• 1464
  • 0

Kredi kartı ile ödeme mail order formu

Uzaktan alınan kredi kartı ödemelerinde ödeme yapacak olan kullanıcıların kredi kart bilgilerini göndermesi gerekir. Böyle bir durumda ise kart sahibinin bazı bilgileri, onayı ile birlikte ödeme yapacağı firmaya iletmesi gerekir. Kart sahibin adı soyadı, varsa şirket bilgisi, kredi kart numarası, son kullanma tarihi, güvenlik kodu, şirket sahibi ise fatura bilgileri, şirket sahibi değil ise TC kimlik bilgileri, telefon numarası, mail adresi, tarih, imza ve varsa kaşe ile birlikte ödeme yapılacak firmaya gönderilmesi gerekir. 

Kredi kartı ile mail order çekimi yapılmadan önce ödeme yapacak kurum ya da şahsın doldurması gereken formu aşağıdaki mail order ödeme formu linkine tıklayarak word formatında indirebilirsiniz.

✔ Mail Order Ödeme Formu

➔ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE AŞAĞIDA BULUNAN YAZILARI OKUMANIZI TAVSİYE EDERİZ

Mail order ile ödeme almak oldukça zaman alıcı, iş gücünün ayrılması gereken ve aynı zamanda ödeme yapacak kullanıcılar tarafından tereddütle karşılık verilen bir işlemdir. Bir çok firma ve şahıs kart bilgilerini paylaşmakta tereddüt etmektedir. Bürün bunlarla birlikte alınan her ödemenin evraklarının saklanması gerekir. Yanlış bir ödeme yapıldığında ise banka ile iletişim egeçmek ve ödemeyi iptal ya da iade etmek oldukça zorlayıcı bir durumdur. Kimi zaman banka yoğunluğuna göre saatlerinizi alabilmektedir. İşte yaşanan bütün bu sorunların önüne geçebilmek için Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından E-tahsilat yazılım paketi geliştirilmiştir.

bayi-kredi-karti-portaliE-tahsilat Sistemi Nedir

E-tahsilat sistemleri 3D secure, mail order, tek çekim, taksitli çekim ve tekrarlı tahsilat yapabileceğiniz bir online tahsilat sistemidir. Bu sistemde size ödeme yapacak olan kullanıcıların kredi kart bilgilerini paylaşmaları gerekmemektedir. Yapılan bütün ödeme SSL şifreleme sistemleri ile koruma altına alınmakta ve kredi kart bilgileri sadece bankalar tarafından görülebilmektedir. Tüm e-tahsilat sistemlerinde 256 Bit SSL kullanılmakta, işlemler 3D secure güvenlik seviyesinde gerçekleştirilebilmektedir. Programların çalıştığı sunucular 3 katmanlı güvenlik yapısı ile korunmakta ve 3 katmanlı yedekleme yapılmaktadır. Ayrıca tekrarlı ödeme özellikli ürünlerimiz PCI DSS uyumlu güvenli ortamlarda çalışmaktadır. 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibinin cep telefonuna işlem kodu gönderilir ve kart sahibinin kimliği doğrulanır. Böylelikle kartın kart sahibi haricinde yetkisiz ve kötü niyetli kişiler tarafından kullanılması engellenmiş olur.

E-tahsilat Sisteminin Özellikleri Nelerdir ?

✔ Firmaya özel bir ödeme sayfası açılır ve bu ödeme sayfasının bir yönetim paneli bulunmaktadır. Yönetim paneli aracılığı ile yapılan bütün işlemler online olarak takip edilebilir.

✔ Kredi kartlarından tek çekim, taksitli çekim, mail order, tekrarlı ve 3D Secure ödeme alınabilmektedir. Yapılan işlemler için ekstra bir evrak tutulmasına gerek yoktur. Bütün ödeme bilgileri (ör. ekstre) sistem tarafından tutulmakta ve kullanıcı ya da firma sahibi tarafından istenildiği zaman

✔ Alınan her ödeme otomatik olarak muhasebe/ERP programlarına işlenir. Yani ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bu sayede minimum hatalar ile cariniz hesaplanır.

✔ Kullanıcılar cep telefonları, tablet bilgisayarları, bilgisayarları kısacası internete bağlanabilen bütün cihazlardan ödemelerini yapabilirler. Örnek vermek gerekirse İstanbuL’da bir firmanız olsun. Size Ankara’da bulunan bir firmadan ödeme alacaksınız. Karşı firma yetkilisi cep telefonundan sizin mobil uyumlu tahsilat sayfasına girerek, kredi kart bilgileri ile ödemesini yapabilmektedirler.

✔ Ödeme yapıldığı anda kayıtları tutulmakta ve bu kayıtlar firmanın sahip olduğu yönetim paneli üzerinden takip edilebilmektedir. İşlem raporları, grafik raporları, satış raporları, ve bir çok parametreye göre rapor istenildiği an çıkartılabilir. Örnek olarak 4 ay önce yapılan bir ödemeye ulaşmak oldukça zordur. Ancak bu sistem ile sadece bir kaç tık ile ya da arama yaparak ödeme bilgilerine ulaşılabilir.

✔ Ödeme yapıldığı anda firma yetkilisine ve ödeme yapan bireylere anlık olarak ödeme bilgileri gönderilebilmektedir.

E-tahsilat Sistemlerini Ücretsiz Test Edin 

Kredi kartı ile internetten online ödeme alabileceğiniz ileri teknoloji e-tahsilat sistemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da sağ kısımda bulunan detaylı bilgi talebi butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurarak e-tahsilat uzmanlarımızın sizleri bilgilendirmesini ve aynı zamanda sistemi canlı deneyebilmeniz için canlı demo yapmalarını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.