• 1549

Klasik Muhasebe Yöntemlerine Son Verebilirsiniz

Muhasebeciler ya da finans müdürleri tahsilatta çektikler sorunları hep dile getirmişlerdir. Genel firmalarda onlar için bir departman bulunmaktadır. O departmanda yaşanan sıkıntıları bir tek onlar bilirler. Başta tahsilat günlerinde olmak üzere her gün onlarca telefon, mail, fax trafiği yaşanmaktadır. Muhasebe departmanınızda yeterli sayıda çalışanınız yoksa ki o yoğun günlerde hiç olmamaktadır, mutlaka ciddi sorunlarla karşılaşılabilecek

Muhasebeciler ya da finans müdürleri tahsilatta çektikler sorunları hep dile getirmişlerdir. Genel firmalarda onlar için bir departman bulunmaktadır. O departmanda yaşanan sıkıntıları bir tek onlar bilirler. Başta tahsilat günlerinde olmak üzere her gün onlarca telefon, mail, fax trafiği yaşanmaktadır. Muhasebe departmanınızda yeterli sayıda çalışanınız yoksa ki o yoğun günlerde hiç olmamaktadır, mutlaka ciddi sorunlarla karşılaşılabilecek hatalar yaşanmaktadır.

Muhasebe ve finans departmanında yaşanan aksilikler

Nedir bu hatalar diye sorarsanız eğer ilk aklımıza gelen tahsilatı yapılamayan ödemelerdir. İlgili kuruma ulaşılamaz, aranmak istenen firmanın adres bilgileri kaybolabilir, tahsilatçı gönderdiğiniz adreste ilgili kişi ile görüşemezsiniz, yanlış hesaba para aktarımı yapılabilir, işlem raporları kaybolabilir ve bunlara benzer bir çok aksilik ve hata ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu hata ve aksilikler direk olarak firmanın finansal yapısını  etkilemekte ve ciroların azalmasına sebep olmaktadır.

muhasebeci

Bunun bir çözümü var mıdır ?

Yaşanan bütün bu sıkıntıların elbet bir çözümü olmalıdır diye düşünen Eçözüm finans ve muhasebe departmanlarına özel bir yazılım geliştirdi. Online tahsilat sistemi geliştirilerek bütün tahsilatların internette kredi kartlarından çekilerek alınması sağladı. Firma adına alınan bir sanal posun açılacak olan bir e-tahsilat sitesine entegrasyonu sağlanarak ve bu site içerisinde özel e-tahsilat yazılım kurulumu yapılarak tahsilatta yaşanan bütün sorunların önüne geçildi.

Kimler kullanabilir

Tahsilat yapan bütün firmalar bu yazılımı kullanabilir. E-tahsilat yazılımı sayesinde yapılacak olan tüm tahsilatlar tek bir noktada toplanabilmektedir. Müşterileriniz, bayileriniz ya da size ödeme yapması gerekenler e-tahsilat kurumsal sitenize giriş yaptıktan sonra kredi kartları ile ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler.

E-tahsilat nedir ?

E-tahsilat işletmelerin internette müşterilerinden, bayilerinden ya da alacakları oldukları kurumlardan, ödeme yapacakların kendi kredi kartlarını kullanarak transfer yapmalarını sağlayan sistemlere verilen isimdir. İşletme adına bir alan adı yani domain ismi alınır. İşletme artık bir web sitesi sahibidir. Bu internet sitesi içerisine e-tahsilat paketlerinin kurulumu yapılır. Bu pakette siteyi yönetebileceğiniz bir yönetici paneliniz vardır. Yönetici paneliniz sayesinde siteniz içerisinde bulunan bütün değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz.

ödeme parametreleri

Yönetici panelinden neler gerçekleştirilebilir ?

Kredi kartlarından dilerseniz tek çekim, dilerseniz taksitli dilerseniz de dövizli tahsilat yapabilirsiniz. Bayilerinizden ya da alt bayilerinizden online ödeme alabilirsiniz. E-tahsilat sitenize farklı ödeme tipleri ve setleri tanımlayabilirsiniz. Yapılan ödemeleri online iptal edebilir ya da geri iade edebilirsiniz. Size yapılan ödemelerin işlem raporlarını çıkartabilir, bu raporları export edebilir, kullanıcı yetkilendirebilir ve sınırsız sayıda sanal posu e-tahsilat sitenize tanımlayabilirsiniz.

Dahası da var

E-tahsilat siteniz üzerinden kim ne kadar ne zaman ödeme yapmış, hangi tarihte ne kadar tahsilat hangi bankaya alınmış görebilirsiniz. Bu işlemlerin tamamını ve daha fazlasını internete bağlanabilen akıllı cep telefonlarınızından ya da tablet bilgisayarlarınızdan da gerçekleştirebilirsiniz. E-tahsilat sitenizi kullandığınız muhasebe programları ile de entegre edebilirsiniz. Muhasebe cari ve muhasebe ekstre entegrasyonları yapılabilmektedir.

E-tahsilat sistemleri hem firmanızın cirolarında artışlara sebep olacak hem de muhasebe ve finans departmanında yaşanan sorunların önüne geçecektir. Bu sistemi deneyebilmek için sadece demo talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Ücretsiz bir şekilde sistemin yönetim panelini test edebileceğiniz demo talebine ulaşabilmek için aşağıda bulunan butona tıklamanız yeterli olacaktır. Sizlerden bir kaç saniyenizi alacak bazı bilgiler istenecektir.

demo talebi icon

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.