• 1612

İnternet Siteleri İçin Kredi Kartı ile Ödeme Sistemi

Online ürün satışı gerçekleştiren sitelerin en büyük sıkıntıları arasında kredi kartı ile ödeme sistemlerini kuramamak yer almaktadır. Sanal pos kurulumu siteye yapılamaz ya da online ödeme sistemleri hakkında detaylı bilgilere ve yazılımlara sahip olamamaktadırlar. Bugünkü makalemizde internet siteleri için kredi kartı ile ödeme sistemlerini iki şekilde incelemeye alacağız. E-ticaret siteleri için kredi kartı ile ödeme

Online ürün satışı gerçekleştiren sitelerin en büyük sıkıntıları arasında kredi kartı ile ödeme sistemlerini kuramamak yer almaktadır. Sanal pos kurulumu siteye yapılamaz ya da online ödeme sistemleri hakkında detaylı bilgilere ve yazılımlara sahip olamamaktadırlar. Bugünkü makalemizde internet siteleri için kredi kartı ile ödeme sistemlerini iki şekilde incelemeye alacağız.

E-ticaret siteleri için kredi kartı ile ödeme sistemi

E-ticaret sitelerinden en çok alışveriş kredi kartları ile yapılmaktadır. İnsanlara yapılan taksitlendirmeler oldukça cazip gelmektedir. Bu caziplik e-ticaret sitelerinde kredi kartı ile ödeme sistemlerinin kullanıldığı taktirde ciroların daha fazla olacağını da göstermektedir. E-ticaret sitelerinde kredi kartı ile ödeme alabilmek için sanal pos kullanılması gerekir. Sanal pos bankalara başvuru yapılarak alınır. E-ticaret sitelerinde kullanılabilmesi için ise özel bir entegrasyona ihtiyaç bulunmaktadır.

patyu ipara sistemleri

Neticaret e-ticaret paketleri ile açılan sitelerde sanal pos başvurusu kabul edildiği anda özel panel sayesinde dakikalar içerisinde sanal pos entegrasyonu yapılabilmektedir. Bununla birlikte diğer kredi kartı ile ödeme sistemleri olan Payu, paynet, Paypal, İpara gibi ödeme sistemlerinin de kurulumu dakikalar içerisinde gerçekleştirilmektedir. E-ticaret sitesi olanlar ancak sanal pos kurulumu yani kredi kartı ile ödeme sistemi gerçekleştiremeyenler için de özel çözümler üretilmektedir.

Bayisi olan firmalar için kredi kartı ile ödeme sistemleri

Frimasınız ve alt bayileriniz bulunmakta ise e-tahsilat online tahsilat ödeme sistemlerini kullanarak kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz. Bayilerinizin mevcut mağazalarına gelen müşterileri kredi kartı ile ödeme yapmak istediklerinde sizlerin online tahsilat sitenize giriş yaparlar. Kredi kart bilgilerini girerek alacakları ürünün ödemesini gerçekleştirirler.

Bu sistemi alabilmek için sanal pos başvuru yapılması gerekmektedir. Ardından bütün bayileriniz pos almalarına gerek kalmadan sizin sitenize giriş yapmalarını sağlayarak ödeme almalarını sağlayabilirsiniz. Sistem şu şekilde işler. Firmanız özel bir ödeme sitesi açılır. Bu siteye sanal pos kurulumu yapılır. Bütün bayileriniz için kullanıcı adı ve şifreler belirlenir. Bayileriniz kredi kartı ile ödeme alacakları zaman bu kullanıcı adı ve şifre ile sitenize giriş yaparlar. Ödeme sayfasında girerler. Müşteri kredi kart bilgilerini ve ödeyeceği tutarı yazar. Ardından bu karttan tahsil edilen ücret sizin sanal pos hesabınıza yatırılır.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için ” Bayileriniz Müşterilerinden Kredi Kart ile Ödeme Alsın ” konu başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.