• 1960

E-tahsilat Vergi Tahsil Yetkisi

Vergi dairelerinde oldukça fazla yoğunluk bulunmaktaydı. Nakit ödemelerin yoğunluğu saatlerce bu dairelerde sıra beklenmesi acil bir önlem alınmasını gerektirmişti. Bu sebeple Maliye Bakanlı ile birlikte bazı bankalar ve özel finans kuruluşları arasında vergi tahsil anlaşması yapıldı. Yazımızın devamında anlaşma yapılan bankalara ulaşabilirsiniz. E-TAHSİLAT VERGİ TAHSİL Anlaşma yapılan bankalara ve finans kuruluşlarına herhangi bir komisyon ve

Vergi dairelerinde oldukça fazla yoğunluk bulunmaktaydı. Nakit ödemelerin yoğunluğu saatlerce bu dairelerde sıra beklenmesi acil bir önlem alınmasını gerektirmişti. Bu sebeple Maliye Bakanlı ile birlikte bazı bankalar ve özel finans kuruluşları arasında vergi tahsil anlaşması yapıldı. Yazımızın devamında anlaşma yapılan bankalara ulaşabilirsiniz.

E-TAHSİLAT VERGİ TAHSİL

Anlaşma yapılan bankalara ve finans kuruluşlarına herhangi bir komisyon ve hizmet bedeli almaması şartı ile vergi tahsilatı yapma yetkisi verilmiştir. Bağlı bulunan vergi dairesi adına Türkiye’de bulunan herhangi bir şubeden ödemeler gerçekleştirilebilmektedir. Önemli olan nokta ise ödemelerin vadesinin geçirilmemesidir.

İlk başlarda bu sistemde büyük hatalar ile karşılaşıldı. Bankalar vergi tahsilatı yaptıktan sonra ödeme belgelerini geç bir şekilde vergi dairelerine ulaştırmaktaydılar. Ancak bunun önüne geçebilmek için özel sistemler kuruldu ve sorun minimuma indirildi. Bu sistem sayesinde ödeme yapan mükelleflerin yaptıkları işlemler anlık olarak bilgisayar ortamında işlenmektedir.

vergi afişleri

TÜRKİYE’DE VERGİ TAHSİLAT YETKİSİ VERİLEN BANKALAR

AKBANK

AKTİF YATIRIM BANKASI

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI

ALTERNATİFBANK

ANADOLUBANK

ASYA KATILIM BANKASI

CITIBANK

DENİZBANK

BURGAN BANK

FİBABANKA

FİNANSBANK

HSBC BANK

ING BANK

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI

ODEA BANK

ŞEKERBANK

T.C. ZİRAAT BANKASI

TEKSTİLBANK

TURKISHBANK

TURKLAND BANK

TÜRK EKONOMİ BANKASI

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI

TÜRKİYE HALK BANKASI

TÜRKİYE İŞ BANKASI

T.C. POSTA VE TELGRAF TEŞKİLATI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (PTT)

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI

YAPI VE KREDİ BANKASI

Unutulmaması gereken iki nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki vadesi geçirilmiş olan borçların bankalardan ödenmesi mümkün olmamaktadır. Ancak Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik İdari Para Cezası, Motorlu Taşıt Araçlarına İlişkin Özel Tüketim Vergisi (Tescile Tabi Olanlar) kapsamın dışındadır. Yani ödeme yapabilirler. Bununla birlikte PTT şubelerinde sadece Trafik İdari Para Cezası, Geçiş Ücreti ve İdari Para Cezası tahsilatı yapılabilmektedir.

İNTERNET VERGİ DAİRESİNDEN KREDİ KARTI EL ÖDEME YAPABİLECEĞİNİZ BANKALAR

AKBANK 

ASYA KATILIM BANKASI 

DENİZBANK 

FİNANSBANK 

HSBC BANK 

T.C. ZİRAAT BANKASI 

TÜRK EKONOMİ BANKASI 

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI 

TÜRKİYE HALK BANKASI 

TÜRKİYE İŞ BANKASI 

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI 

YAPI VE KREDİ BANKASI 

E-tahsilat vergi tahsilatı yetkisi olan bankalara bu sayfadan ulaştınız. Herhangi bir güncelleme yapıldığı taktirde bu güncellemeler sayfaya yansıtılacaktır. İyi ödemeler.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.