E-tahsilat Online Tahsilat Sistemi

E-tahsilat Online Tahsilat Sistemi

Kredi kartı kullanım sayısı her geçen gün hızlı bir şekilde artmaya devam etmektedir. Artık insanlar ödemelerinin büyük bir kısmını nakit yerine kredi kartı ile yapmayı tercih etmektedirler. Kredi kartı kullanımının hızlı artışı işletme ve kurumların bu konuda çözüm ihtiyaçlarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. 

etahsilatlogoKredi kartı kullanımlarının yanı sıra internet kullanım sayılarında da her geçen yıl artışlar gözlemlenmektedir. Günümüzde 50 milyona yakın internet kullanıcı olduğu tespit edilmiştir. İşletme ve firmaların iç süreçlerini yakından takip eden Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından ödemelerin daha kolay, daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde alınabilmesi amacı ile e-tahsilat online tahsilat sistemleri geliştirilmiştir. E-tahsilat (elektronik tahsilat) tahsilatların online bir şekilde internet üzerinden kredi kartları aracılığı ile yapılabilmesini sağlayan ve Türkiye’de Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilmiş olan bir yazılım sistemidir. Türkiye’de 400’ün üzerinde firma tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

E-TAHSİLAT NEDİR ?


E-tahsilat hem işletmelerin hem de kurumların kullanabildiği, farklı iş süreçlerine göre modellenebilen, bayilerden, alt bayilerden, kurumsal müşterilerden ve tüketicilerden internetten online tahsilat yapılabilmesini sağlayan, okul, site, dernek, apartman, sanayi sitesi, dershane, kolej, üniversite, spor kulübü, vakıf, mali müşavir, muhasebe, residence gibi kurumların periyodik ve düzenli ödemelerini otomatik olarak kredi kartlarından tahsil edebilen sistemdir. 

E-TAHSİLAT SİSTEMLERİ NASIL ÇALIŞIR ?

Bayi, alt bayi, kurumsal müşteri, tüketiciler ve üyelerden online tahsilat yapmak isteyen kurumlar, kuruluş ve işletmelere özel olarak bir e-tahsilat sayfası açılır. Kredi kartı ile yapılan ödemeler artık bu sayfaya yönlendirilebilir. Açılan sayfaya, sahip olunan ya da olunacak olan sanal posların entegrasyonu yapılır. Örnek olarak Referanslarımız sayfasından e-tahsilat sistemlerini kullanan kurumsal firmaların ödeme sayfalarına ulaşabilirsiniz. Artık internet üzerinden güvenli bir şekilde kredi kartların tek çekim ya da taksitli tahsilat yapılabilir. E-tahsilat sistemlerinin temel amacı bu şekilde açıklanabilir ancak özellikle firmaların hızlı bir şekilde bu sisteme kullanmaya başlamasındaki en büyük sebep sahip olduğu fonksiyonlarıdır.

E-tahsilat online tahsilat sistemlerinin özel bir yönetim paneli bulunmaktadır. Bu yönetim paneli sayesinde bütün ödemelerin istatistiksel ve grafiksel takibini yapabilirsiniz.

E-TAHSİLAT YAZILIM SİSTEMLERİNİN FONKSİYONLARI

E-tahsilat online tahsilat sistemleri firma ve işletmelerin iç süreçlerine göre şekillendirilen ve her geçen gün geliştirilmeye devam eden bir yazılım sistemidir. Dilerseniz bu fonksiyonları teker teker inceleyelim.

1. BAYİ – ALT BAYİ TAHSİLATI

Bayisi olan firmaların yaşadığı sorunların başında gelmektedir ödemelerin tahsilatı. Tahsilatlar zamanında yapılamaz, muhasebe de sorunlar yaşanır, ödeme almak adeta bir eziyet haline gelebilir. İşte E-tahsilat sistemi tam bu noktada devreye girmektedir. Hem harcanan aşırı iş gücünü azaltmakta hem de tahsilatların zamanında hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmesini sağlamaktadır. Bayi – alt bayi tahsilat sistemi zincirleme bir şekilde çalışmaktadır.

Örnek olarak bayi ve alt bayileri olan bir firma olduğunuzu düşünelim. Büyük ihtimal klasik tahsilat yöntemleri (havale, EFT, çek, senet, kapıda tahsilat) kullanmaya devam ediyorsunuzdur. Ancak bu tahsilat teknikleri hem aşırı iş gücü hem de aşırı zaman harcanmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda bir çok sorunu (tahsilat yapamama, ödemelerin eksik alınması ve benzeri) beraberinde getiriyordur.

E-tahsilat bayi alt bayi tahsilat sistemi sayesinde size özel olarak açılan ödeme sayfanıza bütün bayi ve alt bayilerinizi tanımlayabiliyorsunuz. Artık sizler bayi ve alt bayilerinizden, bayileriniz alt bayi ve müşterilerinden, alt bayileriniz ise direk olarak müşterilerin kredi kartları aracılığı ile online tahsilat yapabiliyor. Örnek olarak Firmanız İstanbul’da olsun ancak İzmir’de olan bir bayinizden ödeme almanız gerekiyor. Bayiniz size özel olarak açılan e-tahsilat sayfasına giriş yaparak saniyeler içerisinde kredi kartı ile ödemesini gerçekleştirebiliyor. Aynı şekilde alt bayileriniz ve son kullanıcılar da bu sistemi kullanabiliyorlar. Örnek olarak https://odeme.inciaku.com/ ve https://www.aristonsanalpos.com/ sayfalarını inceleyebilirsiniz.

2. SMS VE E-MAİL İLE TAHSİLAT

Müşterilerinizden, bayilerinizden, üyelerinizden kısacası size ödeme yapması gereken kurum, kuruluş ve tüketicilerden tek bir tuşa basarak ödeme alabilirsiniz. Tek tek ya da toplu bir şekilde SMS ve E-mail gönderimleri yaparak karşı tarafından göndermiş olduğunuz bağlantıya tıkladıktan sonra saniyeler içerisinde ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Örnek olarak bugün 25 bayinizden ya da müşterinizden ödeme almanız gerektiğini düşünün. Hepsini tek tek aramak, seçtikleri ödeme yöntemleri sonucunda bütün banka hesaplarını kontrol etmek ya da bütün bunları yanı sıra onlara ulaşabilmek oldukça zor olacaktır. Bu tarz klasik tahsilat tekniklerini kullanmak yerine sadece bir tuşa basarak onlara toplu bir şekilde SMS ya da E-mail gönderimleri yapabilir ve sadece dakikalar içerisinde bütün tahsilatlarınızı yapabilirsiniz.

3. ERP / MUHASEBE ENTEGRASYONU

E-tahsilat sistemleri ERP / Muhasebe programları ile tam entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede alınan bütün ödemeler otomatik olarak kullanmakta olduğunuz muhasebe / ERP programına işlenmektedir. Bütün tahsilatlar cari hesaplara online aktarılabildiği gibi müşterilerinize internet üzerinden ekstrelerini gösterebilirsiniz.

4. MOBİL TAHSİLAT

E-tahsilat sistemleri tüm mobil cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede sahada pos makinesi taşımanıza gerek kalmadan cep telefonlarınız ve tablet bilgisayarlarınız ile online tahsilat yapabilirsiniz. İster taksitli isterseniz de tek çekim tahsilat yapabilir ve tahsilatların direk olarak muhasebe programınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda müşterileriniz, bayileriniz, üyeleriniz nerede olurlarsa olsunlar, internete bağlanabilen cep telefonları aracılığı ile saniyeler içerisinde sizlere ödemelerini yapabilmektedirler.

5. İLERİ TEKNOLOJİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

E-tahsilat yazılımları ileri teknoloji ve uluslararası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınmaktadır. Ödeme sayfaları 256bit SSL şifreleme sistemleri ile şifrelenmekte, sitelerin barındırıldığı sunucularda IPS, IDS, RAID5, Firewall güvenlik sistemleri ile korunmakta ve e-tahsilat sistemleri PCI DSS güvenlik standartları altında çalışmaktadır.

6. YAPILABİLEN TAHSİLAT SEÇENEKLERİ VE İPTAL / İADE

E-tahsilat sistemleri ile kredi kartlarından tek çekim, taksitli, tekrarlı (periyodik), dövizli, dövize endeksli tahsilat yapılabilmektedir. Ayrıca özel olarak bankaların sunmuş olduğu taksit seçenekleri eklenebilmekte bayilere özel komisyonlu, komisyonsuz seçenekler sunulabilmektedir. Alınan ödemelerde herhangi bir yanlışlık ya da hata olduğunda sadece bir tuşa basarak yine saniyeler içerisinde online iptal ve iade işlemleri gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda tahsilat formları özel olarak düzenlenebilmektedir.

7. TÜM BANKA SANAL POSLARI İLE ENTEGRE

E-tahsilat sistemleri Türkiye’de aktif olarak çalışmakta olan bütün bankaların sanal poslarının entegre edilebildiği bir sanal pos yazılım alt yapısıdır. Aynı zamanda alternatif ödeme sistemleri olan PAYU, PAYNET, İPARA, BKM EKSPRESS, PAYPAL ve benzeri entegrasyonları da sorunsuz olarak e-tahsilat sistemleri ile çalışmaktadır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.