• 1798

Kredi kartı taksitlendirme süresine sınırlama geldi

Özellikle e-ticaret yapan işletmeleri ve internetten alışveriş yapanları yakından ilgilendiren kredi kartı taksitlendirme süresine sınırlama geldi. BDDK’dan yapılan açıklama sonunda resmi gazetede yayınlanarak yapılan düzenleme netletmiş hale geldi. Taksitlendirme sayısı 9 ay ile sınırlandırıldı ! Yapılan açıklama ve getirilen düzenlemeye göre kredi kartları ile artık en fazla 9 ay taksitli alışveriş yapılabilecek. Bununla birlikte akaryakıt,

Özellikle e-ticaret yapan işletmeleri ve internetten alışveriş yapanları yakından ilgilendiren kredi kartı taksitlendirme süresine sınırlama geldi. BDDK’dan yapılan açıklama sonunda resmi gazetede yayınlanarak yapılan düzenleme netletmiş hale geldi.

Taksitlendirme sayısı 9 ay ile sınırlandırıldı !

Yapılan açıklama ve getirilen düzenlemeye göre kredi kartları ile artık en fazla 9 ay taksitli alışveriş yapılabilecek. Bununla birlikte akaryakıt, telekomünikasyon, gıda ve kuyumculuk sektörlerinde yapılan alışverişlerde taksitlendirme seçeneği ortadan kalkacak. İlgili karar resmi gazetede yayınlanmış durumda. Şimdi ise beklenen tarih 1 Şubat yani düzenlemenin yürürlüğe gireceği gün.

9 ay taksitlendirme

Akaryakıt kuyumculuk, gıda ve telekomünikasyonda taksite son !

BDDK aracılığı ile resmi gazetede yayınlanan duyuruda mal ve hizmetlerin alımı karşılığında borcun taksitlendirme miktarının 9 ayı geçemeyeceği söylendi. Ayrıca kredi kartlarıyla yapılacak olan telekomünikasyon, kuyumculuk, yemek, akaryakıt ve gıda alımlarında da taksitlendirme yapılamayacağı yazmaktaydı.

E-ticaret siteleri tarafından yanlış anlaşılan konu

E-ticaret siteleri ve taksitli alışveriş yapanların kafasını karıştıran konu ise cep telefonu ve elektronik cihazlarda taksitlendirme seçeneğinin geçerli olup olmayacağıydı. Cep telefonu ve elektronik cihazlarda taksitli satışlar yapılmaya devam edilebilecek. Bu konuda herhangi bir sıkıntı bulunmamakta ancak yürürlükte geçerli olduğu gibi en fazla 9 ay taksit yapılabilecek. Telekomünikasyon sektöründe geçerli olacak olan taksitlendirme ise internet, cep telefonu servis sağlayıcıları tv ve uydu hizmeti veren firmalarda geçerli olacaktır.

Sonuç olarak 12 taksit 1 Şubat 2014 yılında tarihe karışacak. Yeni düzenleme ile, alınacak ürün karşılığında yapılan kredi kartı ödemelerinde en fazla 9 taksit yapılabilecek.

Yukarıdaki bilgi ile ilgili kesin bir sonuca henüz varılamamıştır.

Uygulamada nerelerde geçerli olacak 

9 taksit uygulaması hem sanal hem de fiziksel poslarda geçerli olacak. Yani yerel mağazalardan alışveriş yapanlarda, e-ticaret sitelerinden alışveriş yapanlarda maksimum 9 taksitli ödeme seçeneğini tercih edebilecek.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.