• 2395

Kredi Kartı Mail Order

Kredi kartı mail order tahsilat firmaları en çok zorlayan tahsilat şekillerinden bir tanesidir. Özellikle bu işlemler fiziksel poslar aracılığı ile yapıldığında bu zorluğun derecesi kat ve kat artabilmektedir. Kredi kart bilgileri müşterilerden alınmakta, ardından fiziksel pos ya da bankalardan alınan bir diğer manuel pos aracılığı ile sisteme girilmektedir. Bu işlemler sırasında kesinlikle müşteriden imzalı bir şekilde kağıt alınması ve güvenli bir şekilde saklanması da gerekmektedir. 

Kredi kartı mail order tahsilat firmaları en çok zorlayan tahsilat şekillerinden bir tanesidir. Özellikle bu işlemler fiziksel poslar aracılığı ile yapıldığında bu zorluğun derecesi kat ve kat artabilmektedir. Kredi kart bilgileri müşterilerden alınmakta, ardından fiziksel pos ya da bankalardan alınan bir diğer manuel pos aracılığı ile sisteme girilmektedir. Bu işlemler sırasında kesinlikle müşteriden imzalı bir şekilde kağıt alınması ve güvenli bir şekilde saklanması da gerekmektedir. 

Bir çok müşteri kredi kart bilgilerini vermeye çekinmektedir. Çünkü kartın ön yüzünde bulunan 16 haneli alan, kartın son kullanma tarihi ve aynı zamanda güvenlik kodları da istenmektedir. Bu kadar bilginin alınması müşterilerde tereddüt oluşturmaktadır. Aynı zamanda alınan her ödeme ile ilgili evrak doldurulması ve karşı taraftan fakslanacak olan bilgilerin saklanması gerekmektedir. Bütün bu işlemlerden sonra ise alınan her ödeme muhasebe programları tarafından işlenmelidir. Peki bütün bu zorlu işlemlerin önüne geçecek bir sistem mevcut mudur ?

Evet 2007 yılından beri sürekli güncellenmekte ve 1000’in üzerinde firma tarafından kullanılmakta olan Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş.’ye ait olan Netahsilat onlien tahsilat sistemleri ile birlikte internetten sorunsuz bir şekilde kredi kartı tahsilatı yapılabilmekte yapılan bütün tahsilatlar otomatik olarak muhasebe/ERP entegrasyonları sayesinde muhasebe programlarına işlenebilmektedir. Netahsilat online tahsilat sistemini dilerseniz daha yakından tanıyalım.

Netahsilat Online Tahsilat Sistemleri

Kredi kartlarından mail order ile ödeme alan firmaların hızlı bir şekilde yönelmiş olduğu bir online tahsilat sistemidir. Firmaya özel açılan bir ödeme sitesi ya da firmanın sahip olduğu sitenin alt alan adına kurulan Netahsilat sistemi ile birlikte bütün müşteriler online ödeme yapabilmektedirler.

√ https://odeme.inciaku.com/

√ https://2a-ticaret.com/

Netahsilat online tahsilat sistemleri ile yapılan yukarıdaki iki referans örnek site ile birlikte nasıl bir ödeme sayfasına sahip olunduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda Netahsilat E-tahsilat Referansları sayfamız üzerinden Netahsilat online tahsilat sistemlerini kullanan diğer firmaları inceleyebilirsiniz.

Netahsilat E-tahsilat Sistemlerinin Özellikleri

✓ Kredi kartlarından tek çekim ve taksitli tahsilat yapılabilir.

✓ Bayilerden, müşterilerden ve diğer bütün yerlerden ödeme alınabildiği gibi bayilere de yetki verilerek müşterilerinden online tahsilat yapmaları sağlanabilir.

✓ Mobil arayüz tanımı yapılarak tüm internete bağlanılabilen cihazlar üzerinden müşterilerin onlien ödeme yapmaları sağlanabilmektedir. Bununla birlikte SMS ile tahsilat seçeneği sayesinde müşterinize ya da size ödeme yapması gereken birine göndereceğiniz SMS’e gelen linke tıklatılarak direk olarak nerdelerse ödeme yapma seçeneği sunulabilmektedir. Aynı şekilde mail gönderimi yapılarak ta tahsilat yapma seçeneği bulunmaktadır.

✓ Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuz bir şekilde sisteme entegre edilebildiği gibi 3D Security sanal posların kurulumu da yapılabilmektedir.

✓ Yapılan çek, senet, nakit tahsilatların sisteme işlenerek raporlanması gerçekleştirilebilmektedir.

✓ Farklı ödeme setleri tanımlanabildiği gibi dövizli (EURO, DOLAR vb..) tahsilat da yapılabilmektedir.

✓ Alınan ödemeler istendiği zaman iptal/iade edilebilir. Bu sayede banka ve müşteri ile iptal işlemleri için saatlerce konuşmanıza ve zaman kaybetmenize gerek yoktur. E-tahsilat sistemi sayesinde bu işlemler sadece bir kaç saniyenizi alır.

e-tahsilat yönetim paeli

✓ Muhasebe/ERP programları ile tam entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede alınan her ödeme otomatik olarak muhasebe programınıza işlenir ve tekrar tekrar işlem yapmanıza gerek kalmaz.

✓ Yapılan her ödemenin grafiksel, işlemsel, bankasal ve üyesel raporları sizlere sunulmaktadır.

✓ Size ödeme yapan bütün kullanıcıların takibi, ödeme sayfanızın tasarımı ve ayarları özel olarak sahip olacağınız yönetim paneli üzerinden gerçekleştirilmektedir.

✓ B2B ve B2C entegrasyonu sayesinde sahip olduğunuz e-ticaret sitenize Netahsilat online tahsilat sistemini sorunsuzca entegre edebilirsiniz.

✓ Netahsilat e-tahsilat yazılımları uluslar arası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınmaktadır. Bu sistemler başlıca PCI DSS, Firewall, IPS, IDS, Raid5, 256bit SSL Şifreleme sistemleri olarak verilebilir.

DETAYLI BİLGİ TALEBİ

Netahsilat online tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da Detaylı Bilgi Talebi sayfamıza girerek sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra e-tahsilat uzmanlarımızın sizleri arayarak aklınıza takılan bütün soruları cevaplarını sağlayabilirsiniz.

Hatırlatma: Kredi kartı ile mail order çekim yapıyorsanız eğer alınan bilgilerin tamamının güvenliğini bilişim hukukuna göre korumanız gerekmektedir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.