri insandır. Bilgisayara manuel olarak girilen işlemlerde hata yapılabilir. Ya da muhasebe için kullanılan bilgisayar bozulabilir. En basiti üzerine bir bardak çay dökülse onca zamanın emeği gitmiş olur. Birde yedeği alınmadı ise doğuracağı sonuçları tahmin bile etmek istemiyoruz.

Peki bu kadar sorun ya da sıkıntının bir çözümü var mıdır?

Elbetteki var. Online tahsilat sistemleri. Şimdi şunu düşünün. Bir siteniz var. Bu site sizin için bütün tahsilat işlemlerini online olarak yapıyor. Aynı zamanda bunların kayıtlarını tutuyor ve dilediğiniz zaman yazdırmanıza izin veriyor. Ayrıca kimden ne kadar ne zaman ödeme gelmiş bakabiliyorsunuz. Bütün bunların yanında yanlış yapılan ödemeleri iptal edebiliyorsunuz. Ayrıca muhasebe programları ile entegre edebiliyorsunuz. Ve hiç bir zaman datalarınız bozulmuyor. İnternetin olduğu her yerden tahsilatlara ulaşabiliyorsunuz. Üstelik cepten tahsilat bile yapabiliyorsunuz.

kredi kartı online tahsilat

Hayal gibi değil mi?

Evet bir zamanlar hayaldi. Ancak Eçözüm uzun süren çalışmalar sonucu e-tahsilat online tahsilat sistemlerini geliştirmeyi başardı. Siz kendi işlerinize bakarken e-tahsilat sitenizde sizin için tahsilatlarınıza bakacak. Kredi kartı kullanan her müşterinizden taksitli, tek çekim yada dövizli tahsilat yapabileceksiniz. Ne zaman kaybınız olacak ne de fazla iş gücü ayıracaksınız.

ARAYIN SİSTEMİ DAHA DETAYLI ANLATALIM: 0 212 256 60 00

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.