• 1508

En Kaliteli Online Tahsilat Ödeme Yöntemleri

Günümüz gerçeklerinden bir tanesi olan ödemeler hemen hemen her bireyin yapmak zorunda olduğu genel bir kavram halini almıştır. Bir ürün almak için ödeme yapmalı ya da bir ürünü teslim ettikten sonra mutlaka tahsilat yapmanız gerekmektedir. Küçük alışverişlerde yapılan ödeme ve tahsilatlar sıcak para ile yapıldığından herhangi bir sıkıntı doğurmamaktadırlar. Örneğin mahallenizdeki bakkala gidince vereceğiniz para

Günümüz gerçeklerinden bir tanesi olan ödemeler hemen hemen her bireyin yapmak zorunda olduğu genel bir kavram halini almıştır. Bir ürün almak için ödeme yapmalı ya da bir ürünü teslim ettikten sonra mutlaka tahsilat yapmanız gerekmektedir.

Küçük alışverişlerde yapılan ödeme ve tahsilatlar sıcak para ile yapıldığından herhangi bir sıkıntı doğurmamaktadırlar. Örneğin mahallenizdeki bakkala gidince vereceğiniz para ve alacağınız ürün bellidir. Ya da pazara çıkıldığında alınacak tahsilatlar ya da verilecek olan ödemeler kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Aynı şey tüm sıcak para transferlerinin olduğu yerlerde geçerlidir.

Ancak sıcak para transferinin yapılamadığı durumlarda ne yapmak gerekir? Örneğin büyük bir şirket iseniz ve satacağınız ürünlerinizin karşılığını bayilerden tahsil etmek istiyorsanız ne yapmanız gerekir? Diyelim ki 50 bayisi olan ve her bayisine sürekli müşteri gelen bir firmasınız. Ve bayileriniz aynı şehirde değilde farklı şehirlerde olsun. O zaman ne yapabilirsiniz?

Öncelikle ödemeyi alabilmek için bir tahsilatçı tutmanız gerekir. Her bayi ya da müşteri size bankadan ödemesini yapamayabilir ya da ödeme yapmak istemeyebilirler. Bunun yanında farklı farklı bankalardan ve tahsilatçı nın almış olduğu ödemeleri düzenli bir şekilde tutacak olan bir muhasebeci ve finans müdürü bulmanız gerekir. Alınan her ödemeyi takip edecek, işlem raporlarını teker teker tutacak ve bunun sonucunda tahsilatlarınızı zamanında yapmaya çalışacak. Bunu bir çok firma sahibi denemiş ama ne kadar zaman ayırırsa ayırsın ya da tahsilat için ne kadar iş gücü ayırırsa ayırsın mutlak aksaklıklar yaşamışlardır. Ya ödemeler alınamamış, ya kayıtlar yanlış tutulmuştur. Bunların sonucu cirolarda düşüşler hatta iflaslar bile yaşanmıştır.

internetten online tahsilat

Yukarıdaki 3 paragrafı yazma sebebimiz aynı sorunları yaşayıp yaşamadığınızı öğrenmek istediğimizden dolayıydı. Eğer sizde aynı sorunları yaşıyorsunuz, her sorunun olduğu gibi bu sorunlarında çözümleri bulunmakta.

Online Tahsilat Ödeme Sistemleri

Online tahsilat da yeni nesil ödeme sistemleri teknolojiyi takip ederek internet tabanlı yazılımda doruklarını yaşamaya başladı. Tahsilat yapacağınız kişi, bayi, müşteri, kuruma gitmeden oturduğunuz yerden tahsilatlarınızı yapabiliyorsunuz. Bu sistemler sayesinde öncelikle size özgü bir web sitesine sahip oluyorsunuz. Bu web sitesine sanal posunuz 3D secure ve 128bit SSL sertifikası ile kuruluyor. Sitenin yönetimi tamamen size ait oluyor. Ödeme yapacak kişiler sitenize giriyor ödeme sayfasına tıkladıktan sonra ödeme miktarını yazıyor. Kredi kartı bilgilerini girip ödeme bilgilerini de yazdıktan sonra ödemeyi tamamla butonuna basıyor ve anında paranız hesabınıza geçiyor.

Üstelik yukarıda yapılan bütün ödemeleri takip edebiliyor, işlem raporlarını çıkartabiliyor ve ödemelerle ilgili her türlü konuyu takip edebilecek bir yönetim paneline sahip oluyorsunuz. Dilerseniz örnek olarak bu siteyi inceleyebilirsiniz http://www.2a-ticaret.com/  ya da demo talebinde bulunarak dilediğiniz gibi sistemi inceleyebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.