• 1419

Firma Online Ödeme Sistemi

Türkiye'de kredi kartı kullanım sayısı son açıklanan verilere göre 54 milyon ve aynı zamanda banka kartı kullanım sayısı ise 89 milyon üzerindedir. Her geçen süre zarfında kredi kartı ve banka kartı kullanım sayısı artmaktadır. Artık insanlar alışveriş yaparken kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmektedirler. Bu konumda ise firmaların en büyük eksikliklerinden bir tanesi online kredi kartı tahsilat sistemlerinin olmamasıdır. Özellikle bayisi ve alt bayileri olan firmalar bu eksikliği tahsilat yaparken büyük ölçüde yaşamaktadırlar.

Türkiye’de kredi kartı kullanım sayısı son açıklanan verilere göre 54 milyon ve aynı zamanda banka kartı kullanım sayısı ise 89 milyon üzerindedir. Her geçen süre zarfında kredi kartı ve banka kartı kullanım sayısı artmaktadır. Artık insanlar alışveriş yaparken kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmektedirler. Bu konumda ise firmaların en büyük eksikliklerinden bir tanesi online kredi kartı tahsilat sistemlerinin olmamasıdır. Özellikle bayisi ve alt bayileri olan firmalar bu eksikliği tahsilat yaparken büyük ölçüde yaşamaktadırlar.

Firma Online Ödeme Sistemi

Kredi kartının bu denli hızlı artış göstermesi teknolojinin vermiş olduğu yenilikler ile firmalar için özel olarak tasarlanmış olan ve internette kredi kartı ile tahsilat yaparken bütün kullanım aşamalarını bir araya getiren yazılımların ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Özellikle faturalandırma ve aynı zamanda muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışabilen aynı zamanda internette bütün kredi kartlarından tahsilat yapabilen, tablet bilgisayarlar ve cep telefonları üzerinden ödeme alınabilen bir sistemin geliştirilmesi firmalar tarafından en çok talep edilen bir istekti. Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. 2007 yılında başlamış olduğu ve özel yazılım, güvenlik, tasarım ekipleri ile birlikte her dönem güncellemelerinin yapıldığı ileri teknoloji bir tahsilat sistemi geliştirdiler. ARGE çalışmalarının İTÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde geliştirildiği ve aynı zamanda İstanbul Şişli’de bulunan yaızlım ekipleri ile desteklenen firma online ödeme sistemi sayesinde, internette kredi kartı ile online ödeme almak isteyen firmalar ya da bayilerine gelen müşterilerinden kredi kartı tahsilatını kendi sistemi üzerinden yapmak isteyen firmalar için e-tahsilat sistemleri geliştirilmiştir.

E-tahsilat Sistemleri Nedir

İnternette kendi web siteniz üzerinden online kredi kartı tahsilatı yapmanızı sağlayan sistemlerdir. Firmanızın dışında bayileriniz ve alt bayileriniz içinde özel olarak üyelikler açabilir ve onların fiziksel pos kullanmalarına gerek kalmadan sizin ödeme sayfanız üzerinden tahsilat yapmalarını sağlayabilirsiniz.

E-tahsilat sistemleri ile birlikte mevcut bulunan internet sitenizin alt alan adına ya da alınacak olan yeni bir internet sitesine e-tahsilat sistemleri kurulmaktadır. Örnek olarak Referanslarımız sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Açılacak olan e-tahsilat sistemleri iki yönlü çalışmaktadır. Bir yönetim paneli bulunmakta bir de ödemenin yapıldığı online ödeme sayfası yer almaktadır.

Online Ödeme Sayfası

Firmanıza, bayinize ya da alt bayinize ödeme yapacak olan müşterileriniz belirleyecekleri kullanıcı ad ve şifreleri ile ya da sizin vermiş olduğunuz imkanlar doğrultusunda üyeliksiz bri şekilde ödeme sayfanıza giriş yaparlar. Bu sayfa sizler tarafından belirlenmiş olan ürün fiyatlarını direk olarak çıkartabildiği gibi, müşterilerinde manuel olarak yapacakları ödemeleri yazmasını sağlayabilmektedir. Ödeme yapılacak tutar belirlendikten ya da seçildikten sonra sizlerin istemiş olduğunu bilgiler (adres, telefon, diğer..) bilgilerin dirişi yapılmaktadır. Yine sizlerin belirlemelerine göre tek çekim, taksitli ve periyodik çekim seçeneklerinden herhangi bir tanesi seçilmektedir. Son olarak ise kredi kart bilgileri girilir ve ödeme yap butonuna tıklanarak ilgili ödemenin gerçekleşmesi sağlanır.

Online ödeme sayfaları 128bit SSL şifreleme sistemleri ile koruma altına alınmıştır. E-tahsilat sitelerinde PCI DSS teknolojisi kullanılmaktadır. 3D secure sanal pos kurulumu sorunsuzca yapılabilmektedir. Ayrıca Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Müşterileriniz kendi yönetim panelleri üzerinden ekstrelerine online bir şekilde ulaşabilmektedirler.

Yönetim Paneli

Yönetim paneli üzerinden yapılan her ödemenin anlık olarak ya da belirlenen kriterlere göre takibi gerçekleştirilebilmektedir. Herhangi bir ödeme yanlış yapıldığında anında iptal ya da iade işlemi gerçekleştirilebilir. Yapılan bütün ödemelerin grafiksel raporları çıkartılabilir. Yönetim paneli üzerinden istenilen bankanın sanal pos tanımlaması yapılabilmektedir. Bayilere ya da müşterilere özel olarak komisyon oranları belirlenebilir. Banka raporları, ayrı ayrı bayi raporları çıkartılabilir. Bütün bayilerinize yapılan ödemeleri ayrı ayrı görebilir ve onların vereceğiniz yetkilendirmeler de sınırlama yapabilirsiniz. Dövizle çalışıyorsanız eğer IMKB ile güncel bir şekilde çalışan eklentiyi kullanarak ya da direk manuel giriş yaparak tahsilatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Alacağınız ödemeler için özel olarak cep telefonlarına sms gönderebilir ya da mail gönderebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizin internete bağlanabilen cep telefonları üzerinden ya da tablet bilgisayarlarından ödeme yapmalarını gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli ve periyodik ödeme almanız gereken müşterileriniz var ise onlara özel periyodik ödeme tanımlayabilirsiniz.

Firma Online Ödeme Sistemi Diğer Özellikler

Firma online ödeme sistemi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız online demo talebinde bulunabilir ve e-tahsilat uzmanlarının sizlerle telefon ya da mail üzerinden irtibata geçmesini sağlayabilirsiniz. Hemen sayfanın sağ kısmında bulunan Detaylı Bilgi Talebi’ne tıklayabilir ve sizlerden istenen kısa bilgileri doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.