En iyi eticaret yazılımı

Pazarlama ile uğraşanların en çok öğrenmek istedikleri konu en iyi eticaret yazılımının hakkında bilgi sahibi olabilmektir. Bu konuyu en iyi eticaret yazılımlarında olması gereken özelliklerin neler olduğunu anlatarak sizlere aktarmaya çalışacağız. Genel olarak güvenlik, yazılım özellikleri, tasarımın geliştirilebilmesi ve sahip olması gereken ekstra özelliklerden bahsedeceğiz.

En iyi eticaret yazılımı güvenli olmalıdır

Her şeyden önce güvenliğin ön plana alınması gerekir. Açılan sitelerde yoğun bir para döngüsü olacağından ve sürekli online kalınması gerektiğinden bu önlemlere önem verilmesi şarttır. Belirli sürelerle kapanan, veri kayıpları yaşayan ya da tehditler sonucu değişiklikler yaşayan e-ticaret sitelerinde istenilen satışlar gerçekleştirilememektedir. Şimdi bir e-ticaret sitesinde mutlaka olması gereken güvenlik önlemlerinden bahsedelim.

e-ticaret özellikleri

Firewall yani güvenlik duvarı

E-ticaret siteleri zaman zaman bazı saldırılarla karşı karşıya kalabilmektedir. Rekabetin güçlü olduğu bir sektördür. Bu sebeple firewall yani güvenlik duvarı e-ticaret sitesi sunucularının gereksinimlerindendir. Firewall birden oluşan saldırıları ya da trafik akışını önleyerek sitenizin kapanmasını önleyen bir güvenlik sistemidir.

IPS – IDS saldırı tespit ve önleme

Yine sunucu bazlı alınan bir güvenlik önlemidir. Siteye yapılan saldırılar tespit edilmekte ve anında ortadan kaldırılmaktadır. Dünyada en çok bilinen saldırı yöntemleri bu sistemler ile kayıt altına alınmakta ve sitenize gelebilecek olan bu saldırı anlaşılarak yok edilmektedir. Bu sistemler aynı zamanda sunucularda yaşananları sürekli olarak takip etmeyi sağlamaktadırlar.

RAID5 yedeklem sistemleri

E-ticaret sitelerine sürekli olarak ürün, blog, haber, yazı, sayfa girilmektedir. Girilen bu içeriklerin yani verilerin düzenli olarak yedeklerinin alınması şarttır. Aksi taktirde yaşanılabilecek en ufak bir olayda bu veriler kayıp edilebilir. RAID5 periyodik olarak sitenizin yedeğini alan sistemlerdir. Bu sayede hiç bir veri kaybı yaşamadan online ticaretinize devam edebilirsiniz.

128bit SSL Şifreleme

Sunucularınızda yukarıda anlatılan dört güvenlik önlemi varsa gönül rahatlığı ve güvenlikli bir şekilde ticaret yapmaya devam edebilirsiniz. Ancak site bazlı yani ödeme sayfalarınızın da güvenli olması gerekir. Bunun sebebi müşterilerinizin hem iletişim bilgilerinizi hem de kredi kart bilgilerini bu sayfada paylaşmalarıdır. Ödeme sayfalarında girilen her türlü bilginin uluslar arası belirlenmiş olan güvenlik algoritması ile şifrelenmesi önemlidir. Bu sebeple ödeme sayfalarında bütün bilgilerin şifrelenerek transferini sağlayan 12bit SSL şifreleme sistemlerinin kullanılması şarttır.

Yazılım özellikleri

Kullanılacak e-ticaret yazılımı internette ticaret yapabilmeniz için her türlü özelliğe sahip olması gerekir. Sizlere bütünleşik çözümler sunmalı, yönetim paneli rahat ve kolay kullanıma sahip olmalı, siparişler ve online kargo takibi çalışabilir olmalı, müşterilere toplu mail gönderilebilmeli, raporlar anlık olarak takip edilebilmeli, ürün ve kategori yönetimi istenildiği gibi yapılabilmeli, özel seo eklentisi ve akıllı linkleme özelliklerine sahip olabilmelidir. E-ticaret siteleri hakkında olması gereken diğer bütün özellikler için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

neticaret logo

Geliştirilebilir tasarım

E-ticaret sitenizde kullanacağınız tasarımın geliştirilebilir olması ciddi önem taşımaktadır. Alacağınız e-ticaret paketinde sektörünüze özel mutlaka kullanabileceğiniz temalar bulunmaktadır. Ancak siz kendi firmanızı daha iyi yansıtabilecek bir tasarıma sahip olmak istiyorsanız sitenizi geliştirebilmelisinizdir. Bu sebeple bir e-ticaret paketi almadan önce bu konuya ayrı bir özen göstermeniz gerekir.

Diğer ekstra özellikler

E-ticaret sitelerinde en çok ihtiyacınız olacak olan özellikler bütünleşik çözümler sunularak sizlere verilebilmelidir. Online kago takibi yapılabilmeli ve çalıştığınız firmanın kargolar ile anlaşması sayesinde daha uygun fiyata kargo gönderimi yapabilmelisinizdir. Facebook store özelliği olmalı ve bu sosyal paylaşım sitesi üzerinden de satışlar gerçekleştirebilinmelidir. Google ve diğer sitelerden size özel kullanabileceğiniz kuponlar hediye edilebilmelidir. Site üzerinden toplu mail gönderile bilmelidir.

En iyi eticaret yazılımı yukarıda belirtilen özellikleri bir arada sizlere sunan paketler ile sağlanabilir. Bu özelliklere sahip olan eticaret yazılımlarını ücretsiz bir şekilde canlı test etmek isterseniz aşağıdaki demo talebi butonuna tıklayabilirsiniz.

online-tahsilat-demo

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.