• 1743

En İyi E ticaret Siteleri

Bir e-ticaret sitesinin iyi olup olmadığını sahip olunan e-ticaret paketinde bulunan özelliklerinden anlayabilirsiniz. E-ticaret sitesi güvenli olmalıdır, tasarımı şık olmalıdır, ödeme sayfalarında şifreleme sistemleri kullanılmalıdır, online destek verilebilmelidir, bütün online ödeme sistemleri kullanılabilir olmalıdır, yönetim paneli kolay ve rahatça kullanılabilmelidir, online kargo takibi olmalı ve arama motoru optimizasyon ayarları yapılmış olmalıdır. Şimdi yukarıda olması gereken

Bir e-ticaret sitesinin iyi olup olmadığını sahip olunan e-ticaret paketinde bulunan özelliklerinden anlayabilirsiniz. E-ticaret sitesi güvenli olmalıdır, tasarımı şık olmalıdır, ödeme sayfalarında şifreleme sistemleri kullanılmalıdır, online destek verilebilmelidir, bütün online ödeme sistemleri kullanılabilir olmalıdır, yönetim paneli kolay ve rahatça kullanılabilmelidir, online kargo takibi olmalı ve arama motoru optimizasyon ayarları yapılmış olmalıdır.

Şimdi yukarıda olması gereken özellikleri alt başlıklar halinde açıklamaya çalışalım. 

E-ticaret sitesi güvenli olmalıdır

E-ticaret sitelerinde ciddi bir kullanıcı ve para akışı gerçekleşmektedir. Saldırı ve tehditlere uğrayabilecek potansiyel siteleridir. Bu sebeple hem sunucu hem de site bazlı güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. IPS-IDS, Firewall ve RAID5 sistemleri kullanılarak hem güvenlik önlemleri hem de yedekleme özelliği bulunmalıdır. Ödeme sayfalarında kesinlikle 128bit ya da 256bit SSL şifreleme sistemlerinin bulunması gerekir.

sunucu güvenliği

E-ticaret sitelerinin tasarımları şık olmalıdır

E-ticaret sitenizin tasarımı kaliteli ve şık görünüme sahip olmalıdır. Tasarımı ile müşterilerin güvenini kazanabilmeli, istenilen ürüne çok kısa süre ulaşılabilmelidir. Siteye gelen kullanıcılar tasarıma göre alışverişlerini yönlendirmektedirler. En ufak tereddütte dahi kalmamaları gerekir. Özellikle ürün resimleri ve ödeme sayfalarının güvenliğini belirten görsellere dikkat edilmelidir. Örnek olarak bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

E-ticaret sitelerine bütün online ödeme sistemleri kurulabilir olmalıdır

Online alışveriş yapan tüketicilerin hangi ödeme seçeneğini kullanacağını bilemezsiniz. Bu sebeple bütün ödeme sistemleri istekler doğrultusunda e-ticaret sitenize entegre edilebilir olmalıdır. Sanal pos kurulumları, online ödeme sistemlerinin kurulumları, mobil ödeme entegrasyonu istenildiği anda yapılabilmelidir. Ayrıca havale, eft ve kapıda kargo ile alınan ödemeler için özel form ve online sipariş yönetimi yapılabilmelidir.

E-ticaret sitelerinde online destek verilebilmelidir

E-ticaret sitelerinde müşterilere online destek verebileceğiniz eklentilere sahip olunması gerekir. Tüketiciler karşılarında muhatap alınacakları biri ile görüşmek isterler. Kesinlikle bu maddeye ayrı bir önem gösterilmesi gerekir. Aksi taktirde sepete eklenen ürünlerin dönüş oranlarında oldukça düşük oranlar yaşanabilir.

E-ticaret sitelerinde kargo takip özelliği bulunmalı

E-ticaret sitelerinde yapılan alışverişlerin neredeyse %90’ı kargo ile teslim edilmektedir. Hem müşteriler hem de sizlerin, kargoların nerede olduklarını takip etmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeple bir e-ticaret sitesinde online kargo takip özelliği kesinlikle olması gerekmektedir.

e-ticaret yazılımları

E-ticaret sitelerinde SEO eklentisi bulunmalı

E-ticaret sitelerine en değerli kullanıcılar arama motorlarından gelmektedirler. Çünkü direk olarak almak istedikleri ürünü yazarak sitenize giriş yapmaktadırlar. Bu sebeple onlara hitap eden ve ne almak istediklerini bilerek arama motorlarına ona göre index gönderebileceğiniz alanların olması gerekir. Aynı zamanda akıllı linkleme özelliği ile bu indexler desteklenebilmelidir. Index: Google’un sitenizde aratma yapıldığı zaman çıkartmış olduğu yazımsal sonuçlara verilen isimdir.

En İyi E-ticaret Paketleri

En iyi e ticaret sitesi yukarıdaki özelliklere sahip olan sitelerdir. Neticaret geliştirdiği e-ticaret paketlerinde bu özelliklerin yanı sıra yüzlerce ayrıcalığı daha sizlere tanımaktadır.  Facebook store özelliği, kolay kullanıma sahip yönetici paneli, tam destek ve e-ticaret ile ilgili verilen özel eğitimler sayesinde bu sektöre hızlı bir giriş yapabileceğiniz yazılımlar geliştirmektedir. Sizlerde Neticaret e-ticaret paketlerini ücretsiz olarak test etmek isterseniz hemen alt kısımda bulunan demo talep butonuna tıklayabilirsiniz. Sakın unutmayınız: en iyi e ticaret sitesi en çok özelliği en kaliteli şekilde sizlere aktarabilen e-ticaret paketlerinde gizlidir.

online-tahsilat-demo

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.