• 1617

E-ticaret ve E-tahsilat Arasındaki Farklar Nelerdir

Ticaret: İki kişi arasında mal ve hizmet takasına verilen isimdir. Tahsilat: Bir kişinin alacaklı olduğu başka bir kişiden hizmet karşılığını almasıdır. E-tahsilat ile e-ticaret ise ticaret ve tahsilatın elektronik cihazlar yardımı ile internet üzerinden yapılmasına denmektedir. Uzun adları elektronik ticaret ve elektronik tahsilattır. E-tahsilat ile e-ticaret kavramları arasındaki farkları daha iyi anlayabilmeniz için internetten online

Ticaret: İki kişi arasında mal ve hizmet takasına verilen isimdir.

Tahsilat: Bir kişinin alacaklı olduğu başka bir kişiden hizmet karşılığını almasıdır.

E-tahsilat ile e-ticaret ise ticaret ve tahsilatın elektronik cihazlar yardımı ile internet üzerinden yapılmasına denmektedir. Uzun adları elektronik ticaret ve elektronik tahsilattır. E-tahsilat ile e-ticaret kavramları arasındaki farkları daha iyi anlayabilmeniz için internetten online tahsilat ve ve online ticaretin nasıl yapıldığını teker teker anlatalım.

e-ticaret e-tahsilat

E-TAHSİLAT

Firmların, işletmelerin, derneklerin, spor kulüplerinin, apartman yöneticilerinin kısacası tahsilat yapması gereken bütün kurumların internet ve online ödeme sistemlerini kullanarak web ortamından kredi kartı ile para tahsilatı yapmasına verilen isimdir. İlk olarak Eçözüm tarafından geliştirilmiş ve bir çok işletmenin tahsilatta gittiği ana çözümü olmuştur. tahsilat yaparken yaşanan zaman kayıpları, hatalar, fazla iş gücü bu online ödeme sistemi ile ortadan kaldırılmıştır.

E-TAHSİLAT NASIL YAPILIR ?

E-tahsilat yapabilmeniz için kullanmanız gereken yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazılımlar sayesinde online tahsilat yapmanızı sağlayacak olan bir internet sitesi hizmetinize açılır. Bu siteye bankalardan başvuru ile alacağınız sanal pos kurulumu yapılır. Sanal pos kurulduktan sonra size ödeme yapmak isteyen işletme, bayi, üyeleriniz ya da müşterileriniz e-tahsilat sitenize giriş yapar. Ödeme sayfasına tıklarlar. Ardından ödeme yapacakları tutarı yazarak kredi kartı bilgilerini de girdikten sonra tahsilatınız gerçekleşmiş olur.

E-TİCARET

E-ticaret bütün işletmelerin internet üzerinden satış yapabileceği ve bu satışların yapılabilmesi için online ödeme sistemlerinin kullanıldığı yazılımlara verilen isimdir. Eğer bir işletmeniz var ise mağazanızda bulunan bütün ürünleri internette pazarlayabilir ve yapacağınız tanıtım çalışmaları ile birlikte satışlarınızı arttırabilirsiniz. E-ticaret sistemleri sayesinde kısa süre içerisinde istenilen satış hedefine ve milyonlarca tüketiciye ulaşılabilir.

E-TİCARET NASI YAPILIR ?

E-ticaret yapabilmek için ilk gerekli koşul bir şirket sahibi olmanızdır. Sahip olduğunuz şirket şahıs şirketi de olabilir. Bu noktada sizden tek istenen elektronik ticareti kullanarak satmış olduğunuz ürünlerin devlete vergilerini ödemenizdir. Eğer bir şirketiniz var ise Neticaret eticaret paketlerini kullanarak anahtar teslim bir şekilde e-ticaret site sahibi olabilirsiniz. E-ticaret sitenizi baştan kendinizde yaptırabilirsiniz. Ancak bunun için hem on binlerce TL harcamanız hemde farklı uzmanlıklara sahip olan yazılımcı ve grafikerler ile uzun soluklu çalışmanız gerekmektedir. E-ticaret firmaları bütün bu ekibi bir çatı altında toplamış ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile her geçen sene yazılımlarını müşterilerine özel güncellemektedirler.

E-ticaret paketi satın alarak açtığınız e-ticaret sitenize online ödeme sistemlerinin kurulması ardından da sizlerin almış olduğunuz eğitimler sonucu ürün eklemesi yapmanız gerekmektedir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Neticaret’in E-ticaret Sitesi Nasıl Yapılır” konusunu inceleyebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.