• 1770

İnternetten Güvenli Ödeme Alma Yazılımı

İnternet üzerinden güvenli bir şekilde ödeme alma (tahsilat yapma) yazılımı olan Netahsilat e-tahsilat sistemleri ile bütün tahsilatlarınızı size özel olarak açılmış olan ödeme sayfanız üzerinden yapabilirsiniz. 1000'in üzerinde aktif kurumsal firma ve KOBİ'nin kullandığı Netahsilat e-tahsilat paketleri ile ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış bir ödeme platformuna sahip olabilirsiniz.

İnternet üzerinden güvenli bir şekilde ödeme alma (tahsilat yapma) yazılımı olan Netahsilat e-tahsilat sistemleri ile bütün tahsilatlarınızı size özel olarak açılmış olan ödeme sayfanız üzerinden yapabilirsiniz. 1000’in üzerinde aktif kurumsal firma ve KOBİ’nin kullandığı Netahsilat e-tahsilat paketleri ile ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış bir ödeme platformuna sahip olabilirsiniz.

İnternetten güvenli bir şekilde ödeme almanızı sağlayan Netahsilat e-tahsilat sistemlerinde iki farklı baz güvenlik önlemi alınmaktadır. Bu güvenlik önlemleri;

ÖDEME SAYFALARINDA GÜVENLİK

İnternetten online kredi kartı alırken müşterilerinizin kart bilgileri ve diğer iletişim bilgileri alınmaktadır. Bu bilgilerin korunması ve ikinci bir şahısın eline geçmemesi gerekir. Aksi taktirde istenilmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilir. Hem müşterileriniz mağdur olabilmekte hem de firmanızın bankalar nezlinde değeri düşmektedir. Bütün bunların yanı sıra maliye ve emniyet birimleri ile kart bilgilerinin korunmaması sebebi ile sorunlar yaşanabilir.

Bu sorunların önüne geçebilmek yani kredi kart bilgileri ve kişisel bilgilerin güvenliğini sağlayabilmek için ödeme sayfalarında 256Bit SSL şifreleme sistemleri kullanılmaktadır. Bu sayede önemli olan bilgilerin ele geçirilmesi imkansız hale getirilir. 256 Bit SSl şifreleme sistemlerinin yanı sıra Netahsilat e-tahsilat yazılım alt yapısı ile birlikte 3D Secure sanal poslar da kullanılabilmektedir. 3D Secure sanal posların özelliği ise sadece sahibinin kullanılabilmesidir. Ödeme yapılmadan önce kart sahibine bir mesaj gönderimi yapılır. Mesajla gelen şifrenin siteye girilmesinin ardından ödeme gerçekleşmektedir.

SUNUCULARDA ALINAN GÜVENLİK

İnternette, online olarak kredi kartlarından tahsilat yapılabilmesi için. alınacak olan alan adının ve kullanılacak yazılımın bir sunucu da barındırılması gerekir. Bu sunucu ise yine uluslar arası güvenlik önlemleri ile donatılmalıdır. Aksi taktirde ödeme alma aşaması sırasında herhangi bir saldırı ya da tehdit ile karşılaşıldığında siteniz kapabilmektedir. Bununla birlikte gün 24 saati online ödeme siteniz sürekli açık kalmalıdır. Netahsilat e-tahsilat sitemleri ile açılan ödeme sayfaları RAID5, IPS, IDS ve Firewall güvenlik önlemleri ile donatılmış sunucularda barındırılmaktadır.

PCI DSS

PCI DSS ‘in açık anlamı “Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı” dır. PCI DSS ‘in amacı kredi kartı ödeme sistemlerinde kart bilgisi güvenliğini sağlamaktır. Bu sistem uluslararası kredi kartı sağlayıcıları olan Visa, Mastercard, American Express, Discover Financial Services ve JCB International gibi kurumlar tarafından oluşturulmuş olan PCI Komitesi tarafından geliştirilmiştir. PCI DSS, kredi kartı ile ödeme alan kurumların kart bilgisi güvenliğini sağlamak için uymaları gereken kriter ve gereksinimleri oluşturmaktadır.

“Netahsilat ‘ın üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir ve visamerchantagentslist.com ‘da listelenmektedir.”

Netahsilat E-tahsilat Sistemleri

İnternetten güvenli ödeme alma yazılımı olan ve Türkiye’de ilk defa geliştirilen Netahsilat e-tahsilat sistemleri sahip olduğu fonksiyonlarını ve özellikleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için kobiler E-tahsilat KOBİ sayfamızı, kurumsal firmalar ise E-tahsilat KURUMSAL sayfamızı ziyaret edebilirler. Bununl abirlikte 0 212 256 60 00‘ı arayarak e-tahsilat uzmanlarımız ile görüşebilir ya da sağ kısımda bulunan detaylı bilgi talebi butonuna tılayarak  e-tahsilat sistemlerini ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.