• 1746

Son Çıkan Tahsilat Programı

Son yıllarda yapılan tahsilatların elden değilde internet üzerinden yapılmaya başlanması yeni tahsilat programlarının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Sıcak para alışverişi yerini internetten online bir şekilde tahsilat yapmaya bırakmış durumda. Havale ile, kredi kartı ile, postane yolu ile ödemeler yerinde nakit ödemenin yerini almış durumda. Kredi kartı kullanımının oldukça artması ve bir çok şirketin internet sitesi

Son yıllarda yapılan tahsilatların elden değilde internet üzerinden yapılmaya başlanması yeni tahsilat programlarının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Sıcak para alışverişi yerini internetten online bir şekilde tahsilat yapmaya bırakmış durumda. Havale ile, kredi kartı ile, postane yolu ile ödemeler yerinde nakit ödemenin yerini almış durumda.

Kredi kartı kullanımının oldukça artması ve bir çok şirketin internet sitesi açarak ürünleri bu sitelerden pazarlaması insanların kredi kartını kullanmasını artıran bir sebep olmuş durumdadır. Teknoloji sayesinde herkes kolay bir şekilde kredi kartları ile ödeme yapmaya başlamışlardır. Bundan en çok etkilenenler ise muhasebeciler ve tahsilatçılar olmuştur. Çünkü şirket ve firmalardan yapılan her ödemenin raporunu tutmak zorundadırlar. Bu raporlara istendiği zaman ulaşmaları gerekir. Ancak bu kimi zaman oldukça zor olmaktadır.Kayıtları tutmanın yanında yapılan ödemelerde hata çıktığı zaman muhasebecilerin bununla sürekli uğraşmaları gerekmektedir. Telefon trafiği, faks ve mail derken bazı günlerde hesaplar karıştırılabilinmektedir. Son çıkan yeni nesil tahsilat programları ise artık bu sorunların önüne çok rahat bir şekilde geçiyor.

TAHSİLAT YAPARKEN YA HATA YAPILIRSA?

Tahsilat programları genellikle bilgisayar tabanlıdır. Her geçen sene yenileri çıkar ancak onlarda yine bilgisayar tabanlı programlardır. Yani sadece bir bilgisayardan bütün bilgilere ulaşılmaktadır. Ancak şu iyi bilinmelidir ki bilgisayarları yapanlarda insanoğludur. Aşırı bir elektrik yüklenmesinden dolayı işlemci yanabilir, bilgisayar çalınabilir, yedekler alınmamış olabilir…Bu durumda ne olur peki? Tabi ki şirkette o işten anlayan kişiler saatlerce masaiye kalırlar bütün ödemeler tekrar ortaya çıkarabilmek için. Ancak bu o kadar da kolay olmayacaktır. Mutlaka bir yerde hata yapılmaktadır. yapılan her hata da ciroların düşmesine  ve maliye ile sorunların çıkmasına sebep olmaktadır.

SON ÇIKAN TAHSİLAT PROGRAM’I

Son çıkan tahsilat programı denince yine aklınıza bilgisayar tabanlı bir program gelmiş olabilir. Ancak değil. İşlemlerinizi her daim yapabileceğiniz internet tabanlı bir programdan sizlere bahsetmek istiyoruz. Netahsilat online tahsilat programlarından. Ne tahsilat online tahsilat programı ödeme ve tahsilatlarınızı internet üzerinden yapabilmenizi sağlayan web tabanlı bir yazılımdır. Bütün yapılan işlemlerinizi listeleyebilirsiniz. Sadece bir bilgisayardan değil interneti olan bütün bilgisayarlardan tahsilat programınıza ve yapılan işlemlere ulaşabilirsiniz. Ödeme iptali mi yapmanız gerekiyor? Bankayı yada müşteriniz aramanıza gerek yok. İşlem iptaline basın bankanız otomatik olarak işlemi iptal etsin. Hemde hiç bir sorun ortaya çıkmadan. Şimdi bu sitemi biraz daha detaylı olarak tanıyalım.

e bayi online tahsilat

Paynet Bayi E-Tahsilat Paketi

ONLİNE TAHSİLAT PROGRAMI

Aşama aşama online tahsilat programına nasıl sahip olabileceğinizi anlatmaya geçmeden önce ürünlerimiz sayfasından tahsilat programı paketlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz. İncelemek yerine yazılanları okumak ve daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız yazımıza devam edebilirsiniz.

Site Açılması: Paketlerimizden herhangi birini satın aldığınız taktirde sizlere özgü bir web sitesi açılıyor. Bu web sitesinin özelliği tahsilatlarınızı internetin olduğu her yerde yapabilmenizi sağlamaktır. Size özgü birde logo yapılmaktadır. Site tasarımınızı ise sizlere gösterilen şablonlar içerisinden seçebiliyorsunuz. Bu siteye admin girişi yaparak sitenize üye olan kişilerin ödeme yapmasını sağlayabiliyor yada tahsilat yapabiliyorsunuz.

Ödeme ve Tahsilat: Siteniz açıldı. Hemen ardından bankalardan alınmış olan sanal poslarınız bu sisteme integre ediliyor. Ve artık dilediğiniz zaman ödeme yapabilir dilediğiniz zaman alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Müşteri yada size borçlu olan kişilerin kredi katının olması yeterlidir. Sitenize girerler üye olurlar ve kredi kart bilgileri ile çok hızlı ve kolay bir şekilde sizlere ödeme yapabilirler. Dilerseniz taksitli ödeme yapmalarını sağlayın, dilerseniz tek çekim dilerseniz de dövizli tahsilat yapın. Periyodik yada otomatik olarak ödemeleri belirleyin.

İşlem Raporları: Ödemeler yapıldı diyelim. Tahsilatlarınız da yapıldı. Peki bu yapılan işlemlerin raporları sizlere gerekmeyecek mi? Elbetteki lazım olacak. Admin panelinizden hemen giriş yapabilir ve ödemeyi kimin ne zaman ne kadar yaptığını görebilirsiniz. Hangi bankadan ne kadar ödeme geldiğinin raporlarını alabilirsiniz. Ödeme iptali mi yapılacak? oda çok basit. Tıklayın bir tuşa ve yapılan ödemeyi iptal edin.

Entegre Program: Alacağınız online tahsilat programını muhesebe programlarınıza entegre edebilirsiniz. Muhasebe ekstre ve cari entegrasyonları yapılabilmektedir.

 

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.