• 1982

E-tahsildar

E-tahsildar bir diğer adı e-tahsilat, yapılan tahsilatların online kredi kartı ile bir site aracılığı ile alınmasını sağlamaktadır. Firmaların yahut işletmelerin, alacakları bütün ödemeleri tek bir alanda toplayabilmelerini sağlayan sitelere verilen isimdir. Müşteri, bayi, alt bayi ya da diğer kurumlar, firmanın kullanacağı bu ödeme sitesi sayesinde online tahsilat yapabilmektedirler. Siteler özel olarak firma logosu, firmaya ait

E-tahsildar bir diğer adı e-tahsilat, yapılan tahsilatların online kredi kartı ile bir site aracılığı ile alınmasını sağlamaktadır. Firmaların yahut işletmelerin, alacakları bütün ödemeleri tek bir alanda toplayabilmelerini sağlayan sitelere verilen isimdir. Müşteri, bayi, alt bayi ya da diğer kurumlar, firmanın kullanacağı bu ödeme sitesi sayesinde online tahsilat yapabilmektedirler. Siteler özel olarak firma logosu, firmaya ait bir alan adı ve aynı zamanda firmaya özgü görsel ve renkler ile açılmaktadır.

Tahsildar ve e-tahsildar farkı

Tahsildar demek sizin adınıza ödemeleri toplayan demektir. E-tahsildar ise sizin adınıza ödemelerinizi toplayan internet sitenize verilen isimdir. Tahsildar tahsilat yaparken bir çok zorluk ile karşılaşmaktadır. Bunlardan ilki farklı yerlerde bulunabilmek olan ödeme noktalarıdır. İkincisi kredi kartı ile ödeme yapılacağı zaman (en çok tercih edilen ödeme sistemlerinden) tahsilat yapılamamaktadır. E-tahsilat sistemleri ile sadece dakikalar içerisinde bitebilecek olan ödeme toplamı işlemi haftalarca sürebilmektedir. Bu durum direk olarak muhasebe departmanını da etkilemekte ve hatalarla karşı karşıya kalınmasına sebep olmaktadır.

e-tahsildar

E-tahsilat sistemlerinin kullanımı

E-tahsilat sistemlerinde sizler için bir yönetim paneli bir de ödeme alınabilmesini sağlayan tahsilat sitesi bulunmaktadır. Tahsilat sitesi sayesinde müşteriler sitenize üye olarak, ödeme sayfasından krdi kartı ile ödeme gerçekleştirebilmektedirler. Aynı zamanda bayileriniz için açabilmekte olduğunuz özel panel sayesinde, bayileriniz de mağazalarında, müşterilerinden kredi kartı ile ödeme alabilmektedirler.

Kullanım kolaylığına sahip arayüz

Yönetim panelleri firma ana olmak üzere firma ve bayiler için kullanım kolaylığına sahip arayüz geliştirilmiştir. Yönetim panelinde bulunan bu arayüz sayesinde yapılan her ödemenin saniye saniye takibi yapılabilmektedir. Firma hangi bayisinin ne kadar satış yaptığınız, hangi ürünleri yoğunlukta sattığını, en çok hangi bankanın tercih edildiğini rapor ve grafiksel bir şekilde takip edebilmektedir. Aynı şekilde bayilerde kendi almış oldukları ödemelerin takiplerini, firmanın açmış olduğu özel üyelik sayesinde takip edebilmektedirler.

E-tahsilat sitelerinin avantajlı yönleri

Alınan her ödeme üzerinde online olarak iptal ya da iade işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Sistemde kullanılmakta olan sanal pos firmaya ait olduğu için bu işlem sıkıntısız bir şekilde yapılabilir. Firma sahibi, bayi, ve müşteriler bu sistemi akıllı cep telefonları ya da tablet bilgisayarları sayesinde takip edebilmektedirler. Yani yolda yürürken, toplantıdayken, evde tv keyfi yaparken ve bunlar gibi bir çok durumda ödeme yapılabilmekte ve aynı zamanda kontrolleri gerçekleştirilebilmektedir.

sanal-pos-sistemli-odeme-sitesi

Muhasebe programları ile entegrasyon

E-tahsilat sistemleri ile muhasebe cari ve muhasebe ekstre entegrasyonu yapılabilmektedir. Bu sayede muhasebe de yaşamış olduğunuz ve sürekli sorunlar ile karşılaşmanıza sebep olan hatalar ortadan kaldırılmaktadır. Yapılan bütün işlemlerin cari raporları ve ekstre bilgileri muhasebeye aktarılabilmektedir.

Özet olarak elektronik tahsilatçı yani e-tahsildar

İleri teknoloji güvenlik önlemleri ile bir tahsilat sitesi açılır. Bu site online çalışmaktadır. Sanal poslarınızın kurulumu siteye gerçekleştirilir. Yönetici paneli üzerinden bütün işlemleri kontrol etme yetkiniz bulunmaktadır. Ödeme yapmak isteyen herkes sitenize giriş yaparak bu isteğini gerçekleştirebilir. Taksitli, tek çekim, dövizli ya da komisyonlu tahsilat yapılabilmektedir. Bütün bayilerin bu sistemi kullanması sağlanabilmektedir.

Demo e-tahsildar sistemini denemek ister misiniz 

E-tahsilat sistemlerini daha yakından tanıyabilmeniz ve nasıl çalıştığını görebilmeniz için özel demo siteleri geliştirilmiştir. Referanslarımız sayfalarından bu sistemi kullanan siteleri görebiliyorken aynı zamanda demo talebinde bulunarak örnek yönetici panelini inceleme şansınız bulunmaktadır. Buraya tıklayarak online demo talebinde bulunabilirsiniz. 500’ün üzerinde referans sitesi inceleyebilmek için ise referanslarımız sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tahsilat sorunları firmaların cirolarının düşmesine sebep olan en büyük etkendir. E-tahsilat sistemlerini kullanarak sizlerde bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.