Kredi Kartı ile Tahsilat Sistemi
 • 6067

Kredi Kartı ile Tahsilat Sistemi

E-tahsilat, kredi kartı ile tahsilat sistemi, hem işletmelerin hem de kurumların kullanabildiği, farklı iş süreçlerine özel olarak geliştirilebilen, bayilerden, alt bayilerden, kurumsal müşterilerden ve tüketicilerden online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesini sağlayan sistemlerdir. E-tahsilat, kredi kartı ile tahsilat sistemi sayesinde internette online olarak olarak tek çekim ve taksitli tahsilat yapabilmek mümkündür. Türkiye’de bulunan bütün banka sanal posları

E-tahsilat, kredi kartı ile tahsilat sistemi, hem işletmelerin hem de kurumların kullanabildiği, farklı iş süreçlerine özel olarak geliştirilebilen, bayilerden, alt bayilerden, kurumsal müşterilerden ve tüketicilerden online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesini sağlayan sistemlerdir.

E-tahsilat, kredi kartı ile tahsilat sistemi sayesinde internette online olarak olarak tek çekim ve taksitli tahsilat yapabilmek mümkündür. Türkiye’de bulunan bütün banka sanal posları ile entegre bir şekilde çalışabilen E-tahsilat sistemleri sayesinde alınan her ödemenin ardından otomatik olarak hem ödeme yapan müşteriye hem de ödeme alan firmaya detaylı bilgi maili gönderilmektedir. ERP programları ile entegre çalışabilen sistem sayesinde aynı zamanda tüm ödemeler muhasebe programlarına otomatik olarak aktarılabilmektedir.

Kredi Kartı ile Tahsilat Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ile internetten güvenli ve hızlı bir şekilde tahsilat yapmak isteyen firma ya da kurumlara özel bir ödeme sayfası açılır. Açılan ödeme sayfası uluslar arası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınır. Firmanın sahip olduğu ya da bankalardan alacakları sanal posların entegrasyonu yapılır. Artık firma internette bayilerinden, müşterilerinden, alt bayilerinden ya da son kullanıcılardan online kredi kartı tahsilatı yapabilmektedir.

Netahsilat Sistemi Avantajları

Kredi kartı ile tahsilat sistemi sayesinde muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan aşırı iş gücü ve zaman kayıplarının önüne geçilmektedir. Havale, çek, senet, eft, yerinde ödeme gibi zaman alıcı ve faks, telefon trafiğini maksimuma çıkmasına sebep olan işler ortadan kaldırılmaktadır. Ödeme yapacak olan kullanıcının ödeme sayfanıza giriş yaptıktan sonra ödeme tutarını yazarak ya da ödeme kalemini seçerek istenilen bilgilerin ardından kredi kartı bilgilerini girmesi ve ödeme yap butonuna tıklaması yeterlidir.

✓ Kredi kartı ile tahsilat sistemi kullanılarak ödeme yapıldığı anda hem firmaya hem de ödeme yapan kullanıcıya – bayiye – alt bayiye – kurumsal müşteriye ödeme bilgileri gönderilmektedir.

✓ Ödeme yapıldığı anda otomatik bir şekilde muhasebe/ERP programlarına işlenmesi sağlanır. E-tahsilat sistemlerinin muhasebe cari ve muhasebe ekstre entegrasyon özelliği bulunmaktadır.

✓ Mobil uyumluluk yani responsive tasarım sayesinde ödeme yapacak olanlar, internete bağlanabilen bütün cihazlar aracılığı ile bu işlemlerini yerine getirebilirler. Yani isterlerse cep telefonları üzerinden, isterlerse tablet bilgisayarlarını kullanarak da ödeme yapabilmek mümkündür.

✓ Herhangi bir yanlış ödeme yapıldığında online iade ve iptal işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Banka, müşteri, telefon ve faks trafiğine gerek yoktur.

✓ Bütün ödemeler uluslar arası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınmaktadır. 3D Scure, 256bit SSL şifreleme, PCI DSS standartları

✓ SMS ya da e-mail gönderimi yapılarak otomatik bir şekilde tahsilat yapılabilir.

✓ Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmekte ve 3D sanal pos kurulumu yapılabilmektedir.

✓ Profesyonel yönetim paneli sayesinde yapılan her ödeme grafiksel ve istatistiksel raporlar ile birlikte takip edilebilmektedir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

2 Yorum

 • Tuğberk Yatu
  25 Mart 2016, 09:20 CEVAPLA

  Mail order ile kredi kartlarından ödeme alıyoruz internet sitemizdeki formu kullanarak. Ama güvenli bir sisteme geçmek istiyoruz. Banka tarafında verilen taksitleri kullanabilecek miyiz ?

  • E-tahsilat@Tuğberk Yatu
   25 Mart 2016, 09:29 CEVAPLA

   Merhaba Tuğberk Bey;
   E-tahsilat kredi kartı ile tahsilat sistemi sayesinde bankanın size sunmuş olduğu taksit seçeneklerini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İsterseniz tek tekim isterseniz de belirlemiş olduğunuz sayılarda taksitli tahsilat yapabilirsiniz.
   E-tahsilat Uzmanı

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.