İnternette Kredi Kartı İle Ödeme Alma
  • 8628

İnternette Kredi Kartı İle Ödeme Alma

İnternette kredi kartı ile ödeme nasıl alınır sorusu bir çok firma tarafından sıkça sorulan soruların başında yer almaktadır. Çünkü her geçen gün kredi kartı kullanım sayısı hızlı bir şekilde artmakta ve insanlar ödemelerini yaparken ilk tercih olarak kredi kartlarına başvurmaktadırlar. Bu makale aracılığı ile, internetten kredi kartlarından nasıl ödeme alınabilir tüm detayları ile birlikte açıklanacaktır.

İnternette kredi kartı ile ödeme nasıl alınır sorusu bir çok firma tarafından sıkça sorulan soruların başında yer almaktadır. Çünkü her geçen gün kredi kartı kullanım sayısı hızlı bir şekilde artmakta ve insanlar ödemelerini yaparken ilk tercih olarak kredi kartlarına başvurmaktadırlar. Bu makale aracılığı ile, internetten kredi kartlarından nasıl ödeme alınabilir tüm detayları ile birlikte açıklanacaktır.

Kredi Kartı Ödeme Sistemi İçin Gerekenler

İnternetten kredi kartı ile ödeme alınabilmesi için bankalara sanal pos başvurusu yapılır. Ancak bu başvurunun yapılabilmesi için bankaların istekleri doğrultusunda geliştirilmiş bir yazılım altyapısına sahip olmanız gerekir.  Tabii ki satılan her ürün için alınan ödemenin faturalandırılma koşulu olduğu için bir de şirket sahibi olunması. Şirketinizin ise statüsü yani şahıs, limited, anonim ve benzeri olması fark etmez.

Şirketiniz ve gerekli yazılım altyapınız mevcut ise herhangi bir bankaya veya dilediğiniz kadar bankaya sanal pos başvurusunda bulunabilirsiniz. Sanal pos başvuru onayının ardından ise banka tarafından sizlere gerekli bilgiler verilmektedir. Bu bilgiler ile yazılım altyapınıza entegrasyon sağladığınızda internet üzerinden sorunsuz bir şekilde kredi kartlarından ödeme alabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Ödeme Alma

Kredi Kartı İle Ödeme Alma

E-tahsilat

E-tahsilat, açılımı ile birlikte elektronik tahsilat, internette kredi kartlarından sorunsuz bir şekilde ödeme alınabilmesini sağlayan sistemlere verilen isimdir. Bu kavram Türkiye’de ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından ortaya çıkarılmış ve şu anda binlerce firma tarafından, geliştirilmiş yazılım altyapısı kullanılmaktadır. E-tahsilat yazılım altyapısı ile birlikte firmanıza özgü bir ödeme sayfası bir diğer adı tahsilat sitesi açılır. Bu site uluslararası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınır. Ardından firmanız için açılan site aracılığıyla bankalara sanal pos başvurusunda bulunursunuz. Sanal pos başvurunuz onaylanır onaylanmaz ödeme sitenize entegrasyonu yapılır. Artık firmanıza özgü bir ödeme sayfanız bulunmaktadır ve internette sorunsuz bir şekilde kredi kartlarından ödeme alabilirsiniz.

E-tahsilat Sistemi Nasıl Kurulur ?

E-tahsilat sistemi yani kredi kartlarından sorunsuz ve güvenli bir şekilde ödeme alabilmeniz için geliştirilmiş tahsilat siteniz sadece 1 (bir) iş günü içerisinde kurulur. Bu sistem, iç süreçlerinizi de hızlandıran yüzlerce farklı özellik ve fonksiyona sahiptir. Yani sadece kredi kartlarından ödeme alabilmek için değil aynı zamanda alınan her ödemenin grafiksel, raporsal ve istatistiksel takibini de gerçekleştirebileceğiniz bir yapıya sahip olursunuz. E-tahsilat sisteminiz kurulduktan sonra ise sizlere özel eğitimler verilmektedir. 1 gün sürecek olan bu eğitimler sayesinde profesyonel bir şekilde tahsilat sisteminizi kontrol edebilir hale gelirsiniz. Şimdi dilerseniz özet bir şekilde sahip olacağınız fonksiyon ve ayrıcalıkları sıralayalım.

1. Kredi kartlarından tek çekim ya da taksitli ödeme alabilirsiniz. Alınan her ödeme firmanızın kendi hesabına aktarılmaktadır. Yani aracı bir kuruluş bulunmamakta ve doğal olarak bu durum firmanızın finansal gücünü de gösterebilmektedir.

2. 3D Secure ile dilediğiniz zaman ödeme almaya başlayabilirsiniz.

3. Üyelikli, üyeliksiz veya periyodik tahsilat yapabilirsiniz.

4. Siteniz üzerinden yapılan herhangi bir ödeme de yanlışlık yapıldığı taktirde yönetim paneli üzerinden sadece tek bir tuşa basarak iptal ya da iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

5. Alınan her ödemenin işlem, liste ve grafik raporunu takip edebilirsiniz. Örnek olarak 2 yıl önce yapılmış bir ödemeye dahi saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz.

6. Size ödeme yapması gerekenlere E-posta ya da E-mail gönderimi yapabilirsiniz. Bu mesajların içerisinde bulunan bağlantı sayesinde otomatik bir şekilde ödeme alınabilmesini sağlayabilirsiniz.

7. Sadece Türk Lirası değil aynı zamanda Dövize Endeksli ve Dövizli tahsilat da yapabilirsiniz.

8. Muhasebe/ERP programı kullanıyorsanız eğer, sisteminizin bu programlar ile entegre bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede alınan her ödemenin otomatik bir şekilde muhasebe programına aktarılması sağlarsınız.

E-tahsilat sistemlerinin sahip olduğu diğer özellikler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da demo talebinde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız en kısa sürede sizlerle iletişime geçerek sistemi canlı bir şekilde test etmenizi sağlayacaklardır.

İnternette Kredi Kartı İle Ödeme Alma

İnternetten kredi kartları aracılığı ile ödeme almanın en kolay, güvenli ve hızlı yolu E-tahsilat sistemleridir. E-tahsilat yazılım altyapısı ile birlikte online tahsilat sistemini anahtar teslim bir şekilde kurularak sizlere teslim edilmektedir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.