• 1394

E-Tahsilat Sistemlerini Kullanan Muhasebeciler

Muhasebeci ya da tahsilatçıların en büyük sorunlarından biri ödeme zamanı geldiğinde yapmaları gereken tahsilatlardır. Tahsilat zamanında öyle bir yoğunluk yaşarlar ki hata yapmaları her zaman an meselesidir. Yapılan hatalarda firma şirket ya da kurumun her daim zararına olmaktadır. Yapılan hataların başında vadesi geçen ödemeler gelmektedir. Daha sonra alınması gereken ama alınamayan tahsilatlar, ödeme yapacak olan

Muhasebeci ya da tahsilatçıların en büyük sorunlarından biri ödeme zamanı geldiğinde yapmaları gereken tahsilatlardır. Tahsilat zamanında öyle bir yoğunluk yaşarlar ki hata yapmaları her zaman an meselesidir. Yapılan hatalarda firma şirket ya da kurumun her daim zararına olmaktadır.

Yapılan hataların başında vadesi geçen ödemeler gelmektedir. Daha sonra alınması gereken ama alınamayan tahsilatlar, ödeme yapacak olan kişi ya da bayilerin ödemelerinden kaçması gibi sıkıntılar yaşanmaktadır. Birde bunlara telefon, faks, mail eklenince tahsilat neredeyse bir işkence olmaktadır. Hem zaman kaybı yaşanmakta hem fazla iş gücü harcanması gerekmekte hemde cirodan zarar edilmektedir.

Yeni nesil e-tahsilat sistemleri ile artık sıkıntı yaşamayacak, boşuna iş gücü ve zaman harcamayacak, cirolarınızda düşüş yaşamayacaksınız. E-tahsilat sistemleri ile internet üzerinden kredi kartı ile bayi ya da müşterilerinizden online bir şekilde ödeme alabileceksiniz. Bilindiği üzere son yıllarda kredi kartı kullanımı oldukça artmış durumda ve insanlar bu kullanımı internet üzerine taşımaya başladılar.

E-tahsilat eçözüm tarafından yazılan web tabanlı bir programdır. Bu yazılımı açılan bir site üzerinden kullanabilir ve tahsilat yapabilirsiniz. Tahsilatı yapacağınız kişinin sadece kredi kartı bilgilerini girmesi yeterlidir. Ödeme yapıldığında mail adresinize ödemenin kimin yaptığını, ne kadar yaptığını ve hangi açıklama ile yaptığı hakkında mesaj gelir. E-tahsilat sisteminin muhasebe programına entegre edilebilmesi sayesinde ödemelerin raporları hakkında hiç bir sorun yaşanmaz.

 

online tahsilat

Online Tahsilat Sistemlerine Örnek Bir Site Açılış Ekranı

E-tahsilat sistemi bir kaç yıl önce piyasaya sürülmüş olan bir sistemdir ve bu sistemi kullanmaya başlayan muhasebeciler ile firma sahipleri artık çok mutlular. Muhasebeciler yorulmadan ve hata yapmadan tahsilat işlemlerini yapmaktalar firmalar ise kar oranlarını arttırarak cirolarını yükseltmekteler. Peki nasıl olursa internet üzerinden yapılan ödemelerle ciro arttırılabilir? Hemen bir örnekle anlatalım.

Diyelim ki siz büyük bir firmasınız ve bayileriniz var. Bayilerinizin de mutlaka alt bayileri bulunmaktadır. Alt bayiler müşterilerden alacağı ödemeyi ya nakit olarak yapmaktadır, ya veresiye ya da kredi kartları ile.  Kredi kartının avantajları ve kullanım sayısı arttığından dolayı alınan ödemelerin bir çoğu kredi kartı ile yapılmaktadır. Ancak ya alt bayinizin posu yoksa? Bankadan pos almak zor geliyorsa ? İşte bu noktada e-tahsilat sistemleri araya giriyor. Firmanıza ait olan sanal posları bu sisteme entegre ediyoruz. Sistem sayesinde siz bayi ve alt bayilerinizden tahsilat yapabiliyor, alt bayileriniz ise online bir şekilde internet üzerinden kredi kartı ile işlem yapabiliyorlar. Müşteri geliyor kredi kartı ile işlem yapmak istiyor. Alt bayiniz internet sayfasını açıyor müşteri kredi kartı bilgilerini giriyor ve ödeme işlemi tamamlanıyor.

Bu şekilde yürütülen sistemde kredi kartı kullanan hiç bir müşterinizi kaybetmiyorsunuz. Bunun yanında bayi ve alt bayilerinizin performanslarını görebiliyor ve zamanında onlardan tahsilat yapabiliyorsunuz.

Sizde bu sistemi daha detaylı öğrenin, kullanın ve cirolarınızı katlayın…

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.