E-tahsilat Tahsilat Toplamanın Kolay Yolları

İnsanoğlu hem üretir hemde tüketir. Üretici ile tüketici arasında her zaman bir para alışverişi akışı bulunmaktadır. Bu alışverişlerde bir taraf borçlanır diğer tarafta alacaklı olur. Size borcu olan ya da sizden ürün alan kişilerden tahsilat yapmanız gerekmektedir.

Tahsilat yapılacak kişi sayısı arttıkça alınacak olan ödemelerde de sıkıntılar yaşanmaya başlar. Tahsilatların teker teker kayıtlarının tutulmasının yanı sıra ödeme yapacak kişi, bayi ya da kurumlarla teker teker görüşülmesi gerekmektedir. Bu görüşmeler telefonda da olabilir, faks çekilerek de, mail atılarak da. Ancak bu yollarla yapılmaya çalışılan tahsilatlar sürekli hataların yapılmasına ya da eksik ödeme almanıza sebep olur.

Tahsilat günü gelir alacaklılarınıza ulaşamazsınız. Ödeme yapılır ancak yanlış hesaba para aktarılmıştır. Bankayı iptal için ararsınız saatlerce konuşursunuz. Annenizin kızlık soyadının 2. 5. harfinden tutunda kartınızın ve kimlik numaralarınız da daha önce hiç bakmadığınız rakamlara kadar isterler. Tahsilat gününde tahsilat yapacağınız kişilere tahsilatçı da gönderebilirsiniz. Ancak bu hem zaman kaybına sebep olur hemde zamanında bir tahsilatçı ile ödemelerinizi toplayamazsınız. Banka havalesi ile almak istersiniz, havale yapacak olan kişi internet bankacılığını kullanmasını bilmez. Bankaya gider saatlerce hesabınıza para yatırmak için uğraşır. Sizinde havale ne zaman gelmiş kaçta gelmiş kontrol edebilmek için farklı farklı bankaların internet bankacılığına teker teker girmeniz gerekmektedir.

Sonuç olarak klasik yöntemlerle yapan tahsilatlar zaman kaybına, fazla iş gücü harcanmasına, hatta yanlış yapılan ya da yapılamayan tahsilatlardan dolayı ciolarınız da düşüşlere sebep olmaktadır. Bütün yaşanan bu sıkıntıların bir çözümü  var mıdır peki? Evet var. Netahsilat e-tahsilat tahsilatlarınızı internetten kredi kartları ile yapabilmeniz için yeni nesil bir sistem yazılımı geliştirmiş durumda. Bu yazılımı üniversite, dernek ve bayi sistemleri ile teker teker açıklayalım.

ÜNİVERSİTE E-TAHSİLAT SİSTEMİ

Şu anda bu yazıyı okuyan sizin bir özel üniversite yöneticisi ya da muhasebecisi olduğunuzu düşünelim. Öğrencilerinizden her ay ya da yıllık olarak bir katkı payı toparlamanız gerekmektedir. Bir banka hesabı verirsiniz ve öğrenciler farklı farklı bankalardan saatlerce sıra bekleyerek ödemelerini yapmaya başlarlar. Çok kalabalık bir ilde ise üniversiteniz öğrenciler kesinlikle zamanında yatıramazlar ücretlerini. Sonuçta gençtirler ve zamanları onlar için oldukça değerlidir. Tahsilatlar zamanında yapılamaz bunun sonucu öğrenci, veli ve okul yönetimi sıkıntıya düşer.

online tahsilat

Online Tahsilat Sistemlerine Örnek Bir Site Açılış Ekranı

Sistem Nasıl Çalışır?

E-tahsilat sistemi ile öğrencileriniz bankaya gitmeden online bir şekilde kredi kartları ile ödemelerini yapabilmektedirler. Önce üniversite için bir site açılır. Örnek olarak referanslarımızdan olan  http://e-payment.iticu.edu.tr/ sitesini inceleyebilirsiniz. Sizde e-tahsilat sistemini kullanmak istediğinizde bu tarz bir online ödeme alma siteniz olur. Öğrencileriniz ödeme yapacakları zaman bu siteye girerler. Ardından kayıt ol kısmına tıklarlar. Ad, soyad, TC kimlik no, e-posta, şifre ve telefon alanlarını doldururlar ve sitenize üye olurlar. Sahip oldukları kullanıcı adı ve şifre ile siteye üye olurlar. Siteye giriş yaptıkları anda online ödeme yapmak için tıklayınız yazısı şık bir tasarımla karşılarına çıkar. Bu alana tıkladıktan sonra ödeme sayfasına yönlendirilirler. yatıracakları ücreti yukarıdaki boşluğa yazarlar. Tek çekim ya da taksitli ödeme seçeneklerinden bir tanesini seçerler. Ardından kredi kartı numaralarını ve istenen bilgileri yazarak ödemelerini tamamlarlar. Onlar ödemelerini yaptığı anda ücret hesabınıza geçer.

Sistemin Avantajları Nelerdir?

Bu sistemin avantajı nedir peki? Öğrenci ödeme için sırada beklemez, dilediği bir anda dilediği bir yerde ödemesini kredi kartı ile yapabilir. İnternete bağlanan bir cihaza sahip olması yeterlidir. Sizde aynı şekilde internete bağlanabildiğiniz bir yerde size ödeme yapan öğrencilerinizi görebilir, ödeme işlem raporlarına ulaşabilir, bu raporları günlük haftalık aylık olarak listeleyebilir, ve muhasebe cari entegrasyonu yapabilirsiniz.

 

e bayi online tahsilat

Paynet Bayi E-Tahsilat Paketi

 

DERNEK E-TAHSİLAT SİSTEMİ

500 kişilik bir derneğe sahipsiniz. Bu dernek üyelerinden aidat toplamanız gerek. Aidat toplama zamanı geldiğinde biliyoruz ki bir çok üyenizden ödemelerinizi alamıyorsunuz. Bunun sebebi onların meşguliyeti ya da ödeme yapamayacak olmalarından kaynaklanabilir. Ancak derneğinizin geleceği için bu tahsilatları yapmanız gerekmektedir. O halde yapmanız gereken şey e-tahsilat sistemine sahip olmak.

Aynı üniversite e-tahsilat sisteminde anlattığımız gibi bir internet sitesine sahip oluyorsunuz. Sahip olduğunuz bu sitenin yöneticisi siz oluyorsunuz. 500 üyeniz var mesela. 500’ü de siteye giriş yaparak üye olabiliyorlar. Siteye giriş yaparak ödeme sayfasına geliyorlar ardından ödemelerini kredi kartı ile güvenli bir şekilde tamamlıyorlar. Daha sonra sizde yapılan ödemeleri kendi panelinizden takip edebiliyorsunuz. Ödeme yapmak için üyenizin derneğe gelmesine gerek yok, ödemelerin teker teker kayıtlarını tutmanıza da gerek yok.

BAYİ E-TAHSİLAT SİSTEMİ

Bayi e-tahsilat sistemi ile bayiler alt bayi ve müşterilerden bütün kredi kartları ile online tahsilat yapabiliyorlar. Yine sizler bir internet sitesi açılıyor. örnek olarak http://bayi.ekipgaz.com/ ziyaret edebilirsiniz. Bayileriniz ödeme yapacağı zaman sitenize giriş yapıyor ve kredi kartları ile online ödemelerini sadece bir kaç dakika içerisinde tamamlayabiliyor. Bayi e-tahsilat sistemi ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Klasik tahsilat yöntemlerini kullanarak zaman kaybetmeyin. Fazla iş gücü harcamayın. Cirolarınızın düşmesine sebep olmayın. Muhasebenizde hatalar yapmayın. E-tahsilat online tahsilat sistemlerini kullanarak sizde teknolojinin gelişmelerini takip edin.

 

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.