Kredi Kartı Tahsilatı Muhasebe Kaydı
  • 3473
  • 0

Kredi Kartı Tahsilatı Muhasebe Kaydı

Kredi kartı ile yapılan tahsilatların muhasebe kaydı finans ve muhasebe departmanları tarafından sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kredi kartı tahsilatı muhasebe kaydı Netahsilat e-tahsilat sistemleri sayesinde otomatik bir şekilde muhasebe ve cari hesaplara aktarılmaktadır. Ödeme ekstreleri ise sistem üzerinden online bir şekilde takip edilebilmektedir.

Kredi Kartı Tahsilat Sistemi

E-tahsilat, internetten kredi kartı tahsilatı yapılabilmesi için geliştirilmiş, binlerce firma tarafından aktif olarak kullanılmakta olan, kredi kartı ödemelerinin hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapılarak otomatik bir şekilde muhasebe programlarına aktarılmasını sağlayan bir sistemdir. SAP, LOGO, NEBİM, NETSİS, MİKRO, ETA, CANIAS ve MICROSOFT DYNAMICS programları ile tam entegre bir şekilde çalışmaktadır. E-tahsilat sistemleri ile firmanıza özel bir ödeme sitesi açılmaktadır. Referans siteler için REFERANSLARIMIZ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen bayi, alt bayi, kurumsal müşteri ya da son kullanıcılar tahsilat sitenize giriş yaparlar. Üyelikli ve ya üyeliksiz bir şekilde ödeme sayfasına girerler. Ardından saniyeler içerisinde kredi kartları ile ödemelerini tamamlarlar. Yapılan ödeme direk olarak çalışmakta olduğunuz bankanın sanal pos hesabına geçer. Aynı anda ise alınan kredi kartı tahsilatının muhasebe kaydı, kullanmakta olduğunuz ERP/Muhasebe programına işlenir.

Kredi Kartı Tahsilat Sistemi

Kredi Kartı Tahsilat Sistemi

E-tahsilat Sisteminin Faydaları

E-tahsilat sistemi sayesinde muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan aşırı iş gücü, zaman kayıpları ve kredi kartı ile yapılan ödemelerin muhasebe kayıtlarında karşılaşılan hatalar ortadan kaldırılmış olur. Alınan bir ödeme de hata ya da eksiklik olduğu taktirde sadece saniyeler içerisinde yönetim paneli üzerinden iptal ya da iade etme hakkınız bulunmaktadır. Hem firma yetkilileriniz hem de ödeme yapan taraf, ödeme ekstresine saniyeler içerisinde ulaşabilmektedir. Yine yönetim paneli sayesinde, yıllar önce yapılmış bir kredi kartı tahsilatına saniyeler içerisinde ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Yukarıda anlatmış olduğumuz özelliklerin yanı sıra E-tahsilat sistemleri bir çok fonksiyonu da beraberinde getirmektedir. Dilerseniz bu fonksiyonları hemen aşağıda bulunan maddeler ve açıklamaları ile birlikte inceleyelim.

E-tahsilat Sistemlerinin Özellik ve Fonksiyonları

İnternetten online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesi için geliştirilmiş olan E-tahsilat sistemleri sunmuş olduğu bir çok ayrıcalık ve özellikle ile sorunsuz, hızlı ve kolay bir şekilde online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesini sağlamaktadır.

Kredi Kartı Tek Çekim Tahsilat

E-tahsilat sistemi ile bayi ve müşterilerinizden kredi kartları ile tek çekim tahsilat yapabilirsiniz. Tüm Visa, Master ve Amex kartların geçtiği tek çekim işleminde tek bir bankadan sanal pos almak yeterlidir.

Kredi Kartı Taksitli Tahsilat

E-tahsilat ile kredi kartlarından taksitli tahsilat ta yapılabilmektedir. Yasal mevzuat çerçevesinde Türkiye ‘de hizmet veren tüm bankaların kredi kartlarına 9 taksitli işlem yapılabilmektedir. +Taksit, taksit erteleme kampanyaları vb. uygulamalar E-tahsilat sisteminde kullanılabilmektedir. Taksitli işlemlerde bankaların uyguladığı komisyonlar dinamik olarak yönetilebilmektedir. Komisyonlar bayi ya da müşteri bazında değiştirilebilmektedir. Taksitli tahsilat için ilgili bankaların sanal poslarından birer adet almak gerekmektedir.

Mobil Cihazlarla Uyumluluk

Yeni nesil Responsive teknolojisi sayesinde sistem mobil cihazlarda çalışmaktadır. Responsive teknolojisi tarayıcılarda çalışmakta ve herhangi bir uygulama indirmeden direkt akıllı cihazlar ile ödeme/tahsilat yapılabilmektedir. Responsive mobilite ile ödeme ekranı kullanılan cihazın ekran çözünürlüğüne göre boyutlanabilmektedir.

Üyelikli Tahsilat (Şifreli Giriş)

Kullanıcılara özel olarak tanımladığınız ya da kendilerinin belirledikleri kullanıcı adı ve şifre ile ödeme yapabilirler.

Üyeliksiz Tahsilat

Sistemde bayi, alt-bayi ve müşterilerden ödeme alınabileceği gibi “üyeliksiz” tahsilat ta yapılabilmektedir. Yani müşterilerin kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalarına gerek olmadan ödeme alınabilmektedir.

SMS ile Tahsilat

E-tahsilat ile bayi ve müşterilere SMS göndererek tahsilat yapılabilir. SMS gönderimi tek tek yapılabileceği gibi topluca gönderim de yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.

E-mail ile Tahsilat

E-tahsilat ile bayi ve müşterilere e-mail göndererek tahsilat yapılabilir. E-mail gönderimi tek tek yapılabileceği gibi topluca gönderim de yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.

Farklı Ödeme Seçenekleri

E-tahsilat‘ta bayi ve müşterilere farklı ödeme koşulları sunulabilmektedir. Bir grup müşteriye 9 taksit yapıyor iken başka bir gruba 6 taksit uygulanabilir. Bir gruba banka komisyonları ekleniyor iken başka bir gruba komisyon eklenmeyebilir veya daha az ya da çok komisyon eklenebilir. Bazı müşterilere taksit yapıyor iken bazılarına sadece tek çekim açılabilir. Bu şekilde sınırsız adette ödeme şablonu oluşturularak müşterilere farklı uygulama yapılabilir.

3D Secure

E-tahsilat sistemleri 3D secure uyumludur. 3D secure fonksiyonu ile ödeme yapan kişinin cep telefonuna banka tarafından tek kullanımlık onay kodu gönderilir. Müşteri kodu ekrana girerek ödemeyi tamamlar. Böylelikle kart sahibinin haricindeki kişilerin işlem yapmasının önüne geçilerek itiraz ve iade riskleri ortadan kaldırılmış olur.

Online İptal / İade
Muhasebe Cari Entegrasyon
Muhasebe Ekstre Entegrasyonu
Raporlar
Rapor Export
Kullanıcı Yetkilendirme
Sanal Pos Sayısı (20)
256 Bit SSL

Detaylı Bilgi Talebi

Kredi kartı ile muhasebe kaydının otomatik olarak yapıldığı ve bir çok fonksiyonu bünyesinde barındıran E-tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız en kısa sürede sizlerle iletişime geçerek sistemi canlı bir şekilde test etmenizi ve aynı zamanda aklınıza takılan bütün soruların cevaplandırılmasını sağlayacaklardır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.