• 1619

ERP Entegrasyonlu Ödeme Sistemi

E-tahsilat, internetten online kredi kartı tahsilatı yapabilmenizi sağlayan, ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış, yönetim panelli bir tahsilat sistemidir. Firmaların hem bayilerinden hem de son kullanıcılarından ve aynı zamanda bayilerin son kullanıcılarından kredi kartı tahsilatı yapmasını sağlayan bir yazılım paketidir. E-tahsilat sistemleri muhasebe/ERP programları ile entegre bir şekilde çalışabilmekte ve bu sayede yapılan her ödeme, ERP/muhasebe programlarına otomatik olarak işlenebilmektedir. 

E-tahsilat, internetten online kredi kartı tahsilatı yapabilmenizi sağlayan, ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış, yönetim panelli bir tahsilat sistemidir. Firmaların hem bayilerinden hem de son kullanıcılarından ve aynı zamanda bayilerin son kullanıcılarından kredi kartı tahsilatı yapmasını sağlayan bir yazılım paketidir. E-tahsilat sistemleri muhasebe/ERP programları ile entegre bir şekilde çalışabilmekte ve bu sayede yapılan her ödeme, ERP/muhasebe programlarına otomatik olarak işlenebilmektedir. 

Firmalar genellikle ödemeleri klasik tahsilat yöntemlerini kullanarak almaktadırlar. Müşterilerden bankaya havale yapılması istenmekte, tahsildar gönderilerek yerinde ödeme alınmakta ya da ilgili birey ya da kurum yetkililerin firmaya gelmesi beklenmektedir. Özellikle tahsilat zamanlarında bu işlemlerin yapılması aşırı iş gücü ve zaman kaybına sebep olmaktadır. Yüzlerce telefon görüşmesi yapılır, havale yanlış hesaba yapıldığında bankalar ile uzun süren görüşmeler yapılarak iptal edilmesi istenir, tahsildarcılar şehir dışına çıkmak zorunda kalır, ödemeler yapılmadığı için müşteri ilişkilerinde sorunlar yaşanır ve yapılan her ödemenin zamanında, en doğru şekilde muhasebe programlarına işlenmesi gerekir. Aksi taktirde maliye tarafından istenmeyen prosedürler ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

ERP entegrasyonlu ödeme sistemi e-tahsilat online tahsilat sistemleri sayesinde yukarıda yaşanan bütün sorunlar ortadan kaldırılır. Firma için özel bir ödeme sayfası açılır. Bütün bayilere bu ödeme sayfası üzerinden yetkilendirmeler verilir. Fiziksel posun internetteki modülü sanal poslar alınır ve firmanın ödeme sayfasına kurulur. Ardından firmalar hem bayilerinden, hem at bayilerinden hem de son kullanıcılardan online bir şekilde ödeme almaya başlayabilmektedir. Bütün ciro tek bir çatı altında toplanarak nakit akışı düzene sokulur. Kullanıcıların tek yapmaları gereken şey firmanın ödeme sayfasına girmek ve firma tarafından istenen bilgiler ve kart bilgileri ile ödeme yapmaktır.

E-tahsilat Sistemlerinin Algoritması

E-tahsilat sistemlerinde, kullanıcı, firmanın ödeme sayfasına giriş yapar. Kullanıcı kaydı oluşturarak ya da firma tarafından oluşturulmuş ise üyeliksiz bir şekilde online ödeme sayfasına yönlenir. Firmanın istemiş olduğu bilgileri ve ödeme tutarını yazarak kredi kart bilgileri girer. Bu sayfa 256 bit SSL şifreleme sistemleri ile güvenlik altına alınmış ve aynı zamanda uluslararası güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Firmanın sunmuş olduğu ödeme seçeneklerinden (taksitli, tek çekim, banka..) birini seçer ve ardından ödeme butonuna basar. Ödeme yapıldığı anda hem ödeme yapan kullanıcıya hem de firmaya bilgilendirme maili gönderilir. Ardından yapılan ödeme otomatik olarak kullanılan muhasebe programına işlenir. Yani hiç bir işlem yapılmasına gerek kalmaz.

E-tahsilat Sistemlerinin Yönetim Paneli

E-tahsilat sistemleri yapılan bütün ödemelerin detaylı bilgilerine, grafik raporlarına, kullanıcılara göre ayırımlarına yönetim apenli üzerinden ulaşılabilmektedir. Hangi bayi ne kadar ödeme yapmış görebilir, bayilerinize özel komisyon oranları belirleyebilirsiniz. E-tahsilat sistemlerinin yönetim paneli aracılığı ile Türkiye’de bulunan bütün aktif bankaların sanal pos entegrasyonları yapılabilmektedir. Bununla birlikte Payu, paypal, Paynet, Ipara, Iyzico gibi ödeme sistemlerinin de e-tahsilat paketine entegrasyonu sağlanabilmektedir. Yönetim paneli aracılığı ile yanlış yapılan bir ödemeni iptali saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. İptal ile birlikte ödeme iadesi de yine sistem üzerinden sağlanabilir.

E-tahsilat Paketlerinin Detaylı Özellikleri

➠ Kredi kartı tek çekim, taksitli, tekrarlı ve komisyonlu tahsilat yapılabilir.

➠ Bayi alt bayi zincir tahsilat sistemi oluşturulabilir.

➠ Mobil tahsilat özelliği sayesinde müşteriler ve bayiler cep telefonları aracılığı ile tahsilat yapabilmekte ve akıllı telefonları fiziksel pos olarak kullanabilmektedir.

➠ 3D secure tahsilat yapılabilmekte online ödeme iptali ve iadesi gerçekleştirilebilmektedir.

➠ Muhasebe cari ve ekstre entegrasyonları yapılabilir.

➠ Kullanıcı raporları en ince ayrıntısına kadar görüntülenebilir.

➠ Cep telefonları SMS, e-posta adreslerine mail gönderilerek direk ödeme yapılması sağlanabilir.

➠ Yapılan anlaşmalar sayesinde Garanti Bankası, Akbank, Finansbank ve Türkiye Finans bankalarından ücretsiz sanal pos alınabilmektedir.

➠ E-tahsilat sistemlerinin ödeme sayfalarında 256bit SSL şifreleme sunucularda ise Firewall, IPS, IDS ve Raid5 güvenlik önlemleri kullanılmaktadır.

➠ E-tahsilat sistemlerinin Ar-Ge çalışmaları İTÜ Teknoloji Geliştirme bölgesinde devam etmektedir.

Ücretsiz bilgi ve demo paneli

E-tahsilat sistemlerinin diğer bütün detaylarını ücretsiz bir şekilde test edebilmek için detaylı bilgi talebinde bulunabilir ve e-tahsilat uzmanlarımızın sitemi sizlere ücretsiz bir şekilde anlatmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yine ücretsiz olarak canlı ortamda sistemin nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Detaylı bilgi talebi için TIKLAYINIZ.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.