Bayi Online Ödeme Sistemi
  • 2715

Bayi Online Ödeme Sistemi

Bayi ödeme sistemi, bayisi olan firmalara özel olarak geliştirilmiş olan bir yazılım sistemidir. Bayilerden alınan ödemelerin online kredi kartı tahsilatları aracılığı ile yapılmasını sağlar. Bayi ödeme sistemi ile birlikte firmaya özgü bir tahsilat sitesi açılır ve bütün bayiler bu tahsilat sayfası üzerinden ödemelerini gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda bayiler, alt bayileri ve müşterilerinden alacakları tahsilatlarda bayi ödeme sistemini kullanabilmektedirler.

Bayi online ödeme sistemi, bayisi olan firmalara özel olarak geliştirilmiş olan bir yazılım sistemidir. Bayilerden alınan ödemelerin online kredi kartı tahsilatları aracılığı ile yapılmasını sağlar. Bayi ödeme sistemi ile birlikte firmaya özgü bir tahsilat sitesi açılır ve bütün bayiler bu tahsilat sayfası üzerinden ödemelerini gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda bayiler, alt bayileri ve müşterilerinden alacakları tahsilatlarda bayi ödeme sistemini kullanabilmektedirler.

BAYİ ÖDEME SİSTEMİ YÖNETİM PANELİ

Bayi ödeme sistemi ile birlikte tüm ödemeler, ana firmanın banka sanal pos hesaplarında toplanmaktadır. Klasik ödeme tekniklerinin kullanılmaması ve aynı zamanda aşırı iş gücü ve zaman kayıplarının ortadan kaldırılması ile birlikte bütün tahsilatlar hızlı, güvenli ve zamanında yapılabilmektedir. Aynı zamanda firmanın nakit akışı düzene sokulur.

BAYİ ÖDEME SİSTEMİ NASIL KURULUR

Bayi ödeme sistemi E-tahsilat ile birlikte tahsilat yapmak isteyen firmaya özel yönetim panelli bir ödeme sitesi açılır. (ÖRN: https://www.aristonsanalpos.com/ – https://odeme.intratek.com.tr/). Açılan ödeme sitesi firmaya ait bir alan adında (domainde) kurulmaktadır. Site uluslararası güvenlik önlemleri ile koruma atına alınır. Bayi ödeme sitesine firmanın sahip olduğu ya da anlaşmalı bankalardan alınan sanal posların kurulumu yapılır. Sisteme giriş yapılarak kredi kartları ile yapılan bütün ödemeler firmanın sanal pos hesabına aktarılmaktadır.

YÖNETİM PANELİ ÜZERİNDEN ALINAN ÖDEMELERİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

bayi online ödeme sistemi iptal/iade

BAYİ ÖDEME SİSTEMİ İPTAL / İADE

Bayi ödeme sistemi özel bir yönetim paneline sahiptir. Yönetim paneli aracılığı ile alınan bütün ödemelerin anlık, günlük, haftalık, aylık ve istenen zaman aralıklarında takibini gerçekleştirebilirsiniz. Hangi bayi ne kadar ödeme yapmış öğrenebilir, grafiksel raporlar çıkartabilir ve istenildiği taktirde bu raporları export edebilirsiniz. Bayi ödeme sistemi sayesinde bayileriniz ödeme yaptıkları tutarların ekstrelerine kendi panelleri üzerinden ulaşabilirler. Finans, muhasebe, bilişim departmanlarına özel üyelikler açarak yetkilendirmeler yapabilirsiniz.

Tahsilatta yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi de yanlış tutarlarda yapılan ödemelerdir. Bayi ödeme sistemi E-tahsilat’da bulunan özel fonksiyon sayesinde alınan yanlış ya da eksik bir ödeme olduğunda sadece bir tuşa basarak anında iptal ya da iade edebilirsiniz.

ERP / MUHASEBE PROGRAMI ENTEGRASYONU

Bayi ödeme sisteminin en aktif kullanılan özelliklerinden bir tanesi ise ERP/MUHASEBE programı entegrasyonudur. Kullandığınız ERP/MUHASEBE programına yapılan entegrasyon sayesinde bayilerinizin ödemeleri online cari hesaplarına aktarılabilmektedir. Örnek olarak 20.000 TL alacaklı olduğunu bir bayi 10.000 TL kredi kartı ile ödeme yaptığında direk olarak cari hesabı 10.000 TL’ye indirilebilmektedir. Aynı zamanda bayiler sahip oldukları panel sayesinde bütün ekstrelerini takip edebilmektedirler.

BAYİ ONLİNE ÖDEME SİSTEMİ FONKSİYONLARI

Bayi online ödeme sistemi ile birlikte kredi kartlarından tek çekim, taksitli, komisyonlu, üyeliksiz, tekrarlı (periyodik), dövize endeksli ve dövizli tahsilat yapabilirsiniz. Resposive design (mobil uyumlu tasarım) özelliği sayesinde bayilerinizin cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve mobil cihazlar üzerinden ödeme yapmaları imkanını sunabilirsiniz.

Bayilerinize SMS ve E-Mail gönderimi yaparak otomatik bir şekilde ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bayi ödeme sistemine Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal poslarını entegre edebilirsiniz. Sanal pos sayfanız üzerinden her posa özel taksit ve komisyon oranları belirleyebilirsiniz.

Alt Bayi ve Bayi Online Ödeme Sistemi Kullanımı

Bayi ödeme sisteminizi bayileriniz ve alt bayileriniz hem sizlere ödeme yapabilmek hem de mağazalarına gelen müşterilerinden kredi kartı ile tahsilat yapabilmek için kullanabilmektedirler. Aynı zamanda bayileriniz uzakta olan müşterilerinden de kredi kartı tahsilatı yapabilmektedir. Alınan bütün ödemeler merkezi ödeme sisteminize yani sizlerin banka pos hesaplarına aktarılmaktadır. Bu sayede bayileriniz kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen müşterilerine kesintisiz hizmet sunabilmektedirler.

DETAYLI BİLGİ TALEBİ

Bayi online ödeme sistemi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için ve E-tahsilat uzmanlarımızın sizlerle temasa geçerek sistemi canlı bir şekilde test etmenizi salayabilmek için Detaylı Bilgi Talebi formunu doldurabilir ya da 0 212 256 60 00’ı arayabilirsiniz.

 

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.