Firmanızın Cari Hesaplarının Açığını Nasıl Kapatabilirsiniz
  • 13711

Firmanızın Cari Hesaplarının Açığını Nasıl Kapatabilirsiniz

Firmaların yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi cari hesap açığı sorunudur. Özellikle ödemelerin zamanında alınamaması ve kullanılan ödeme yöntemleri bu açığın her geçen gün artmasına sebebiyet vermektedir. Cari açık ne kadar açık olursa firma finansal açıdan o kadar fazla etkilenmekte ve maalesef iflasın eşiğine kadar gelebilmektedir. Bayi, alt bayi, son kullanıcı veya kurumsal müşterilerinizin sizlerden

Firmaların yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi cari hesap açığı sorunudur. Özellikle ödemelerin zamanında alınamaması ve kullanılan ödeme yöntemleri bu açığın her geçen gün artmasına sebebiyet vermektedir. Cari açık ne kadar açık olursa firma finansal açıdan o kadar fazla etkilenmekte ve maalesef iflasın eşiğine kadar gelebilmektedir.

Bayi, alt bayi, son kullanıcı veya kurumsal müşterilerinizin sizlerden ürün veya hizmet aldıktan sonra cari hesaplarını kapatabilmeleri için ileri teknoloji bir yazılım geliştirilmiştir. Netahsilat. Netahsilat, firmanıza özel olarak açılan bir ödeme sayfası üzerinden online kredi kartı tahsilatı yapmanızı sağlayan yazılım altyapısıdır.

E-tahsilat Sistemi İle Cari Hesaplar Nasıl Kapatılır

E-tahsilat sistemi ile bayi, alt bayi ve son kullanıcılara kredi kartı ile ödeme imkanını sunarsınız. Aynı zamanda bayileriniz alt bayilerinden, alt bayilerde son kullanıcılardan kredi kartı ile tahsilat yapabilir. Yani zincir bir tahsilat sistemine sahip olursunuz. Kredi kartının yoğun kullanımından dolayı hem bayileriniz, hem alt bayileriniz, hem de müşterileriniz sisteminize giriş yaptıklarında kısa bir süre içerisinde sizlere ödemelerini kredi kartları ile yapabilirler.

Muhasebe ve finans departmanlarında en çok yaşanan sorunlar ödemelerin zamanında alınamaması, çekin karşılıksız çıkması, senetlerin ödenmemesi, havale/EFT ile ödeme alabilmek için onlarca telefon görüşmesi yapılması, faks, e-posta ve e-mail trafiği ile uğraşılmasıdır. Aşırı iş gücü ve zaman kayıplarının yanında cari hesaplar kapatılamadığı gibi istenmeye hatalarda ortaya çıkmaktadır. E-tahsilat sistemi tam bu noktada devreye girmektedir.

cari hesap açıkları netahsilat

E-tahsilat

E-tahsilat Sistemi Nasıl Çalışır

E-tahsilat sistemi ile birlikte öncelikle sizlere bir ödeme sayfası açılır. Örnek olarak REFERANSLARIMIZ sayfasını ziyaret ederek açılmış olan e-tahsilat sitelerini inceleyebilirsiniz. Ardından bankalara sanal pos başvurusu yaparak firmanız sanal posları alırsınız. Alınan sanal poslar ödeme sayfanıza entegre edilir. Artık bayilerden, alt bayilerden veya son kullanıcılardan kredi kartı tahsilatı yapmaya başlayabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan her ödeme firmanın banka sanal pos hesabına aktarılmaktadır. E-tahsilat sistemi kullanmakta olduğunuz ERP/Muhasebe programı ile de entegre bir şekilde çalışır. Yani alınan her ödeme otomatik olarak kullanılan ERP programına işlenir.

E-tahsilat sisteminin özel bir yönetim paneli vardır. E-tahsilat uzmanlarımız bu yönetim panelini profesyonel bir şekilde kullanabilmeniz için sizlere 1 günlük özel eğitim verilir. Yönetim paneli sayesinde alınan tüm ödemeleri online olarak takip edebilir, raporlarını çıkartabilir, grafiksel takiplerini gerçekleştirebilirsiniz.

E-tahsilat Sistemlerinin Özellik ve Fonksiyonları

İnternetten online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesi için geliştirilmiş olan E-tahsilat sistemleri sunmuş olduğu bir çok ayrıcalık ve özellikle ile sorunsuz, hızlı ve kolay bir şekilde online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesini sağlamaktadır.

Kredi Kartı Tek Çekim Tahsilat

E-tahsilat sistemi ile bayi ve müşterilerinizden kredi kartları ile tek çekim tahsilat yapabilirsiniz. Tüm Visa, Master ve Amex kartların geçtiği tek çekim işleminde tek bir bankadan sanal pos almak yeterlidir.

Kredi Kartı Taksitli Tahsilat

E-tahsilat ile kredi kartlarından taksitli tahsilat ta yapılabilmektedir. Yasal mevzuat çerçevesinde Türkiye ‘de hizmet veren tüm bankaların kredi kartlarına 9 taksitli işlem yapılabilmektedir. +Taksit, taksit erteleme kampanyaları vb. uygulamalar E-tahsilat sisteminde kullanılabilmektedir. Taksitli işlemlerde bankaların uyguladığı komisyonlar dinamik olarak yönetilebilmektedir. Komisyonlar bayi ya da müşteri bazında değiştirilebilmektedir. Taksitli tahsilat için ilgili bankaların sanal poslarından birer adet almak gerekmektedir.

Mobil Cihazlarla Uyumluluk

Yeni nesil Responsive teknolojisi sayesinde sistem mobil cihazlarda çalışmaktadır. Responsive teknolojisi tarayıcılarda çalışmakta ve herhangi bir uygulama indirmeden direkt akıllı cihazlar ile ödeme/tahsilat yapılabilmektedir. Responsive mobilite ile ödeme ekranı kullanılan cihazın ekran çözünürlüğüne göre boyutlanabilmektedir.

Üyelikli Tahsilat (Şifreli Giriş)

Kullanıcılara özel olarak tanımladığınız ya da kendilerinin belirledikleri kullanıcı adı ve şifre ile ödeme yapabilirler.

Üyeliksiz Tahsilat

Sistemde bayi, alt-bayi ve müşterilerden ödeme alınabileceği gibi “üyeliksiz” tahsilat ta yapılabilmektedir. Yani müşterilerin kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalarına gerek olmadan ödeme alınabilmektedir.

SMS ile Tahsilat

E-tahsilat ile bayi ve müşterilere SMS göndererek tahsilat yapılabilir. SMS gönderimi tek tek yapılabileceği gibi topluca gönderim de yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.

E-mail ile Tahsilat

E-tahsilat ile bayi ve müşterilere e-mail göndererek tahsilat yapılabilir. E-mail gönderimi tek tek yapılabileceği gibi topluca gönderim de yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.

Farklı Ödeme Seçenekleri

E-tahsilat‘ta bayi ve müşterilere farklı ödeme koşulları sunulabilmektedir. Bir grup müşteriye 9 taksit yapıyor iken başka bir gruba 6 taksit uygulanabilir. Bir gruba banka komisyonları ekleniyor iken başka bir gruba komisyon eklenmeyebilir veya daha az ya da çok komisyon eklenebilir. Bazı müşterilere taksit yapıyor iken bazılarına sadece tek çekim açılabilir. Bu şekilde sınırsız adette ödeme şablonu oluşturularak müşterilere farklı uygulama yapılabilir.

3D Secure

E-tahsilat sistemleri 3D secure uyumludur. 3D secure fonksiyonu ile ödeme yapan kişinin cep telefonuna banka tarafından tek kullanımlık onay kodu gönderilir. Müşteri kodu ekrana girerek ödemeyi tamamlar. Böylelikle kart sahibinin haricindeki kişilerin işlem yapmasının önüne geçilerek itiraz ve iade riskleri ortadan kaldırılmış olur.

Online İptal / İade
Muhasebe Cari Entegrasyon
Muhasebe Ekstre Entegrasyonu
Raporlar
Rapor Export
Kullanıcı Yetkilendirme
Sanal Pos Sayısı (19)
256 Bit SSL

DETAYLI BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat sistemi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da Ücretsiz Demo Talebi‘nde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız sistem hakkında sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirerek sistemi canlı bir şekilde test etmenizi sağlayacaklardır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.