Endüstri ve Yapı Kimyasalları Firmalarına Özel Online Ödeme Sistemi
  • 2542
  • 0

Endüstri ve Yapı Kimyasalları Firmalarına Özel Online Ödeme Sistemi

E-tahsilat’ı tercih eden endüstri ve yapı kimyasalları firmaları her geçen gün artıyor. Online ödeme ve bayi tahsilat sisteminin sunmuş olduğu ayrıcalık ve avantajlar sayesinde e-tahsilat sistemleri endüstri ve yapı kimyasallarının nabzını tutmaya devam ediyor. Peki e-tahsilat sistemleri neden tercih ediliyor ? Dilerseniz bu sorunun cevabını vermeden ön e-tahsilat sistemleri hakkında bilgi vermeye çalışalım.

E-tahsilat elektronik tahsilatın kısaltılmış halidir. Türkiye’de ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilmiştir. Şu anda aktif olarak 1000’in üzerinde firma tarafından kullanılmaktadır. Özellikle bayilik sistemi ile çalışan firmaların tercih ettiği e-tahsilat sistemleri firmaların tahsilatlarını kolaylaştıran ve  nakit akışına düzene sokan bir sistem bütünüdür.

E-tahsilat Sistemi

E-tahsilat Sistemi Yönetim Paneli

Endüstri ve Yapı Kimyasalları Firmalarının Tercihi E-tahsilat

Endüstri ve yapı kimyasalları firmalarının yaşadıkları sorunların başında tahsilatlarını zamanında alamamaları ve tahsilat süreçlerinde karşılaştıkları problemler gelmektedir. Özellikle bayilik sistemi ile çalışan firmalar ödeme kanallarını etkili bir şekilde yönetememektedir. Yaşanan bu sorunları çok yakından takip eden Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından e-tahsilat sistemleri geliştirilmiştir. E-tahsilat sistemleri farklı ihtiyaç ve iş süreçlerine göre modellenebilen, bayilerden, alt bayilerden, kurumsal müşterilerden ve son kullanıcılardan internette nonline kredi kartı tahsilatı yapabilmesini sistemlerdir. Bu sistemler sadece kredi kartı tahsilatı yapılması için değil aynı zamanda tahsilat süreçlerini kolaylaştırabilmek için bir çok ayrıcalık ve fonksiyon ile birlikte sunulmaktadır.

E-tahsilat Sistemlerinin Tercih Edilme Sebepleri

E-tahsilat sistemleri sayesinde endüstri ve yapı kimyasalları firmalarının muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan aşırı iş gücü, zaman kayıpları, ödemelerin zamanında alınamaması ve karşılaşılan bütün hataların önüne geçmektedirler. Özellikle, klasik tahsilat yöntemleri olan havale, EFT, çek, senet, fiziksel postan tahsilat, yerinde tahsilat ve benzeri ödeme yöntemlerini kullanarak zamanında alınamayan ödemeler e-tahsilat sistemleri sayesinde hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde tahsil edilebilmektedir.

✓ E-tahsilat sistemleri sayesinde bayilerinizden, bayileriniz alt bayilerden, alt bayiler son kullanıcılardan ve sistem havuzunda bulunan tüm işletmeler kurumsal müşterilerinden online kredi kartı tahsilatı yapabilirler.

✓ Yapılan her ödemenin detayları otomatik bir şekilde firma yetkililerine ve aynı zamanda ödemeyi yapan bayi ya da son kullanıcıya gönderilir.

✓ Yapılan bütün ödemeler ana firmanın hesabında toplanır. Bu sayede nakit akışı düzene sokulmuş olur.

✓ E-tahsilat sistemi sayesinde kredi kartlarından tek çekim, taksitli, komisyonlu ve tekrarlı tahsilat yapılabilmektedir.

✓ Alınan herhangi bir ödeme de hata yapıldığı taktirde sistem üzerinden sadece bir tuşa basılarak online iptal/iade işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

✓  En çok tercih edilen fonksiyonlardan bir tanesi ERP/Muhasebe programları ile tam entegre çalışabilmesidir. Alınan her ödeme otomatik olarak muhasebe kullanılmakta olan ERP programına entegre edilir. Muhasebe cari ve ekstre özelliği mevcuttur.

E-tahsilat online tahsilat sistemlerinin tercih edilme sebeplerini detaylandırmaya devam edeceğiz. Ama önce dilerseniz e-tahsilat sistemlerini kullanan referanslarımız ile yapmış olduğumuz röportaj çalışmalarından iki tanesini hep birlikte izleyelim.

✓ Yapılan bütün tahsilatlar uluslararası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınmaktadır. 3D Scure, 256bit SSL şifreleme, PCI DSS standartları altında bayi tahsilat sistemi geliştirilmektedir.

✓ Cari hesaplarda alınması gereken ödemeler, SMS ve e-posta gönderimi yapılarak otomatik bir şekilde tahsil edilebilmektedir.

✓ E-tahsilat sistemleri, Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları ile tam entegre, sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde çalışabilmektedir.

✓ Yönetim paneli sayesinde alınan her ödemenin anlık ya da geçmişe yönelik takibi gerçekleştirilebilmekte, grafiksel ve istatistiksel raporlar takip edilebilmekte ve export edilebilmektedir.

E-tahsilat Sistemlerinin Diğer Fonksiyonları

E-tahsilat sistemlerinin sahip olduğu bütün diğer fonksiyon ve ayrıcalıkları daha yakından inceleyebilmeniz ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız sistemin tüm özelliklerini canlı bir şekilde test etmenizi sağlamaktadırlar. Bununla birlikte sizlerde e-tahsilat sistemlerimizi tercih eden Wurth, Berner, Selectron ve binlerce kurumsal firmayı hemen üst menüde bulunan referanslarımız sayfası aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Talebi

E-tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için hemen sayfamızın üst kısmından bulunan demo talebi alanından ücretsiz bilgi talebinde bulunabilir ya da 0 212 256 60 00 numaralı telefonumuz üzerinden E-tahsilat uzmanlarımız ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.