Kredi Kartı Ödeme Sistemi
 • 3568

Kredi Kartı Ödeme Sistemi

Kredi kartı ödeme sistemi ile yapacağınız tahsilatların tamamını tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Tahsilat ve ödemelerde sıkıntılar yaşıyor ve teknolojik bir program ile bu sorunların önüne geçmek istiyorsanız e-tahsilat sistemlerini kullanabilirsiniz.

KREDİ KARTI ÖDEME SİSTEMİ

E-tahsilat sistemleri elektronik tahsilat olarak bilinmektedir. Yani nakit yada diğer yollarla alacağınız tahsilatları internet üzerinden gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için size özel bir web sitesi açılır. Bu web sitesi kredi kartı ile size ödeme yapacak olan kurum, birey ve firmaların giriş yapacağı ve kart bilgilerini girerek ödeme yapacakları ödeme sayfasına sahiptir.

KREDİ KARTI ÖDEME SİSTEMİ İLE AÇILAN E-TAHSİLAT SİTESİ

E-tahsilat sistemi sayesinde firmanıza özel bir kredi kartı ödeme sistemi (sitesi) kurulur. Bu site üzerinden tahsilatlarınızı yaparsınız. Aynı zamanda sitenizi yöneteceğiniz bir yönetici paneliniz bulunmaktadır. Bu panel sayesinde hangi tarihlerde, kimden ne kadar ödeme yapılmış görebilir ve özel bir şekilde tahsilatlarınızı raporlayabilirsiniz. Yönetici paneliniz sayesinde yapılmış olan herhangi yanlış bir işlemi online olarak iptal edebilir ya da iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu siteyi kullandığınız ERP/muhasebe programlarınızla entegre ederek finans departmanınızda daha hızlı ve az iş gücü ile işlemlerin yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

E-tahsilat sistemleri 1000’in üzerinde firma tarafından aktif olarak kullanılmakta olan bir kredi kartı ödeme sistemidir. Kredi kartı kullanım sayısının her geçen gün artması, klasik tahsilat teknikleri ile alınamayan ödemeler, muhasebe / finans departmanlarında karşılaşılan sorunlar bu teknolojik sistemin kullanılma sebepleri arasında yer almaktadır. 

KREDİ KARTI ÖDEME SİSTEMİ NASIL AÇILIR 

Kredi kartı ile online ödeme alabilmeniz için gerekli olan tek şey ise bankalardan firmanız adına sanal pos almanızdır. Firma adına e-tahsilat sitenizle yapacağınız başvurular sonucu açılan sanal poslarınız e-tahsilat sitenize entegre edilir. Hali hazırda sanal posunuz var ise sorunsuz bir şekilde bu sisteme entegrasyonu sağlanabilmektedir. Yani e-tahsilat sistemleri sanal poslarınızı kullanabileceğiniz, özel ve tasarımı şık paneli sayesinde işlemleri takip edebileceğiniz, herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda (iade/iptal talebi) bu sıkıntıları ortadan kaldırabileceğiniz bir kredi kartı ödeme sistemi olarak karşınıza çıkmaktadır.

Kredi kartı ödeme sistemleri iki farklı şekilde kullanılabilir. Bayilerinden online kredi kartı tahsilatı yapmak isteyen firmalar ya da direk olarak kendi sitelerinden ürün satışı yapmak isteyen işletmeler tarafından tercih edilebilir.  Şimdi dilerseniz e-tahsilat sistemlerinin bayi tahsilat sstemi ve internetten onlien satış yapılırken kredi kartı tahsilat sistemi olarak nasıl kullanıldığına bir bakalım.

1. BAYİ TAHSİLAT SİSTEMİ

E-tahsilat sistemini bayi tahsilat sistemi olarak kullanmak isteyen firmaların bayi ya da bayilerin alt bayileri bulunmalıdır. Dilediğiniz sayıda bayiniz ya da alt bayiniz olabilir. Örnek olarak Türkiye’de toplam 20 bayiniz bulunsun. Ve siz bütün bayilerinizin ödemelerini takip etmek, hangi bayi ne kadar satış yapmış raporlar ve grafiklerle karşılaştırmak istiyorsunuz. Aynı zamanda bütün bayilerinizin kredi kartı ile ödeme almasını istiyorsunuz. Bu konumda e-tahsilat bayi tahsilat sistemi araya giriyor.

Bayi Tahsilat Sistemi

Bayi Tahsilat Sistemi

Size yukarıda bahsedildiği gibi e-tahsilat sitesi açılıyor. Bu sistemin yöneticisi firma sahibi yani sizler oluyorsunuz. Bütün bayileriniz için ise bayilik hesapları yine yönetici paneliniz aracılığı ile açılıyor. Sizin sanal pos hesabınız e-tahsilat sitesine entegre ediliyor. Bayilerinizin fiziksel pos almasına gerek kalmıyor. Müşteriler bayilerinizin mağazalarından ürün aldıktan sonra ödeme yapacakları zaman bayi aracılığınız ile sizin sitenize giriş yapıyor. Kart bilgilerini ve tutarı yazıyor. Ödemesini tamamlıyor. Ödeme yapıldığı anda hem size, hem bayiye hem de istenirse müşteriye ürün ve satış hakkında bilgi maili gönderiliyor. Aynı anda ilgili ücret sanal pos hesabınıza geçmiş oluyor.

2. ONLİNE SATIŞLARDA KREDİ KARTI TAHSİLAT SİSTEMİ

Bir siteniz var ve bu site üzerinde ürünleriniz bulunmakta. Sanal pos alarak ödemelerinizi alacağınız bir sisteme sahip olmak istiyorsunuz.  Diyelim ki domain adresiniz (alan adınız) bbbbilisim.com. Sizlere odeme.bbbbilisim.com alt domaini alınıyor ve bu adrese e-tahsilat sistemleri entegre ediliyor. Sitenizden kredi kartı ile ödeme almak isteyenler odeme.bbbbilisim.com adresine yönlendiriliyorlar. Ödeme yapmaları isteniyor ve ödeme yapıldığı anda sanal pos hesabınıza ilgili ücret yatırılıyor. Artık ürünlerinizi müşterinize göndermek için paketleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte e-tahsilat sistemlerinin B2B ve B2C sistemleri ile tam entegre bir şekilde çalışma özelliği bulunmakta. Yani herhangi bir online ödeme sayfanıza yönlendirilmeye gerek kalmadan sepete atılan ürünün ödeme sayfasına geçildiğinde, sitenin tasarımında herhangi bir değişiklik yaşanmadan ödeme yapılması sağlanabiliyor.

DETAYLI BİLGİ TALEBİ

Sizlerde teknolojinin vermiş olduğu bu gelişmeyi takip ederek online kredi kartı ödeme sistemini kullanmak istiyorsanız 0 212 256 60 00 numaralı telefon üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Sistem hakkında arayarak bilgi almadan önce bu sistemi online olarak ücretsiz denemek istiyorum diyorsanız, Detaylı Bilgi Talebi‘nde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız en kısa sürede sizlerle iletişime geçerek kredi kartı ödeme sistemi E-tahsilat’ın çalışma prensibini sizlere bütün detayları ile göstermelerini sağlayabilirsiniz. 

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

10 Yorum

 • ibrahim
  24 Aralık 2016, 14:33 CEVAPLA

  Bu sistemi kurmak için firma olmak mı gerekiyor?

  • E-tahsilat@ibrahim
   24 Ocak 2017, 13:15 CEVAPLA

   İbrahim Bey merhaba;
   Kredi kartı ödeme sistemini kurabilmeniz için şirket sahibi olmanız gerekmektedir.
   Selamlar.

 • Hayrullah YABATU
  14 Aralık 2016, 13:37 CEVAPLA

  wix üzerinden açılmış bir siteye nasıl ekleyebiliriz… ve herhangi bir problem yaşarmıyız ?

  • E-tahsilat@Hayrullah YABATU
   24 Ocak 2017, 13:16 CEVAPLA

   Hayrullah Bey merhaba;
   Size özel bir alan adı alınır. Wix ile kurmuş olduğunuz site üzerinden ödeme sayfası olarak bu alan adına yönlendirme yapılabilir.
   Selamlar.

 • ahmet
  2 Aralık 2016, 23:46 CEVAPLA

  merhaba sisteminizi web sitemizde kullanirsak yurtdisindaki musterilerimiz kredi kartlari ile odeme yapabilirlermi ve bu odeme tr deki banka hesabimiza gecermi

  • E-tahsilat@ahmet
   24 Ocak 2017, 13:28 CEVAPLA

   Ahmet Bey merhaba;
   Yurt dışındaki müşterilerinizden kredi kartları ile ödeme alabilmeniz için bankalardan sanal pos aldıktan sonra dövizli tahsilatı açtırmanız gerekmektedir. Tabi ki bununla birlikte Netahsilat dövizli tahsilat modülünü almanız. Tabi ki ödeme yapabilirler.
   Selamlar.

 • süleyman
  25 Ağustos 2015, 10:02 CEVAPLA

  web siteme kredi kartı ödeme modülü eklemek istiyorum bununla ilgili bir çözümünüz var mı?

  • admin@süleyman
   28 Ağustos 2015, 09:02 CEVAPLA

   Merhaba Süleyman Bey;
   Netahsilat e-tahsilat sistemleri B2B ve B2C e-ticaret entegrasyonuna uygun bir şekilde geliştirilmiştir. https://www.e-tahsilat.com.tr/demo-talebi adresi üzerinden detaylı bilgi talebi gönderirseniz eğer e-tahsilat uzmanlarımız sizlerle iletişime geçeceklerdir.
   Selamlar.

 • Aşkın S.
  10 Ağustos 2015, 13:03 CEVAPLA

  Bayi tahsilat sistemi olarak kullanmak daha mantıklı bu online kredi kartı yazılımını ki bizlerde o şekilde kullanmak için takibindeyiz.

  • Online Tahsilat@Aşkın S.
   10 Ağustos 2015, 13:08 CEVAPLA

   Merhaba Aşkın Bey;
   Netahsilat sistemi kurumunuzun ya da firmanızın çalışma prensibine göre geliştirilebilmekte olan bir sistemdir. Bayi tahsilat sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz 0 212 256 60 00 numaralı telefonumuz üzerinden e-tahsilat uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
   Selamlar.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.