• 1462

E-tahsilat Yazılımlarının E-ticaret Sitesi ile Kullanılması

Daha önceden kurmuş olduğunuz bir e-ticaret sitesi olduğunu düşünelim ve bu siteye herhangi bir sanal pos entegrasyonunu yapamadığınızı. E-tahsilat yazılımları ile birlikte sanal pos kurulumu yapamadığınız e-ticaret sitenize özel çözümler üretilmektedir. E-tahsilat online tahsilat yapabileceğiniz internet tabanlı bir yazılım dilidir. Aynı zamanda özel tasarımı ile birlikte görselleştirilmiştir. Size ödeme yapmak isteyen kişilerin kredi kartları ile

Daha önceden kurmuş olduğunuz bir e-ticaret sitesi olduğunu düşünelim ve bu siteye herhangi bir sanal pos entegrasyonunu yapamadığınızı. E-tahsilat yazılımları ile birlikte sanal pos kurulumu yapamadığınız e-ticaret sitenize özel çözümler üretilmektedir.

E-tahsilat online tahsilat yapabileceğiniz internet tabanlı bir yazılım dilidir. Aynı zamanda özel tasarımı ile birlikte görselleştirilmiştir. Size ödeme yapmak isteyen kişilerin kredi kartları ile borç ödemelerini gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda ödeme zamanı geldiğinde yapılan ödemelerin kayıtlarını tutmakta ve sizin yerinize bu kayıtların raporlarını oluşturmaktadır. Online ödeme alınabilen bu sistem e-ticaret sitesi ile birlikte nasıl kullanılır ?

online cepten ödeme

Eğer bu yazıyı okuyorsanız e-ticaret sitesinde sadece havale ile ödeme ya da kargo ile kapıda ödeme seçeneklerini kullanıyorsunuz demektir. Şimdi de sanal pos kurulumu yaparak online kredi kartı ile alışverişi müşterilerinize sağlamak istiyorsunuz. İşte e-tahsilat yazılım paketi bu noktada devreye giriyor. Size sağlamış olduğu yönetim paneli ve müşteriye sağlanmış olan ödeme sayfası ile online kredi kartı alışveriş sisteminin sitenizde kullanabiliyorsunuz. İki şekilde bu online ödeme sistemini kullanabilirsiniz;

1.) Müşterinin Manuel Olarak Ücreti Girmesi

E-tahsilat yönetim sayfası ödeme yapacakların manuel bir şekilde ücreti yazmaları ile birlikte gerçekleşmektedir. Ardından  kredi kart bilgileri ve istemiş olduğunuz bilgiler girilebilir ve ödeme yapılır. Örneğin e-ticaret sitenizden müşteriniz 20 TL’lik bir ürün alacak. Ürün al kısmına tıkladığı zaman ödeme sayfasına yönlendirilir. Ardından ödeme miktarı yazan kısma 20 yazar. Bilgilerini doldurduktan sonra ödeme yap butonuna basarak gerekli işlemi tamamlamış olur. Yani bu alanda ürün ücretini müşterinin manuel olarak girmesi gerekmektedir. Bu sistemin kurulumu oldukça uygundur. Sadece 480 tl+KDV ödeyerek işlem raporlarını ve diğer bütün raporları alabileceğiniz hatta cep telefonlarınızdan bile kontrol edebileceğiniz bir ödeme sistemine sahip olabilirsiniz.

2.) Sistemin Ücreti Otomatik Olarak Algılaması

Bu sistem ile yukarıdakinin tek farkı sistemin e-ticaret sitenizde bulunan ürünün fiyatını otomatik olarak algılamasıdır. Yani müşterinin manuel olarak herhangi bir ücret girmesine gerek kalmaz. Ödeme yap butonuna tıklandığı anda ücret e-ticaret sitesi aracılığı ile alınır. Mesela 30 TL’lik bir ürün alınacak. Bu ürünün fiyatı otomatik olarak yazılır ve istenilen görseller ile müşteriye aktarılır. Her e-ticaret sitesinde olduğu gibi müşterinin sadece kredi kart bilgilerini ve adres bilgilerini girmesi yeterlidir.

GÜVENLİK

E-tahsilat sisteminin güvenliği ise uluslararası güvenlik protokollerine uygun olarak yapılmaktadır. Özellikle kredi kartlarının güvenliğini sağlayabilmek için 128bit SSL şifreleme sistemleri kullanılmaktadır. Sistemin güvenilirliği ise özel güvenlik önlemleri ile alınmaktadır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.