Elektronik Ticaret

Elektronik ticaret bir diğer adı ile e-ticaret, 1990’lı yıllarda internetin hızlı bir şekilde kullanılmaya balaması ile ortaya çıkan ve online ticaret imkanı sağlayan yazılımlar ve donanımlar topluluğudur. 

Mal ve hizmetlerin, internette tanıtımı, satışı ve dağıtımının yapıldığı, onlien sipariş ve ödeme alınabilen bu yazılımlar sayesinde işletmeler ürünlerini internette pazarlayabilmekte, tüketiciler ise açılan e-ticaret siteleri sayesinde almak istedikleri ürünleri bilgisayar ve internet vasıtası ile ulaşabilmektedirler.

E-ticaret nasıl gelişiyor 

Elektronik ticaret her geçen yıl daha büyük bir artış ile insanların hayatına girmiş olan bir kavramdır. Bunun en büyük sebebi ise teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bilgisayar ve internet kulanım sayısının artmasıdır. Aynı zamanda insanlara e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmak daha cazip gelmektedir. Çünkü dakikalar içerisinde onlarca ürün incelenebilmekte ve çok iyi kampanyalar yapılabilmektedir. İşletmeler az maliyetle açtıkları e-ticaret sitelerinde ürünlerini daha uygun fiyatlara sunabilmektedir. Fiziksel bir mağazaya göre elektronik ticaret sitelerine ayrılan bütçe oldukça azdır.

Elektronik ticaret nasıl yapılır

Ticaretinizi internete taşıyabilmeniz için e-ticaret paketlerine ihtiyacınız olmaktadır. Bu paket içerisinde yer alan özellikleri sizlerde ayrı ayrı firmalardan temin edebilirsiniz ancak harcamanız gereken ücretler yüz binlere kadar ulaşabilmektedir. E-ticaret firmalar profesyonel e-ticaret paketleri ile internette ticaret yapabilmeniz için gerekli olan bütün özellikleri bir araya getirmekte ve bütünleşik çözümler sunmaktadır.

e-ticaret firmaları

E-ticaret paketleri ne işe yarar

Elektronik ticaret paketleri hiç bir internet bilginiz olmasa dahi internette ticaret yapmanızı sağlamaktadır. E-ticaret için gerekli olan alan adı, hosting, yazılım ve tasarım ile birlikte bütün entegrasyonları bir arada sizlere sunmaktadırlar. İşletmenizi internete taşımak istediğinizde, sadece 2 gün içerisinde ticarete başlayabilmektesinizdir. Sistemi nasıl kullanacağınıza dair eğitim destek ve danışmanlık hizmetleri firmalar tarafından sağlanmaktadır.

Elektronik ticaretin aşamaları

Elektronik ticaret 3 aşamalı çalışmaktadır. Ürün almak isteyen kullanıcılar e-ticaret sitelerine giriş yaparlar. Beğendiklerini ürünün siparişlerini verirler. Sipariş verileceği zaman sizin sunmuş olduğunuz online ödeme sistemlerinden bir tanesini seçerler ve ödemelerini tamamlarlar. E-ticaret site sahiplerinin bir yönetici paneli bulunmaktadır. Bu panel aracılığı ile verilen siparişler görülebilir. Sipariş detayları aracılığı ile ilgili ürün paketlenir. Paketlenen ürün satın alan müşteriye kargo ve kurye aracılığı ile gönderilir. Yani temel prensip sipariş, ödeme ve gönderimdir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.