• 2468

Kartlı ödeme sistemleri nedir

Kartlı ödeme sistemleri, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme alınabilen sistemler bütünüdür. Şirketlerin ve firmaların tahsilatlarını yapabilmeleri için kullandıkları online ödeme sistemleridir. İnternet, yazılım, tasarım, sanal pos ve güvenlik önlemleri bir araya getirilerek internet ortamında ödemeler online olarak toplana bilmektedir. 

Kartlı ödeme sistemleri, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme alınabilen sistemler bütünüdür. Şirketlerin ve firmaların tahsilatlarını yapabilmeleri için kullandıkları online ödeme sistemleridir. İnternet, yazılım, tasarım, sanal pos ve güvenlik önlemleri bir araya getirilerek internet ortamında ödemeler online olarak toplana bilmektedir. 

Türkiye’de en çok kullanılan kartı ödeme sistemleri yazılımı E-tahsilat’tır. E-tahsilat markası ve uzman yazılımcılar tarafından geliştirilmiş olan profesyonel bir ödeme sayfasıdır. Kobiler, kurumsal firmalar, dernekler, üniversiteler ve tahsilat yapmak zorunda olan bütün kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır. Şu anda büyüklü küçüklü 500’ün üzerinde firma e-tahsilat online ödeme sistemlerini güncel olarak kullanmaktadırlar.

Kartlı ödeme sistemleri ile nasıl tahsilat yapılır

Kartlı ödeme sistemlerinin öncüsü olan e-tahsilat yazılımlarının kullanılabilmesi için sanal pos kurulumunun yapılması gerekir. Firmaların bankalara başvuru yaparak lacağı sanal pos entegrasyonu e-tahsilat sitesine entegre edilir ve online ödeme alınmaya başlanabilir. Türkiye’de mevcut olan bütün bankaların sanal poslarının entegrasyonu e-tahsilat online tahsilat sistelerine sağlanabilmektedir. Aynı zamanda istenildiği taktirde tedarikçi firmalarında sanal pos kurulumları yapılabilmektedir.

e-tahsildar

E-tahsilat sistemleri tam olarak nedir ?

E-tahsilat sistemleri online kredi kartı ile ödeme almanızı sağlayan yazılımlar bütünüdür. Bu yazılım sitesinde rahat bir şekilde tahsilat yapabilmeniz için gerekli olan bütün özellikler, açılacak olan ödeme sitelerinize aktarılmaktadır. Ödeme alan sitenizin yönetici sizler olursunuz. Yani ne kadar işlem yapılmış, ne kadar ödeme alınmış, hangi bankanızın sanal posunda ne kadar ciro toplanmış, günlük, haftalık, saatlik ve belirlemiş olduğunuz kriterlere göre alınan ödemeler neler takibini gerçekleştirebilirsiniz. Yönetim panelinizin yanı sıra müşterilerinizin ya da size ödeme yapmak isteyenlerin giriş yapabilmeleri için ise bir ödeme sitesi sahibi olmaktasınızdır.

Şirketler, firmalar neden kartlı ödeme sistemleri ile işlem yapıyorlar

Teknoloji çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Hala bir çok işletme ve firma klasik tahsilat yöntemleri ile ödemelerini topluyorlar. Durum böyle olunca bir çok hata ile karşılaşılıyor istenmeyen sonuçlar baş gösteriyor. Muhasebe departmanında yapılan hatalar direk olarak ciroların etkilenmesine sebep oluyor. Hele birde tahsilat yapılacak kişi ve kurum sayısı yüzler mertebesinde ise mail, telefon, fax trafiği durmak bilmiyor. Tahsilat için günler hatta haftalar harcanmak zorunda kalınıyor. Kartlı ödeme sistemleri ile işlem yapan firmalar ve şirketler ise bu durumdan kurtulmuş durumdalar. Onlar e-tahsilat sistemlerini kullanıyorlar ve kendilerine ödeme yapacak olan kullanıcıları otomatik olarak ödeme sayfalarına yönlendirerek kartları ile ödeme yapmalarını sağlıyorlar.

E-tahsilat sistemlerinin rahatlığı neler ?

E-tahsilat sistemleri internete bağlanabilen bütün cihazlarda entegre bir şekilde çalışabiliyor. Yani isterseniz masaüstü ve laptop bilgisayarlarınız ile isterseniz de akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar ile tahsilat yapabiliyorsunuz. Örnek olarak bir firma düşünelim. Toplam 500 kişiden ödeme alması gereksin. E-tahsilat sistemini kullanıyor olsun bu firma. Firma yöneticisi e-tahsilat yönetim paneline giriş yapıyor. Toplu bir şekilde bütün müşterilerine mail ve sms ile ödeme yapacakları sayfalarına yönlendiriyor. Ödeme yapacak olan kişi ya da kurumlar ödeme sayfasına giriş yapıyor. Yapacakları ödeme tutarını yazıyor. Kredi kart bilgilerinin girişlerini yaptıktan sonra ise saniyeler içerisinde ödemelerini tamamlamış oluyorlar. Telefon ile arayarak, fax yolu ile ya da tahsilatçı göndererek ne kadar sürede alacaklılarınıza ulaşabilirdiniz ?

bayi firma tahsilatı

Diğer özellikleri nelerdir

E-tahsilat yönetim paneliniz sayesinde bütün işlemleri online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bayileriniz mevcut ise onların da bu sistemi kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Özel olarak bayilerinize yetkilendirmeler verebilir ve sadece kendi ekranlarını yönetmelerini sağlayabilirsiniz. Yaşanan herhangi bir yanlış ödeme de paneliniz aracılığı ile sadece bir kaç saniye içerisinde online ödeme iptali ya da iadesi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartların tek çekim, taksitli çekim, komisyonlu çekim ve dövizli tahsilatlar yapabilirsiniz. Periyodik ödeme tanımlamaları yapabilirsiniz. E-mail order tahsilatı gerçekleştirebilirsiniz. Farklı ödem setleri ve kalemleri tanımlayabilirsiniz. Dinamik bir şekilde form tanımlayabilir ve size ödeme yapacak olanlardan istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Muhasebe programlarınız ile cari ve ekstre entegrasyonları gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sayfalarınızda 128bit SSL şifreleme sistemlerine sahip olarak güvenli bir şekilde kart ödemesi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

E-tahsilat sistemlerinin diğer bütün özellikleri için ürünlerimiz sayfasını ziyaret edebilir ya da direk olarak 0 212 256 60 00 numaralı telefon üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Eğer sistemleri ücretsiz bir şekilde test etmek istiyorsanız online demo talebi göndermeniz yeterli olacaktır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.