• 1687

E-tahsilat Sistemi Ödeme Alma Tahsilat Yapma

E-tahsilat sistemi internet üzerinden bütün kredi kartları sahiplerinden online ödeme almanızı sağlayan bir sistemdir. Yani müşteriniz ya da bayinizin yanına gitmeden onlardan kredi kartları sayesinde webten tahsilat yapabilirsiniz. E-tahsilat sistemi web tabanlı bir yazılımdır. Bunun için öncelikle bir internet sitesine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer internet siteniz var ise e-tahsilat sistemi bu sitenizin bir alt domainine

E-tahsilat sistemi internet üzerinden bütün kredi kartları sahiplerinden online ödeme almanızı sağlayan bir sistemdir. Yani müşteriniz ya da bayinizin yanına gitmeden onlardan kredi kartları sayesinde webten tahsilat yapabilirsiniz.

E-tahsilat sistemi web tabanlı bir yazılımdır. Bunun için öncelikle bir internet sitesine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer internet siteniz var ise e-tahsilat sistemi bu sitenizin bir alt domainine kurulabilmektedir. Eğer yok ise sizler için firmamız tarafından bir web sitesi açılır.

Açılan web sitesine kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaparsınız. Bütün kontroller sizlerin elindedir. Size ödeme yapacak olan kişiler için özel olarak üyelik açabilmektesiniz. Üyelik açtığınız müşteriniz ya da bayiniz sisteme giriş yapar. Sitenizde bulunan ödeme sayfasına gelir. Ödeme yapacağı tutarı yazar. Ardından kredi kartı bilgilerini yazar ve ödemesini online olarak size yapar. Ödeme yapıldığı anda hesabınıza paranız geçer.

e-tahsilat ödeme sistemleri

Paranız hesabınıza geçer dedik ama hangi hesabınıza? Eğer daha önce almış olduğunuz sanal pos bulunmakta ise bu sanal poslarınız sisteme entegre edilmektedir. Mesela garanti bankası, akbank ve iş bankasından sanal poslarınız mevcut. Bu üç sanal pos sisteme entegre edilerek bu bankalar üzerinden tahsilat yapmanız sağlanır. Eğer sanal posunuz yok ise ya da alamıyorsanız ne yapacaksınız? Bu olasılığı da biz sizler için düşündük. Komisyon oranları oldukça az olan paynet sistemindeki 7 bankanın sanal posunu sitenize kuruyoruz. Bunun için bankaya başvuru yapmanıza gerek yok. Ya da sanal pos için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Ve artık bütün işlemlerinizi bu sanal pos üzerinden yapıyorsunuz. Paynet sanal posları hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için 0 212 256 60 00 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Müşterilerin ödeme yapabilmesi için illa ki üye olmasına gerek yoktur. Dilerseniz kullanıcı kaydı olmadan da müşterilerinizden ödeme alabilirsiniz. Diyelim ki bir saha elemanınız var. Ve sattığınız ürünlerin tahsilatını yapabilmek için sahaya çıkıyor. Ödeme alması gerekli ancak biliyorsunuz ki müşterilerin belki %80 i kredi kartı ile ödemeyi tercih ediyor. Bu can alıcı noktayı iyi dinlemenizi tavsiye ederiz. Eğer tahsilatçınızın bir akıllı telefonu var ise ve bu telefon internete bağlanabiliyor ise online bir şekilde üye kaydına gerek kalmadan müşterilerinizden ödeme alabilmektedir. Müşterinin yanına gider. Kredi kartı bilgilerini telefonundaki ekrandan girer ve ödemeyi tamamlar.

Bütün bunların yanında e-tahsilat yazılımının en önemli özelliklerinden bir tanesi de size yapılacak olan ödemelerde taksit imkanı sunabilmeniz. Yani müşteriye 12 aya kadar taksitli ödeme şansı verebiliyorsunuz. Tabi ki de bunu size kendiniz panelinizden belirliyorsunuz. Taksitli ödemenin yanında komisyon oranı da belirlemek isteyebilirsiniz. Bunu da düşündük ve komisyon oranlarını da belirleyebilmenizi sağladık.

Son olarak e-tahsilat sistemi hakkında paylaşmak istediğimiz bir şey daha var. yapılan bütün ödemelerin işlem raporları tutulmaktadır. Diyelim ki 2 gün önce birisi size ödeme yaptı ve bunu söyledi. O ödemenin yapılıp yapılmadığını öğrenebilmek için saatlerce uğraşmanız gerekebilir. Ancak bu sistem sayesinde sadece bir kaç tıkla o gün yapılan ödemelere ulaşabiliyor ve ödeme yapan kişiyi bulabiliyorsunuz. Ya ödemeyi yanlış yapmış ise kullanıcı ? Onunda kolayı var. Yine sadece bir tıklama ile ödeme iptal seçeneğine tıklıyorsunuz ve ödemenizi iptal ediyorsunuz.

E-tahsilat sistemi sayesinde artık her şey elinizin altında. Ödeme ve tahsilatlarda sıkıntı çekmemenin yanı sıra cirolarınızdaki artışlar ve zaman kaybı ile iş gücünün ortadan kaldırılması işinizi daha zevkli bir şekilde yapmanızı sağlıyor.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.