• 10490

En Sık Kullanılan Muhasebe Programları

Muhasebe bir işletmenin veya firmanın bütün finansal döngüsünde yer alan departmanıdır. Şirkete giren para ve çıkan paraların tamamı bu departman üzerinden yapılmaktadır. Ödemeler, tahsilatlar, çekler, krediler kısacası para ile ilgili her türlü döngü burada yapılmaktadır. Bu sebeple de Türkiye’de bir çok muhasebe bölümü bulunmaktadır. Mali işlerin kanunlara uygun bir şekilde yürütülebilmesi için her şirketin mutlaka

Muhasebe bir işletmenin veya firmanın bütün finansal döngüsünde yer alan departmanıdır. Şirkete giren para ve çıkan paraların tamamı bu departman üzerinden yapılmaktadır. Ödemeler, tahsilatlar, çekler, krediler kısacası para ile ilgili her türlü döngü burada yapılmaktadır. Bu sebeple de Türkiye’de bir çok muhasebe bölümü bulunmaktadır. Mali işlerin kanunlara uygun bir şekilde yürütülebilmesi için her şirketin mutlaka bir muhasebecisi ya da finans müdürü olması gerekir.

En Sık kullanılan Muhasebe Programları

Eskiden bütün muhasebe işlemleri klasik yöntemler ile yapılmaktaydı. Ancak zamanla teknoloji gelişti ve muhasebe işlerinin kayıtlarını kağıt üzerinde tutmak yerine bütün kayıtlar bilgisayarlarda tutulmaya başlandı. Durum böyle olunca maliyede bu teknolojiyi kullanmaya başlamıştır. Günümüzde bir çok muhasebe işlemi paket muhasebe programları üzerinden yapılmaktadır.

muhasebe programları

Türkiye’de belli başlı kullanılmakta olan 20’ye yakın muhasebe paket programı bulunmaktadır. En çok tercih edilen muhasebe programı ise ETA’dır. ETA’dan sonra işletmeler tarafından en çok kullanılmakta olan muhasebe prgramları: NETSİS, LKS, ORKA, MİKRO, LUCA, AXASOFT, AKINSOFT, CESASA, VERİM TİCARİ, DEMSOFT, TİLASOFT, TÜREV, NETADAM, BASECOM, ASYASOFT, NİSA, DİA’dır.

ETA Muhasebe Programını Nasıl Alabilirsiniz

ETA muhasebe programı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve programı kullanabilmek için Eta Muhasebe Programı Nasıl Alınır konu başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

E-Ticaret ve E-Tahsilat paketleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 256 60 00 numarası aracılığıyla bize ulaşabilir veya müşteri temsilcimizin sizinle iletişime geçmesi için demo telap formunu doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.