• 2229

Fatura Tahsilatı Nasıl Yapılır

Elektrik, doğal gaz fatura tahsilatı nasıl yapılabilir sorusuna çözüm olabilecek internet yazılımlarına e-tahsilat sistemleri denir. Bu sistemler internetten online fatura tahsilatı yapmanızı sağlamaktadırlar. Abone tahsilatı yapmak için fatura tahsil merkeziniz var ise ve internetten kredi kartı ile de tahsilat yapmak istiyorsanız özel tahsilat teknikleri sunan e-tahsilat sistemlerini kullanabilirsiniz. Online Fatura Tahsilatı Nasıl Yapılır Fatura merkezinize

Elektrik, doğal gaz fatura tahsilatı nasıl yapılabilir sorusuna çözüm olabilecek internet yazılımlarına e-tahsilat sistemleri denir. Bu sistemler internetten online fatura tahsilatı yapmanızı sağlamaktadırlar. Abone tahsilatı yapmak için fatura tahsil merkeziniz var ise ve internetten kredi kartı ile de tahsilat yapmak istiyorsanız özel tahsilat teknikleri sunan e-tahsilat sistemlerini kullanabilirsiniz.

fatura ödeme sistemi

Online Fatura Tahsilatı Nasıl Yapılır

Fatura merkezinize özel bir internet sitesi açılır. Bu internet sitesi içerisinde tahsilat sistemleri entegre edilir. Ardından bankalardan alacağınız sanal pos entegrasyonu bu sisteme sağlanır. Fatura tahsilat siteniz içerisinde bir ödeme sayfası bulunmaktadır. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen aboneleriniz bu sayfaya giriş yaparlar. Fatura tutarlarını ödeme sayfasında bulunan ekrana yazdıktan sonra kredi kart bilgilerini girerler ve faturalarını öderler.

Fatura Merkezinize Gelmeden Ödeme Alın

Size fatura ödeme isteyen abonelerin, fatura merkezinize gelmeden ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Fatura merkeziniz için açılan e-tahsilat sitenizde ister üye olunarak ister üyeliksiz bir şekilde tahsilat yapma imkanınız bulunmaktadır. Ödeme sayfalarında hangi bilgileri isteyeceğinizi tanımlayabilirsiniz. Bu sistemi bir örnekle açıklamak gerekirse;

Bir Örnek İle Fatura Tahsilat Nasıl Yapılır

Ahmet doğalgaz, su, elektrik faturasını ödeme istiyor. Ancak ne internet bankacılığı kullanıyor ne de fatura merkezine gidecek zamanı var. Sizin açmış olduğunuz fatura tahsilat sitesine giriş yapıyor. Doğalgaz, su, ya da elektrik faturalarından hangisini ödeme istiyorsa onu seçiyor. Ardından fatura tutarını sizin istemiş olduğunuz komisyon oranını ekleyerek giriyor. Kredi kart bilgileri ile istenen abone bilgilerinin de girişini yaparak ödeme yap butonuna tıklıyor. O anda e-tahsilat yönetici paneli üzerinden size bir bildirim geliyor. Sanal pos hesabınıza geçen ücret sistemde yazıyor. Sizlerde abone numarası ve bilgileri ile fatura merkeziniz üzerinden ilgili faturayı ödüyorsunuz.

Aboneler Neden Bu Sistemi Tercih Ediyor ?

Fatura merkezi aramak zorunda kalmıyorlar. Bankalarda fatura ödeyebilmek için sıra beklemiyorlar. İnternetten ödeme yapabilmek için internet bankacılığını kullanmak zorunda da değiller. Sizin fatura tahsilat sitenize giriş yapıyorlar ve saniyeler içerisinde faturalarını ödeyebiliyorlar.

Abonelerinize Taksit İmkanı Sağlayabilirsiniz

Fatura tahsilat sistemi ile abonelerinize bazı komisyon oranları belirleyerek taksitlendirme seçeneğinde bulunabilirsiniz. Faturasını ödeyeceklere sunduğunuz bu imkanlar sayesinde daha cazip hale getirerek size ödeme yapan abone sayınızı arttırabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.