Güvenli Tahsilat Sistemi

Netahsilat online tahsilat sistemi hızlı ve güvenli bir şekilde, internette kredi kartlarından tahsilat yapmanızı sağlayan bir yazılım sistemidir. Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilmiştir ve 1000’in üzerinde kurumsal firma tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Tahsilat sorunları yaşayan işletme, firma, dernek, dershane, spor kulüpleri, ticaret odaları ve diğer bütün kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılabilmektedir. 

Güvenli tahsilat sistemi Netahsilat, bütün ödemelerinizi internet üzerinden sorunsuzca ve kolay bir şekilde toplayabilmenizi, klasik tahsilat yöntemleri (havale, eft, çek, senet ve benzeri) yerine kredi kartlarından online olarak tahsilat yapmanızı yani ödeme almanızı sağlamaktadır. Firmanıza ya da kurumunuza özel olarak açılan bir e-tahsilat sayfası üzerinden müşteri ve üyeleriniz kredi kartlarını kullanarak ödemelerini gerçekleştirirler. Bankalardan alınan sanal poslar sayesinde yapılan her ödeme hesabınıza aktarılır.

Firma ve Kurumların Sıkça Karşılaştığı Sorunlar

Sürekli ödeme alması gereken firma ve kurumlar tahsilatlarını zamanında yapamamaktadırlar. Bu durumda başta muhasebe ve finans departmanları olmak üzere aşırı iş gücü, zaman kayıpları ve ciroların azalması gibi sonuçlara sebebiyet vermektedir. Ödeme alınması gereken firmaya ulaşılamaması, muhasebe yaşanabilmekte olan hatalar, yanlış hesaba gelen ödemeler sonucu telefon ve faks trafiği ile uğraşılması, mail order ile ödeme alırken bütün bilgilerin fakslanması ve güvenli bir şekilde saklanması gibi daha bir çok sorun ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bütün bunların yanı sıra alınan her ödemenin tek tek işlenmesi de aşırı iş gücünün artmasına sebep olmaktadır.

GÜVENLİ TAHSİLAT SİSTEMİ

İşte Netahsilat güvenli tahsilat sistemi bu aşamada devreye girer. Cep telefonlarından tablet bilgisayarlara ve internete bağlanabilen her bilgisayara üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde online tahsilat yapmanızı sağlamaktadır. Netahsilat PCI DSS compliant, 3D Secure uyumlu ve aynı zamanda 256 Bit SSL şifreleme sistemleri güvenli bir şekilde online kredi kartlarından ödeme almanızı sağlar. Hem sunucu hem de site bazlı özel güvenlik duvarları ile donatılmıştır.

Bir Referansımızla E-tahsilat Sistemini Anlatalım

Firmanız için özel bir ödeme sayfası kurulur. Örnek olarak kurumsal referanslarımız arasında yer alan İZOCAM’ı verebiliriz. İZOCAM için özel olarak odeme.izocam24.com alan adı altına e-tahsilat online tahsilat sisteminin kurulumu yapılmıştır. Ardından firmanın sahip olduğu sanal poslar bu sisteme entegre edilmiştir. Artık İZOCAM tüm bayi ve müşterilerinden kendi ödeme sistemi aracılığı ile online tahsilat yapabilmektedir. Ödeme yapacak olan müşteri ya da bayi sisteme kullanıcı ve şifresi ile giriş yapar. Ardından ödeme yap butonuna tıklar. Ödeme tutarını yazar ya da ödeme kaleminde seçer. Kredi kartı ve diğer istenen bilgileri yazdıktan sonra ÖDEME YAP butonuna tıklar ve başarılı bir şekilde tahsilat yapılmış olur.

Ödeme alındığı anda hem ödemeyi yapan kişiye hem de firmaya mail ile bilgilendirme yapılmaktadır. Alınan her ödemenin anlık ya da geriye dönük takibi, özel olarak açılan yönetim paneli üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Grafiksel raporlar sayesinde aylık, günlük, haftalık bütün ödemelerin takibi gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda ödeme yapıldığı anda muhasebe/ERP programlarına otomatik olarak işlenebilmektedir.

GÜVENLİ TAHSİLAT SİSTEMİ E-TAHSİLAT’ın AVANTAJLARI

E-tahsilat online tahsilat sistemi Netahsilat’ın bir çok avantaj ve ayrıcalığı bulunmaktadır. Başta da belirttiğimiz gibi en büyük avantajı aşırı iş gücü ve zaman kayıplarını ortadan kaldırması, kolay ve hızlı tahsilat yapabilme özelliğinden dolayı ciroların artmasını sağlamasıdır. Yani tahsilatta yaşanan sıkıntıların üzerine perde çekmesi. Ancak Netahsilat e-tahsilat sisteminin bir çok avantajı, ayrıcalığı ve aynı zamanda fonksiyonu bulunmaktadır. Sıralamak gerekirse;

guvenli-tahsilat-sistemi

1. Online, Hızlı ve Güvenli Tahsilat

İleri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış e-tahsilat siteniz üzerinden sorunsuzca hızlı ve kolay bir şekilde tahsilat yapmanızı sağlamaktadır.

2. Cari İş Yükü Azaltılır

Ödeme alınacak olan müşteri, üye ve bayi ile sürekli telefon, faks ve benzeri trafiklere girmenize gerek kalmaz. Online ödeme sayesinde sadece bir kaç tık ile tahsilat yapılabilmektedir.

3. SMS ve E-mail ile Tahsilat

Müşterilerinize, bayileriniz ya da size ödeme yapacakolan kurum, kuruluş ve üyelere ister tek tek isterseniz de toplu bir şekilde SMS ve mail gönderimleri yaparak otomatik bir şekilde tahsilat yapma imkanınız bulunmaktadır. Örnek olarak A bayisinin size 1000 TL ödeme yapması gerekiyor. Yönetim paneli üzerinden kendisine SMS gönderir ve mesaj ile gelen linke tıklandığında otomatik bir şekilde kredi kart bilgilerini girerek ödeme yapmasını sağlayabilirsiniz. Ya da bir dernek olduğunuzu düşünelim. 2000 kişiden aidat toplamanız gerekiyor ancak bunu yapabilmeniz için günlerce uğraşmanız gerekiyor. Toplu bir şekilde 2000 üyeye SMS ve mail gönderimi yaparak ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

4. Bayilerden Sorunsuzca Tahsilat Yapın

Bayileri olan bir firma iseniz yaşadığınız en büyük sıkıntıdır tahsilat süreçleri. Havale, EFT, çek, senet ve daha bir çok ödeme seçeneğini yönetmeniz gerekir. Ancak Netahsilat güvenli tahsilat sistemi sayesinde bütün bayilerinize özel olarak kullanıcı adı ve şifreler oluşturarak sizlere kolay ve hızlı bir şekilde ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

5. Tahsilat Sorunlarından Kurtulun

Şu anda kullanılmakta olan bir çok klasik tahsilat yöntemi (Havale, EFT, Çek, Senet, Nakit vb..) bulunmaktadır. Her bir ödeme seçeneği için özel olarak zaman ayrılması gerekir. Örnek olarak hangi bankaya geldiği belli olmayan tek 1 havale için dahi tüm banka hesaplarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Bir de yanlış bir hesaba ödeme alma durumu var. İşte o zaman banka ve bayi ile saatlerce görüşmeniz gerekecektir. Ancak e-tahsilat sisteminde böyle bir durum ile karşı karşıya kalmanız söz konusu değildir. Peki ya ödeme tutarı yanlış olursa ?İsterseniz 6. maddeden devam edelim.

6. Online İptal ve İade İşlemleri

Herhangi bir müşteriniz, bayiniz ya da üyeniz size e-tahsilat sisteminiz üzerinden ödeme yaptı diyelim. Ancak yapılan ödeme tutarını yanlış yazdığını düşünelim. Ya da yanlış ödeme kalemini seçerek eksik/fazla ödeme yaptı. Böyle bir durumda yapmanız gereken tek şey yönetim paneliniz üzerinden sadece 2 tuşa basarak ilgili ödemeyi iptal/iade etmektir. Evet bankayı aramanıza gerek yok, müşteriniz ile konuşmanıza gerek yok, faks çekmenize gerek yok. Kısacası zamanınızı çalacak bütün sıkıntıların önüne geçmiş oluyorsunuz.

7. Tüm Banka Sanal Posları İle Entegrasyon

Netahsilat e-tahsilat sistemleri Türkiye’de bulunan tüm bankaların sanal posları ile sorunsuz bir şekilde entegre olarak çalışmaktadır. Bu sayede istediğiniz bankaya sanal pos başvurusu yaparak e-tahsilat sitenizde kullanabilirsiniz.

8. Dövizli Tahsilat İşlemleri

Bayi, müşteri ya da ödeme alacağınız kurumlardan direk olarak dövizli tahsilat (USD,EUR vb.)  yapabilirsiniz. Bununla birlikte dövize endeksli tahsilatta yapılabilmektedir. (USD/TL, EUR/TL)

Netahsilat online tahsilat sistemlerinin sahip olduğu diğer bütün ayrıcalıkları detaylı bir şekilde inceleyebilmek için Kurumsal E-tahsilat Paketi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Güvenli tahsilat sistemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

2 Yorum

 • Özlem Acar
  11 Ağustos 2015, 13:54 CEVAPLA

  Türkiye’nin en güvenli tahsilat sistemi Netahsilat’dır. Tam 6 yıldır kullanıyoruz ama bugüne kadar hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadık.

  • Online Tahsilat@Özlem Acar
   11 Ağustos 2015, 13:57 CEVAPLA

   Özlem Hanım merhaba;
   Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Sorunsuz bir yeni 7 yıla daha dileğiyle.
   Netahsilat güvenli tahsilat sistemleri ile açılan tahsilat sitelerinde 128Bit SSL şifreleme sistemleri ve aynı zamanda kullanılan sunucularda Firewall, IPS, IDS ve RAID5 sistemleri kullanılmaktadır.
   Selamlar.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.