• 1442

internette nasıl ödeme alırım

Teknoloji ile ilgilenen firma ve işletmelerin kendilerine sordukları ve cevap bulamadıkları en önemli sorulardan bir tanesidir "internette nasıl ödeme alırım" sorusu. İnternette kredi ve banka kartlarından ödeme alabilmeniz için bankalardan sanal pos almanız ve aynı zamanda ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış profesyonel bir tahsilat alt yapınız olması gerekmektedir.

Teknoloji ile ilgilenen firma ve işletmelerin kendilerine sordukları ve cevap bulamadıkları en önemli sorulardan bir tanesidir “internette nasıl ödeme alırım” sorusu. İnternette kredi ve banka kartlarından ödeme alabilmeniz için bankalardan sanal pos almanız ve aynı zamanda ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış profesyonel bir tahsilat alt yapınız olması gerekmektedir.

Online kredi kartı tahsilat alt yapısı ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından 2007 yılında geliştirilmiş ve aradan geçen 7 senelik süreç boyunca bütün firma ve işletme istekleri ile birlikte istatistiklere göre geliştirilmiş olan E-tahsilat sistemidir. Tahsilatın elektronik hali olan e-tahsilat sistemleri ile birlikte internette bütün kredi kartlarından ve sanal posunuz desteklediği taktirde bütün banka kartlarından online ödeme alınabilmektedir. Peki 1000’in üzerinde firmanın tercih ettiği bu yazılım sisteminin özellikleri nelerdir ?

E-tahsilat Sistemi Nedir ?

E-tahsilat sistemi ile sizlere online bir ödem sitesi açılır. Bütün ödemelerinizi bu site üzerinden toplayabilir ve ödeme kontrollerini size özel olarak açılan yönetim paneli üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kimden ödeme alacaksanız, tahsilat yapacağınız kişiyi internet sayfanıza yönlendirir ve daha sonra ister kullanıcı girişi yapmasını isteyerek isterseniz de üyeliksiz giriş yaparak kredi kartı ile sizin belirlemiş olduğunuz koşullar dahilinde ödeme yapmasını sağlayabilirsiniz. E-tahsilat sistemlerinin genel özelliklerine bakarsak;

Bayi Alt Bayi Tahsilatı Yapılabilir

E-tahsilat sistemleri sayesinde hem bayilerden hem de bayilerin alt bayilerine gelen müşterilerden online kredi kartı tahsilatı yapılabilmektedir.  Bayilerinizin her birinin fiziksel pos kullanma zorunluluğu yoktur. Bu sayede kredi kartı ile ödeme yapacak olan bütün müşterilerinize hitap etme şansınız bulunmaktadır.

SMS ve E-mail ile Tahsilat

Müşterilerinizden, üyelerinizden ya da size ödeme yapması gereken kurum ve kuruluşlardan sms ve mail yolu ile tahsilat yapabilirsiniz. Cep telefonuna veya e-mail adresine göndereceğiniz ödeme linkinin ardından müşteri bu linke tıklayarak ister cep telefonu üzerinden isterse de bilgisayarı aracılığı ile ödemesini kredi kartı ile yapabilmektedir.

Tahsilat Seçenekleri

Müşterilerinizden dilerseniz tek çekim, dilerseniz taksitli dilerseniz de IMKB ile entegre bir şekilde güncel raporların alındığı dövizli tahsilat yapabilirsiniz. Taksit seçeneklerini dilediğiniz gibi belirleyebilir ve komisyon oranları atayabilirsiniz. İstediğiniz bayiye veya müşteriye, sunacağınız ödeme seçeneklerine göre komisyon oranları belirleme şansınız bulunmaktadır.

Detaylı Rapor ve Analiz Alma

Size öze olarak açılan yönetim paneli sayesinde yapılan bütün ödemelerin detaylı tahsilat raporlarını alabilir, grafikler ve istatistikler sayesinde hangi banka aracılığı ile ne kadar ödeme yapılmış görebilir, filtreleme seçeneği sayesinde hangi ödeme ne zaman hangi üye tarafından gerçekleştirilmiş görebilir ve daha bir çok rapora anlık olarak ulaşabilirsiniz.

Sınırsız Sanal Pos Altyapısı

E-tahsilat sistemleri ile birlikte tüm bankaların sanal pos altyapıları ile birlikte sorunsuz bir şekilde çalışılabilmektedir. Türkiye’de bulunan ve aktif olarak çalışan bütün bankaların sanal pos alt yapısına hazır entegrasyon aynı zamanda PayNet, BKM Ekspress, Paypal, PayU ve iPara ödeme sistemleri ile özel kurulum sağlanabilmektedir.

Üye ve Abonelerden Tahsilat

E-tahsilat sistemleri sahip olduğu periyodik ödeme seçeneği sayesinde üyesi ve aidat toplması gereken vakıf, dernek spor kulüpleri ev diğer kuruluşların üyelerinden online aidat toplayabilmesini ve bu aidatların belirlenen süreler dahilinde otomatik olarak alınmasını sağlamaktadır.

online-oto-odeme-yazilimi

Mobil Tahsilat Özelliği

E-tahsilat sistemleri cep telefonları ve tablet bilgisayarlar ile entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Bu sayede pos makinesi taşımanıza gerek kalmadan cep telefonu ya da tablet bilgisayarlar aracılığı ile ödeme alacağınız yerde online tahsilat yapma şansınız bulunmaktadır. Ayrıca müşterileriniz, bayileriniz ya da üyeleriniz bütün ödememelerini cep telefonları ya da tablet bilgisayarlarını kullanarak saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirler.

Muhasebe Programları ile Tam Entegrasyon

Yapılan bütün tahsilatların ERP – muhasebe programlarına aktarılması, cari ekstrelerin internette gösterilmesi ve diğer muhasebe entegrasyonları istekler üzerine sorunsuzca yapılabilmekte ve bu sayede muhasebede yaşanan bütün sorunların önüne geçilebilmektedir.

Satış Sonrası Müşteri Hizmetleri

Satış sonrası teknik destek, eğitim, bakım, güncelleme ve diğer bütün hizmetler ücretsiz olarak verilmektedir.

E-tahsilat sistemlerinin ödeme sayfaları 128bit SSL şifreleme sistemleri ile koruma altına alınmakta, 3D Secure ödeme sistemi sorunsuz olarak entegre edilebilmekte ve aynı zamanda e-tahsilat siteleri için kullanılmakta olan sunucularda Firewall, IPS, IDS, RAid5 güvenlik önlemleri kullanılarak saldırı ve tehditlerin önüne geçilmektedir.

E-tahsilat Sistemi Ücretsiz Demo Talebi

E-tahsilat sistemlerini büyüklü küçüklü bütün firma ve kurumlar kullanabilir. Firmanıza özel olarak özelleştirilebilen ve istenilen özelliğe göre farklılık gösterebilen e-tahsilat sistemleri sayesinde sizlerde bütün tahsilatlarınızı kendi ödeme siteniz üzerinden toplayabilirsiniz. Ücretsiz demo talebi için sağ kısımda bulunan Detaylı Bilgi Talebi butonuna tıklayabilir ve ardından sizlerden istenen bilgileri doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.