Güvenlik

Netahsilat sistemleri uluslararası güvenlik standardı olan PCI DSS standartlarındadır. Netahslat sistemlerinde kredi kartı veri güvenliği için 256 Bit SSL kullanılmakta, işlemler 3D secure güvenlik seviyesinde gerçekleştirilebilmektedir. Programların çalıştığı sunucular 3 katmanlı güvenlik duvarları ile korunmakta ve 3 katmanlı yedekleme yapılmaktadır. Ayrıca tekrarlı ödeme özellikli uygulamalarımız PCI DSS uyumlu güvenli ortamlarda çalışmaktadır.

e-tahsilat güvenlik önlemleri

3D SECURE NEDİR?

İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan ödemelerin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard’ın geliştirdiği bu “güvenli sanal ödeme” çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmaktadır. Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan e-ödeme sistemlerinde yapılan online ödemeler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

3D SECURE NEDEN GÜVENLİDİR?

3D Secure sisteminde, kredi kartı ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibinin cep telefonuna işlem kodu gönderilir ve kart sahibinin kimliği doğrulanır. Böylelikle kartın kart sahibi haricinde yetkisiz ve kötü niyetli kişiler tarafından kullanılması engellenmiş olur.

3D SECURE NASIL İŞLER?

Kart sahibinin cep telefonuna ödeme işlemi esnasında banka tarafında tek kullanımlık kod gönderilir, kart sahibi işlem kodunu girerek işleme devam eder. Kod, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

PCI DSS NEDİR?

PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standarts) “Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı” anlamına gelmektedir. PCI DSS ‘in amacı kredi kartı ödeme sistemlerinde kart bilgisi güvenliğini sağlamaktır. Bu sistem uluslararası kredi kartı sağlayıcıları olan Visa, Mastercard, American Express, Discover Financial Services ve JCB International gibi kurumlar tarafından oluşturulmuş olan PCI Komitesi tarafından geliştirilmiştir. PCI DSS, kredi kartı ile ödeme alan kurumların kart bilgisi güvenliğini sağlamak için uymaları gereken kriter ve gereksinimleri oluşturmaktadır.

EçozümPCIDSSCertificate
© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.